close

Komerčné články

Domácnosť & bývanieKomerčné článkyLifestyle

Čo je to rekuperácia a ako vám doma môže pomôcť?

vetranie-vzduchu-klimania.sk

Zabudnite na klasické vetranie! Vďaka rekuperácii získate doma zdravé ovzdušie, čerstvý vzduch a ušetríte. Na akom princípe funguje?

Zbavte sa tepelných strát, vetranie oknami otvorenými dokorán už dávno nie je ideálnym spôsobom ako si dopriať čerstvý vzduch. Stavte na centrálne riadené vetranie so spätným získavaním tepla. To dokáže plne nahradiť prirodzené vetranie oknami a šetrí náklady na energie. Rekuperačné jednotkyskvelým riešením pre riadené vetranie v pasívnych a nízkoenergetických domoch, no v poslednej dobe sa hojne využívajú aj v obyčajných rodinných domoch. Možno ich rozdeliť na lokálne a centrálne, ktoré sa starajú o rekuperáciu v celom dome.

Doprajte si doma vetranie bez energetických strát

Rekuperácia je spätné získavanie tepla z odpadového vzduchu a následné odovzdanie tohto tepla čerstvému chladnému vzduchu privedeného zvonku. V praxi to znamená, že rekuperačná jednotka nasaje vonkajší vzduch, ktorý privedie do rekuperačného výmenníka a z druhej strany z miestnosti nasaje odpadový vzduch. V rekuperačnom výmenníku sa čerstvý vzduch ohreje a je vypustený do miestnosti. To však nie je všetko. Vďaka filtrom rekuperačná jednotka zbaví privádzaný čerstvý vzduch väčšiny prachu a nečistôt, takže sa k vám dostane jeho zdravšia verzia. Vetranie tak máte zabezpečené, no s minimálnou stratou energie. Nemusíte sa báť, čerstvý privádzaný vzduch sa s odpadovým nikdy nezmiešajú, iba si odovzdajú teplotu cez špeciálny rekuperačný výmenník – srdce celej rekuperačnej jednotky.

Benefity rekuperácie vás presvedčia

Stále premýšľate, či do nej investovať? Okrem toho, že vďaka rekuperácii ušetríte energie, získate aj čerstvý vzduch, zdravé a čisté ovzdušie vo vašej domácnosti a zbavíte sa aj prebytočnej vlhkosti. Rozmenené na drobné – filtre k vám privedú vzduch bez prachu, peľu, alergénov a nečistôt, takže sú ideálnym riešením aj pre alergikov. Vďaka automatickému vetraniu je regulovaná i vlhkosť vzduchu, v dôsledku čoho nevznikajú v interiéri plesne. Inovatívny systém si môžete automaticky nastaviť podľa svojich potrieb a denného režimu. Dokonca ho môžete ovládať cez internet vo chvíľach, keď ležíte na pláži tisíce kilometrov od svojho bydliska.

Kde všade môžete rekuperáciu využiť?

Takmer všade – v bytoch, domoch, priemyselných stavbách i v klimatizovaných komerčných objektoch. Najnovšie rekuperačné jednotky môžu byť inštalované v novostavbách i existujúcich stavbách, mnohé typy dokážete zladiť s interiérom vďaka variabilite dotykových krytov. Nízka hmotnosť a kompaktný rozmer zas hrajú do karát jednoduchej inštalácii. Poraďte sa s odborníkmi o možnostiach zriadenia rekuperačnej jednotky vo vašej domácnosti, zvýšite komfort vášho bývania a ušetríte stovky eur za energie.

 

 

Čítajte viac
Komerčné článkyLifestyleZáhrada

Postaviť si bazén zvládne naozaj každý!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ani vy nemáte v pláne počas letnej dovolenky vycestovať mimo domu? Doma je bezpečne a navyše máte dostatok súkromia na všetky aktivity – opaľovanie, prácu v záhrade, ale i kúpanie vo vlastnom bazéne. Že ho ešte nemáte? Stavba bazéna nie je žiadna veda!

Tešte sa z vlastného bazéna

Medzi dôvodmi, prečo si zaobstarať vlastný bazén, sa najčastejšie objavujú zmienky o súkromí, hygiene alebo pohodlí. Je naozaj pravda, že vstupná investícia do bazéna je trochu vyššia, ale na druhej strane ušetríte na vstupenkách na kúpalisko či kúpaliskovej strave. S vlastným bazénom získate istotu, že sa môžete okúpať, kedykoľvek bude voda dostatočne teplá, že bude taká čistá, ako sa o ňu budete starať, a že vás nikto nebude pri slnení sledovať. K bazénu si viete dokúpiť aj rôzne druhy príslušenstva alebo praktických doplnkov, ktoré vám spríjemnia letné kúpanie a rovnako aj starostlivosť o bazén.

Čo si premyslieť pred stavbou bazéna

Keď ste sa rozhodli postaviť si bazén, najskôr hľaďte na priestorové možnosti vašej záhrady. Tým potom prispôsobíte jeho veľkosť, tvar či dokonca typ (nadzemné bazény, zapustené bazény). Pri hľadaní toho správneho miesta berte do úvahy, či v mieste, kde budete kopať jamu, nie sú elektrické rozvody, či sa v okolí nenachádzajú stĺpy el. vedenia alebo stromy, ktoré budú na bazén vrhať tieň. Vykopať dostatočne veľkú jamu (podľa rozmerov bazéna) bude namáhavé, preto si polohu bazéna dobre premyslite. Je dobré, ak budete mať z bazéna pekný výhľad, a zároveň si zachováte pri kúpaní súkromie. Ako vykonať výkopové práce a pripraviť dobrý základ pre bazén, nájdete v každom manuáli výrobcu bazéna. Všetky sa ale zhodujú v tom, že povrch pod bazénom má byť vybetónovaný a dostatočne rovný, aby mal bazén stabilný podklad.

Stavba bazéna a výber komponentov

Každý si môže postaviť bazén na mieru. S tým súvisí aj výber vhodného čerpadla, filtrácie, ohrevu, príp. bazénového osvetlenia. Vopred si zistite, ktoré komponenty treba do bazéna namontovať ešte pri jeho stavbe, teda skôr, ako bude celý zahrabaný a napustený vodou. Pri umiestňovaní fólie do bazéna sa oplatí využiť jarné, resp. nie príliš horúce počasie. Voda sa do bazéna napustí približne do výšky 5 cm a fólia sa rozloží po celom dne a bokoch bazéna. Postupne, ako v bazéne bude pribúdať voda, sa odporúča aj spevňovať okolie bazéna suchým betónom.

 

 

Čítajte viac
Komerčné článkyMóda a štýl

Najlepší návod ako si vybrať pánsku mikinu

pánske mikiny

Mikina je dôležitý kúsok, ktorý nesmie chýbať v šatníku žiadneho muža. Ide nielen o trendy kús, ktoré poľahky skombinujete s iným oblečením, no taktiež o praktický outfit, ktorý vás ochráni pred chladným počasím. Ako si vybrať mikinu a čo pri výbere zvážiť?

Ideálna voľba materiálu

Medzi obľúbené materiály sa bez pochýb radí bavlna, ktorá je vďaka svojej prispôsobivosti vhodná do teplejšieho aj chladnejšieho počasia. Bavlna je priedušný materiál, ktorý sa vyznačuje pomerne dobrými savými vlastnosťami. Je prírodná, ľahko sa udržiava a komfortne sa nosí.

Pánske mikiny častokrát obsahujú rôzne prímesi. Zväčša ide o polyester, ktorý nájdete aj vo vlnenom oblečení. Výhodou polyesterových látok je nízka krčivosť, vďaka čomu sa môžete spoľahnúť na to, že mikina z bolf.sk bude vyzerať dobre aj po celodennom nosení.

Mikiny vyrobené z bavlny a polyesteru sú preto výhodnou kúpou. Vďaka kombinácii oboch materiálov sú totiž odolnejšie a vydržia vám dlhšie.

Vyberte si správny strih

V širokej ponuke Bolf.sk nájdete dva základné typy mikín čo do ich strihu. Prvým typom sú pánske mikiny bez kapucne. Mikiny bez kapucne sú praktické a vhodné pre tých, ktorým kapucňa prekáža. Hodia sa pod tenké aj hrubé bundy.

Druhým základným typom sú mikiny s kapucňou. Kapucňa je praktická, pretože vás udrží v teple a ochráni pred vetrom alebo dažďom. Navyše, ide o štýlový typ mikiny, ktorý sa hodí k športovému aj bežnému outfitu.

Mikiny sa ďalej delia podľa spôsobu obliekania na mikiny cez hlavu a mikiny rozopínacie.

Ak sa rozhodnete pre mikinu, ktorá sa prevlieka cez hlavu môžete si vybrať kúsok s potlačou alebo bez. Mikiny cez hlavu sú vyrobené z bavlny alebo kombinácii bavlny a polyesteru. Hodia sa pre akýkoľvek typ postavy a ich výhodou je, že ich možno nosiť aj namiesto trička s dlhým rukávom.

Rozopínacie mikiny sú ďalším z obľúbených druhov mikín. Ide o kúsok vhodný do prechodných ročných období, no tiež na chladné zimné dni či letné večery. Rozopínaciu mikinu doplníte tričkom s krátkym alebo dlhým rukávom.

Farby, ktoré vám pristanú

Široká škála farieb a vzorov, v ktorých sa nájdu aj tí najnáročnejší. Taká je dnešná ponuka mikín od rôznych výrobcov a značiek. Môžete sa rozhodnúť pre jednofarebnú klasiku v podobe čiernej, sivej alebo tmavomodrej mikiny. Extravagantnejšie typy sa potešia výraznejším farbám v podobe kráľovsky modrej, svetloružovej či sýtej fialovej. Sklamaní nebudú ani tí, ktorí dávajú prednosť originálnym vzorom či vojenskému štýlu, pretože ponuka Bolf.sk nezaostáva ani v tomto ohľade.

Vyberte si správnu veľkosť

Predtým, ako sa rozhodnete pre konkrétnu mikinu, uistite sa, že je dostupná aj vo vašej veľkosti. Pomocou veľkostných tabuliek, ktoré nájdete pri každom produkte, zistite, či vám mikina rozmerovo padne. V ponuke sú k dispozícii veľkosti v rozmedzí od M až po XXL. Dôležité je premerať celkovú dĺžku oblečenia, šírku hrudníka, šírku v páse, dĺžku rukávu aj dĺžku rukávu od pazuchy. Ideálne je odmerať také oblečenie, v ktorom sa cítite komfortne.

Vyberte si tú pravú mikinu, ktorá vám padne. Tak, aby sa vám pohodlne nosila, a aby ste sa v nej cítili sebavedomo. Veď koniec koncov, to je to najdôležitejšie.

Čítajte viac
Komerčné článkyLifestyle

Ako vybrať tie správne kancelárske priestory na prenájom?

výber-správnych-kancelárskych-priestorov-volnekancelarie.sk


Jednou z najdôležitejších firemných otázok je jednoznačne výber miesta podnikania. Týka sa zabehnutých firiem i nováčikov na trhu. Toto rozhodnutie má kľúčový vplyv na to, ako sa vašej firme bude alebo nebude dariť. Čo musíte urobiť pred finálnym výberom?

Analyzujte lokalitu, v ktorej by ste mali pôsobiť

Pred jednoznačným rozhodnutím o výbere kancelárií na prenájom je vhodné si v zamýšľanej lokalite urobiť analýzu. Podľa typu vášho podnikania by sa mala skladať z demografických faktorov, dopravnej dostupnosti či možnosti parkovania v blízkosti vášho sídla. Nepodceňujte osobný prieskum a prvý dojem z kancelárskych priestorov, často práve on je rozhodujúci. Zistite si o miestach, ktoré sú pre vás favoritmi, čo najviac. Len tak sa budete vedieť správne rozhodnúť.

Administratívne budovy sú výhodným riešením

Kancelárie na prenájom musia spĺňať viacero kritérií. Firemné priestory musia byť nielen pohodlné pre zamestnancov, ale aj reprezentatívne pre klientov. Predstavovať by mali stabilné miesto s dobrým prístupom, príjemnou atmosférou a súhrou všetkých vyššie spomenutých faktorov, ku ktorým rozhodne patrí aj možnosť parkovania v blízkosti kancelárie. Najlepším riešením sa javia administratívne budovy, ktoré sú na tieto účely už koncipované a nachádzajú sa väčšinou v centre a alebo jeho blízkosti. Vy aktuálnu ponuku môžete z pohodlia domova sledovať na stránke volnekancelarie.sk, ktorá je denne aktualizovaná a prináša vám ideálny prehľad o dianí na trhu s nehnuteľnosťami, zameraný na prenájom kancelárskych priestorov v Bratislave. Vyberať si môžete podľa lokality, výšky nájmu i konkrétnych administratívnych budov. Kancelárií na prenájom je neúrekom, nájdite aj vy tie svoje, v ktorých urobíte „dieru do sveta“!

Aj detaily hrajú veľkú úlohu

Nestačí vám byť blízko centra a mať niekoľko parkovacích miest pre zamestnancov i klientov? Ak je pre vás dôležitý aj environmentálny faktor, prípadne hľadáte pre seba a svojich ľudí pozitívne pracovné prostredie s dôrazom na svetelnosť, nízku hlučnosť a iné benefity, na trhu s kancelárskymi priestormi na prenájom pribudli nové projekty, ktoré sú označované ako „zelené budovy“ a ponúkajú viac ako „obyčajné“ administratívne budovy. Sú energeticky efektívnejšie, zdravšie a ekologickejšie a spĺňajú certifikáty ako americký LEED alebo britský BREEAM. Mnohé tieto „zdravé“ budovy disponujú rôznymi oddychovými zónami, zelenými terasami a inými miestami, ktoré rešpektujú potrebu oddychu zamestnancov i zamestnávateľov a sú na technicky mimoriadne vysokej úrovni.

 

 

 

 

Čítajte viac
Komerčné články

Geotermálne tepelné čerpadlá – ideálny zdroj tepla pre veľkú časť domácností na Slovensku

no thumb

Geotermálne tepelné čerpadlá kombinujú niekoľko výhod, ktoré z nich robia vhodný zdroj tepla pre väčšinu slovenských domácností. Pozitívne skúsenosti zo západnej Európy ukazujú, že o geotermálnych tepelných čerpadlách nielenže budeme čím ďalej častejšie počuť, ale taktiež ich budeme aj čoraz viac vídať ako primárny zdroj tepla pre lokálne aj diaľkové vykurovanie!

Tepelné čerpadlá zem / voda (tzv. geotermálne tepelné čerpadlá) sú najúsprornejším typom tepelných čerpadiel a sú vhodné ako primárny zdroj tepla pre menšie rodinné domy aj komplex bytových jednotiek.

Jediná nevýhoda – musíte mať na čerpadlo miesto

Kým sa dostaneme k samotným výhodám, začneme obmedzeniami, ktoré sú s týmto typom tepelných čerpadiel spojené. Obmedzenie je len jedno a týka sa možnosti disponovať vhodným pozemkom o veľkosti 200 až 400 metrov štvorcových, pod ktorým budú umiestnené kolektory získavajúce geotermálnu energiu k výrobe tepla. Pod vhodnosťou pozemku sa pritom rozumie požiadavka na pôdu, ktorá by umožňovala realizáciu výkopov do potrebnej hĺbky.

A teraz k výhodám…

Geotermálne tepelné čerpadlá majú extrémne lacnú prevádzku a v porovnaní s ostatnými typmi tepelných čerpadiel u nich možno dosiahnuť 30% úspor za spotrebu elektriny. „Paliva” pre tieto čerpadlá je dostatok po celom Slovensku a v skutočnosti geotermálne tepelné čerpadlá využívajú len zlomok slnečnej energie uloženej pod povrchom pozemku.

Doterajšie skúsenosti ukazujú, že geotermálne tepelné čerpadlá sú extrémne spoľahlivé v čase, keď doba životnosti tepelného čerpadla a plošného kolektoru dosahuje desiatky rokov, a to aj pri opakovanom vystavení náročným podmienkam.

Samotné tepelné čerpadlo má tichú prevádzku. Nebudete tak o ňom ani vedieť a pokiaľ príde reč na pravidelnú údržbu, pri tomto type ide o bezúdržbové riešenie.

Geotermálne tepelné čerpadlá majú skvelé referencie pri využití v súkromnom a verejnom sektore. Nájdeme ich nielen v rámci bytových objektov, ale taktiež aj v priemyselných areáloch, hoteloch, športoviskách či dokonca poľnohospodárskych objektoch. Medzi významné projekty, ktorých súčasťou sú geotermálne tepelné čerpadlá, patria:

  • V Paříži, Bordeaux a Rennes sa dnes veľké tepelné čerpadlá využívajú na dodávanie tepla pre tisícky domácností. A podobný princíp uplatňuje viacero francúzskych miest.
  • Nová prestavba systému dodávania diaľkového tepla v Mníchove s tým, že po novom vzrastie približne až na 70 % podiel tepla, ktoré budú dodávať práve geotermálne tepelné čerpadlá.
  • Výstavba projektu obrovského skleníka vo Veľkej Británii. Skleník má slúžiť na využívanie tepla z tepelných čerpadiel, čím by úroda pokryla 12 % celkového dopytu po paradajkách v rámci celého Spojeného kráľovstva.
  • Inštalovanie geotermálnych tepelných čerpadiel na hladinách švajčiarskych jazier. Práve Švajčiarsko čelí nedostatočnému výkonu svojich vodných elektrární najmä v zimných mesiacoch a takýmto spôsobom sa snaží túto situáciu vyriešiť.

 

 

Ak vás zaujali vlastnosti geotermálnych tepelných čerpadiel, neváhajte si zistiť viac informácií o tom, aké konkrétne výhody (úspora financií, menej starostí a pod.) môžu priniesť práve vám.

Čítajte viac
Komerčné články

Originálny darček pre každého superhrdinu

Obrázek1


Chceli by ste potešiť svojho brata, kamaráta či priateľa? Vymýšľanie originálnych darčekov ide niekedy ťažšie, než by sme chceli. Snažíme sa, aby sa darček páčil a aby si našiel aj svoje využitie. Povedzme si úprimne, každý muž aspoň raz zatúžil byť na chvíľu superhrdinom. Tak prečo nedarovať originálne darčeky od DC Comics? Ak aj vy hľadáte darček pre muža, máme pre vás riešenie.

Kvalita a jedinečnosť

Originalita sa vždy vypláca. A ak sa navyše spája aj s kvalitou, nie je nad čím premýšľať. Vhodným darčekom pre muža môže byť práve spodná bielizeň či ponožky s motívmi obľúbených superhrdinov. Ak chcete svojho hrdinu viditeľnejšie, tak si určite zadovážte tričko so superhrdinom. Či už Batman alebo Superman, na svoje si príde každý fanúšik.

Originálne Batman ponožky

Darovať môžete napríklad Batman ponožky, ktoré sú nielen pohodlné, ale aj originálne. Všetky ponožky od Dedoles sa vyznačujú špecifickou vlastnosťou. Všetky motívy, a teda aj Batman ponožky, sú nezvyčajné tým, že každá ponožka z páru má svoj vlastný dizajn. Aj napriek tomu spolu tvoria dokonale zladený pár. Všetky ponožky sú vyrábané z kvalitných materiálov a tak zaručujú maximálny komfort pre nohy. Zároveň si môžete byť istí tým, že vám vydržia dlhodobo. Ponožky sú navyše malý darček, ktorým určite nič nepokazíte. Kto by predsa nenosil ponožky?

Superhrdina pre každého

Okrem Batman ponožiek nájdete v ponuke od Dedoles množstvo iných produktov, ktoré sa hodia ako skvelý darček pre muža. Okrem motívov Batman nájdete zo série superhrdinov napríklad aj motívy Superman. Či už budete vyberať ponožky, spodnú bielizeň alebo aj tričká, s veľkosťou ponuky budete určite spokojný.

Takýmto originálnym darčekom potešíte nielen fanúšikov superhrdinov, ale aj milovníkov pohodlia a kvalitných materiálov. Darčeky od DC Comics sú skvelou voľbou, ak chcete potešiť svojho kamaráta, brata či priateľa niečím originálnym. Umožnite svojim blízkym vašim darčekom vstúpiť do komiksového sveta superhrdinov a zažiť, aké je to byť aspoň na chvíľu Batman či Superman.

Čítajte viac
Komerčné články

Ako prežiť vianočný zhon bez nepríjemnej únavy?

12515-naturvita-banner-biosil-sk

Vianoce sa pomaly blížia, vy na poslednú chvíľu zháňate darčeky, dokončujete veci v práci, či prežívate prvé skúšky v škole. Sprievodným javom takéhoto zhonu je nežiadúca únava, ktorá prichádza v najnevhodnejšej chvíli. Ako ju rýchlo poraziť?

Odpoveď na túto otázku až tak náročná nie je. Väčšina ľudí porazí únavu tradičným riešením – kávou. Povedzme si však na rovinu, káva je síce najobľúbenejším, no nie najlepším „životabudičom“ pod slnkom. Len si vezmime, že nie každému káva chutí. Čo robiť v takom prípade? Populárnou modernou možnosťou sú rôzne energetické nápoje, ktoré však tiež prinášajú viaceré záporné vlastnosti – príliš veľa chémie a záťaž na srdce, ktorá sa pre mnohých ľudí stala smrteľnou. Keď sa vrátime späť ku káve, ku negatívam si treba zarátať aj skutočnosť, že príprava kávy zaberie nejaký ten čas, plus, potrebujete určité vybavenie. Za volantom si kávu jednoducho nespravíte. A keď tú kávu už spravíte, musíte väčšinou nejaký ten čas počkať, kým trochu vychladne. Nuž, nie je to najvýhodnejšie riešenie…

Kofex – káva v tabletách bez nevýhod

Moderná doba so sebou prináša mnohé moderné riešenia, medzi ktoré patria výhodné doplnky stravy vo forme tabliet. Tak sa dostávame k prípravku Kofex. Ten síce nie je doplnkom stravy, no je veľmi účinným „životabudičom“. Tablety Kofex totiž obsahujú kofeín, presnejšie povedané, kombináciu prírodného kofeínu z guarany a čistého kofeínu. Množstvo v jednej tablete je presne vypočítané, aby vás nabudila tak dobre ako káva, no zároveň aby nespôsobovala závislosť. Kofex je tak veľmi bezpečný a nemusíte sa obávať žiadnej závislosti či iných sprievodných ťažkostí. Tablety môžete nosiť stále pri sebe a užiť ich kedykoľvek, keď budete potrebovať rýchlo potlačiť únavu.

Tablety Kofex zoženiete v e-shope Greenlike.sk. Tak neváhajte a porazte predvianočnú únavu rýchlo a jednoducho!

Čítajte viac
Komerčné článkyNezaradené

Urbex v Bratislave. Je legálny?

no thumb

Jeden z najväčších fenoménov dnešnej doby. Inak sa dá označovať ako infiltrácia alebo celým názvom Urban exploration.

Jednoducho povedané sa jedná o preskúmanie opustených miest, tovární, objektov alebo chátrajúcich budov, ktoré vytvoril človek.

Hlavným problémom je to, že tieto objekty nie sú ľahko prístupné a väčšinou sa jedná o miesta, kam sa ľudia normálne nedostanú. Hneď na úvod treba povedať, že vo väčšine prípadov sa jedná o nebezpečnú a ilegálnu činnosť.

Máme niekoľko “druhov” urbexu. Niekto sa zameriava na ktoré spadli budovy a továrne, iné zase láka infraštruktúra, teda miesta, ktoré nie sú ľahko prístupné, ale poskytujú nám zaujímavý pohľad.

Bratislava je na túto aktivitu priam stvorená.

Najznámejšie ciele sú napríklad nemocnica Rázsochy, stanica metra Janíkov dvor v Petržalke, kúpele Grössling či areál Istrochem.

Ak plánujete výlet do hlavného mesta na Urbex a hľadáte hostel v Bratislave, nezabudnite zvážiť či je lokalita pre vás čo najviac výhodná a či cena za zahrnuté služby hostela nie je príliš vysoká.

Čítajte viac
Komerčné články

Aké môžu byť príčiny problémov s erekciou?

no thumb

Problémy s erekciou dokážu potrápiť takmer každého muža. S neustupujúcimi problémami sa muži dostávajú ešte do väčších depresií a časom môže hroziť úplne odlúčenie od partnerky. Aké ale môžu byť príčiny problémov s erekciou? 

Zlé stravovanie 

Väčšina z nás, a to nielen muži, niekedy nemajú čas pripraviť si chutné domáce jedlo. Stravujú sa v reštauračných zariadeniach, kde nevedia 100% potvrdiť čerstvosť potravín. Zlé stravovacie návyky môžu spôsobovať problémy s erekciou. Ak sa chcete týchto problémov zbaviť, musia upraviť svoj jedálniček a jesť viac čerstvých potravín, predovšetkým ovocie a zelenina, ktorý majú priaznivý vplyv na kvalitu erekcie. 

Odporúčame vám vyhnúť sa vyprážaným, fermentovaným potravinám a dbajte predovšetkým na čerstvosť. Jedávajte pravidelne päť porcií denne a neprejedajte sa. Úplne sa vyhýbajte fast foodom. 

Stres 

Spúšťačom mnohých zdravotných problémov je stres. V prípade problémov s erekciou to môže byť problém, nakoľko každý zdravotný problém nás dostáva do úzkych a sme neustále po vplyvom stresu. Ak sa naučíte vyhýbať stresovým situáciám, zlepšenie erekcie zbadáte takmer okamžite. Vyrovnaný muž, ktorého nič nerozhodí, má kvalitnejšiu erekciu ako muž, ktorí je vystavovaný stresovým situáciám. 

Užívanie liekov 

Príčinou môže byť aj užívanie niektorých liekov. Ak máte problémy s erekciou, informujte sa u lekára, resp v lekárni, či lieky, ktoré užívate, nemajú nepriaznivý vplyv na vašu erekciu a spôsobujú vám problémy s erekciou. 

Minimum pohybu 

Ak sa všade presúvate autom a máte sedavé zamestnanie, aj to môže byť príčinou vašich problémov. Venujte sa nejakému športu a pravidelne sa hýbte. Pravidelným pohybom predídete závažným problémom s erekciou. 

Ak ste vylúčili všetky možné príčiny, odporúčame vám dať si prekontrolovať štítnu žľazu. Niekedy nesprávne fungovanie štítnej žľazy môže byť príčinou vašich problémov.

Čítajte viac
Komerčné články

Ranné rituály, ktoré by ste mali praktizovať každý deň

no thumb

Rána, najmä tie pondelkové, bývajú kruté. Vstávať sa nám nechce a pri pomyslení na pracovné úlohy, ktoré nás v práci čakajú a nevyhneme sa im, sa nám chce zaliezť naspäť pod perinu.

Ak patríte medzi spachtošov, rána budú pre vás bývať ťažké. Ak však skúsite tieto ranné rituály, uvidíte, že sa budete cítiť lepšie. 

Ranná rozcvička 

Ak pracujete v kancelárii, celé dni strávite sedením. Tým, ktorí pracujú v kancelárii, ale aj manuálne pracujúcim odporúčame pravidelne cvičiť vždy ráno po prebudení. Naštartujete látkovú výmenu a rozhýbete unavené a stuhnuté svalstvo.

Pár minút rannej rozcvičky vám pomôže dobiť energiu a mnohým aj prebrať sa. Gurmánska káva je ale jediné, čo dokáže 100% prebrať. 

Zdravé raňajky 

Vyhnite sa fermentovaným potravinám, salámam, klobásam a iným ťažkým jedlám a pripravujte si zdravé raňajky. Pre zlepšenie trávenia odporúčame ovsené vločky, resp. špaldové vločky. Pripravovať si môžete ovsenú kašu, na ktorú si potom poukladáte sezónne ovocie a máte chutné zdravé raňajky.

Čo sa týka pečiva, odporúčame si skôr robiť vlastné pečivo. Takto viete, čo si do pečiva dáte a viete, že vám neuškodí. 

Šálka dobre kávy 

Väčšina ľudí má tendenciu piť kávu vždy pred raňajkami, pričom si neuvedomujú, že si zaťažujú žalúdok a celé tráviace ústrojenstvo. Ak ste kávičkár a vyberáte si len tú najlepšiu pražiareň kávy, kávu si varte vždy až po raňajkách. 

O pozitívach kávy sa čo to popísalo. Hovorí sa o nej, že je vhodná ako prevencia proti cukrovke, Parkinsonovej chorobe, Alzheimerovej chorobe, znižuje riziko rakoviny, zoštíhľuje a udržiava pleť zdravú a sviežu. Pitie kávy si však nechajte na pokojnejšiu chvíľu. V žiadnom prípade nepite kávu „za jazdy“. Sadnite si, vychutnajte si každý dúšok.

Čítajte viac
1 2 3 10
Page 1 of 10