close

Komerčné články

Komerčné článkyNezaradené

Urbex v Bratislave. Je legálny?

no thumb

Jeden z najväčších fenoménov dnešnej doby. Inak sa dá označovať ako infiltrácia alebo celým názvom Urban exploration.

Jednoducho povedané sa jedná o preskúmanie opustených miest, tovární, objektov alebo chátrajúcich budov, ktoré vytvoril človek.

Hlavným problémom je to, že tieto objekty nie sú ľahko prístupné a väčšinou sa jedná o miesta, kam sa ľudia normálne nedostanú. Hneď na úvod treba povedať, že vo väčšine prípadov sa jedná o nebezpečnú a ilegálnu činnosť.

Máme niekoľko “druhov” urbexu. Niekto sa zameriava na ktoré spadli budovy a továrne, iné zase láka infraštruktúra, teda miesta, ktoré nie sú ľahko prístupné, ale poskytujú nám zaujímavý pohľad.

Bratislava je na túto aktivitu priam stvorená.

Najznámejšie ciele sú napríklad nemocnica Rázsochy, stanica metra Janíkov dvor v Petržalke, kúpele Grössling či areál Istrochem.

Ak plánujete výlet do hlavného mesta na Urbex a hľadáte hostel v Bratislave, nezabudnite zvážiť či je lokalita pre vás čo najviac výhodná a či cena za zahrnuté služby hostela nie je príliš vysoká.

Čítajte viac
Komerčné články

Aké môžu byť príčiny problémov s erekciou?

no thumb

Problémy s erekciou dokážu potrápiť takmer každého muža. S neustupujúcimi problémami sa muži dostávajú ešte do väčších depresií a časom môže hroziť úplne odlúčenie od partnerky. Aké ale môžu byť príčiny problémov s erekciou? 

Zlé stravovanie 

Väčšina z nás, a to nielen muži, niekedy nemajú čas pripraviť si chutné domáce jedlo. Stravujú sa v reštauračných zariadeniach, kde nevedia 100% potvrdiť čerstvosť potravín. Zlé stravovacie návyky môžu spôsobovať problémy s erekciou. Ak sa chcete týchto problémov zbaviť, musia upraviť svoj jedálniček a jesť viac čerstvých potravín, predovšetkým ovocie a zelenina, ktorý majú priaznivý vplyv na kvalitu erekcie. 

Odporúčame vám vyhnúť sa vyprážaným, fermentovaným potravinám a dbajte predovšetkým na čerstvosť. Jedávajte pravidelne päť porcií denne a neprejedajte sa. Úplne sa vyhýbajte fast foodom. 

Stres 

Spúšťačom mnohých zdravotných problémov je stres. V prípade problémov s erekciou to môže byť problém, nakoľko každý zdravotný problém nás dostáva do úzkych a sme neustále po vplyvom stresu. Ak sa naučíte vyhýbať stresovým situáciám, zlepšenie erekcie zbadáte takmer okamžite. Vyrovnaný muž, ktorého nič nerozhodí, má kvalitnejšiu erekciu ako muž, ktorí je vystavovaný stresovým situáciám. 

Užívanie liekov 

Príčinou môže byť aj užívanie niektorých liekov. Ak máte problémy s erekciou, informujte sa u lekára, resp v lekárni, či lieky, ktoré užívate, nemajú nepriaznivý vplyv na vašu erekciu a spôsobujú vám problémy s erekciou. 

Minimum pohybu 

Ak sa všade presúvate autom a máte sedavé zamestnanie, aj to môže byť príčinou vašich problémov. Venujte sa nejakému športu a pravidelne sa hýbte. Pravidelným pohybom predídete závažným problémom s erekciou. 

Ak ste vylúčili všetky možné príčiny, odporúčame vám dať si prekontrolovať štítnu žľazu. Niekedy nesprávne fungovanie štítnej žľazy môže byť príčinou vašich problémov.

Čítajte viac
Komerčné články

Ranné rituály, ktoré by ste mali praktizovať každý deň

no thumb

Rána, najmä tie pondelkové, bývajú kruté. Vstávať sa nám nechce a pri pomyslení na pracovné úlohy, ktoré nás v práci čakajú a nevyhneme sa im, sa nám chce zaliezť naspäť pod perinu.

Ak patríte medzi spachtošov, rána budú pre vás bývať ťažké. Ak však skúsite tieto ranné rituály, uvidíte, že sa budete cítiť lepšie. 

Ranná rozcvička 

Ak pracujete v kancelárii, celé dni strávite sedením. Tým, ktorí pracujú v kancelárii, ale aj manuálne pracujúcim odporúčame pravidelne cvičiť vždy ráno po prebudení. Naštartujete látkovú výmenu a rozhýbete unavené a stuhnuté svalstvo.

Pár minút rannej rozcvičky vám pomôže dobiť energiu a mnohým aj prebrať sa. Gurmánska káva je ale jediné, čo dokáže 100% prebrať. 

Zdravé raňajky 

Vyhnite sa fermentovaným potravinám, salámam, klobásam a iným ťažkým jedlám a pripravujte si zdravé raňajky. Pre zlepšenie trávenia odporúčame ovsené vločky, resp. špaldové vločky. Pripravovať si môžete ovsenú kašu, na ktorú si potom poukladáte sezónne ovocie a máte chutné zdravé raňajky.

Čo sa týka pečiva, odporúčame si skôr robiť vlastné pečivo. Takto viete, čo si do pečiva dáte a viete, že vám neuškodí. 

Šálka dobre kávy 

Väčšina ľudí má tendenciu piť kávu vždy pred raňajkami, pričom si neuvedomujú, že si zaťažujú žalúdok a celé tráviace ústrojenstvo. Ak ste kávičkár a vyberáte si len tú najlepšiu pražiareň kávy, kávu si varte vždy až po raňajkách. 

O pozitívach kávy sa čo to popísalo. Hovorí sa o nej, že je vhodná ako prevencia proti cukrovke, Parkinsonovej chorobe, Alzheimerovej chorobe, znižuje riziko rakoviny, zoštíhľuje a udržiava pleť zdravú a sviežu. Pitie kávy si však nechajte na pokojnejšiu chvíľu. V žiadnom prípade nepite kávu „za jazdy“. Sadnite si, vychutnajte si každý dúšok.

Čítajte viac
Komerčné články

Šperky, ktoré sa hodia ku všetkému letnému oblečeniu

no thumb

Obdobie nosenia krátkych topov, kraťasov, tielok a vzdušných topov je už tu a určite sa už neviete dočkať, kedy svoje nové letné kúsky ponosíte na letnej dovolenke pri mori.

Viaceré ženy, ale aj muži si nevedia kombinovať šperky s letnými outfitmi. Aké šperky s vám hodia k letnému oblečeniu? 

Dámske štýlové náušnice Tommy Hilfiger, džínsové kraťasy a jednoduchý top 

Bežným a azda najobľúbenejším letným outfitom u žien budú džínsové kraťasy a jednoduchý top. Keď si k nim zladíte štýlové náušnice Tommy Hilfiger, nebude vám nič viac chýbať. V ponuke náušníc od tejto značky nájdete minimalistický, ale aj výraznejšie do detailov spracované náušnice, ktoré dokážu zastúpiť aj iné šperky. Keď si vlasy vypnete, necháte ich krásne vniknúť. 

Pánske náramky Tommy Hilfiger a elegantné nohavice s polokošeľou 

K ležérnym outfitom, ako je napríklad aj tento, sa skvele hodia aj náramky od tejto značky. Pánske náramky Tommy Hilfiger odporúčame mužom kombinovať so športovým outfitom, ale hlavne s elegantnými pánskymi nohavicami, resp. kraťasami s koženými opaskami a s elegantnými polokošeľami, resp. košeľami s krátkymi rukávmi.

V ponuke náramkov od Tommy Hilfiger si vyberú aj ženy. Výber pánskych náramkov Tommy Hilfiger je však bohatší.

Ak chcete byť trendy aj počas najväčších horúčav, neodmietajte pánske náramky od Tommy Hilfiger. 

Drevené dámske šperky a dlhé letné šaty 

Okrem štýlových značkových šperkov od Tommy Hilfiger vám odporúčame kúpu štýlových drevených šperkoch. Na internete nájdete množstvo zaujímavých výtvorov lokálnych hand made výrobcov drevených šperkov. V letných mesiacoch tieto šperky vynosíte k dlhým letným šatám, ale aj k voľným tunikám. 

Dámam odporúčame ešte kúpu folklórnych náušníc a dámam, ktoré milujú extravaganciu a výrazné doplnky zase šujtášové náušnice.

Skvelé šperky však nájdete medzi známymi značkami šperkov, medzi ktoré radíme aj vyššie spomínané šperky od Tommy Hilfiger.

Čítajte viac
Komerčné články

Recept na šťastný partnerský život

no thumb

Každý z nás túži p krásnom, zdravom vzťahu. Chceme, aby všetko klapalo, aby sa nm krízy vyhýbali a aby sme sa nikdy nedostali do situácie, kedy budeme musieť riešiť neveru. Žiaľ, vzťahy sú dnes chladnejšie, povrchnejšie a recept na šťastný život túži poznať mnoho žien, ale i mužov.

Chcete poznať recept na šťastný partnerský život? My vám ho prezradíme. 

Komunikácia ako základ funkčného vzťahu 

Ak chcete mať šťastný partnerský život, dôležité je komunikovať. Komunikácia je základným pilierom zdravého, šťastného a fungujúceho vzťahu. Ak partneri pred sebou niečo zatajujú, vyhýbajú sa riešeniu problémov, ich vzťah začne postupne chladnúť a postupne dôjde do štádia, že už nebudú vedieť nájsť východisko a jediným prijateľným riešením bude trvalé odlúčenie.

Komunikujte s partnerom/ partnerkou za každých okolností, aj vtedy, keď sa jedná o závažný problém, o ktorom by ste sa najradšej s nikým nerozprávali.

Nešetrite komplimentami 

Šťastný partnerský život môžu mať jedine partneri, ktorí nešetria komplimentami. Muži by mali pravidelne svojim partnerkám tvoriť básne o láske, písať zamilované odkazy, ale aj písať listy o láske. Romantika nesmie zmiznúť zo vzťahu. Jedine tak budete mať šťastný partnerský život. 

Nájdite si spoločné aktivity 

Čítať citáty o láske je milý prejav lásky, avšak bez spoločných aktivít by se váš vzťah nedokázali udržať. Nájdite si spoločné aktivity, ktoré budú baviť oboch partnerov naraz. Samozrejme, každý partner a partnerka by mali mať aktivity, ktorým sa budú venovať s kamarátmi, či kamarátkami. Je však dôležité, aby ste mali aj spoločné aktivity.

Keďže sa budete venovať aktivitám, ktoré budete mať obaja radi, budete mať mnoho spoločných tém. 

Ak chcete zdravý partnerský život, budujte svoj vzťah na komunikácii, dôvere, láske, porozumení. Nie je nič viac ako mať pri sebe osobu, ktorá pri vás stojí v dobrom aj zlom.

Čítajte viac
Komerčné články

Nové dámske oblečenie, ktorým si doplníte letný dámsky šatník

no thumb

Leto sa už naplno rozbieha a viaceré módne domy ponúkajú medzisezónne výpredaje na letné oblečenie. Ak už dlhodobo uvažujete nad príjemným osviežením dámskeho letného šatníka, máme pre vás pár zaujímavých tipov na nové dámske oblečenie vhodné na letné obdobie. 

Dámske overaly z príjemných materiálov 

Ak nemáte v šatníku žiaden pohodlný dámsky overal, kúpte si pár dámskych overalov z príjemných materiálov. Elegantné dámske overaly odporúčame skôr na oficiálnejšie príležitosti – napríklad svadby, záhradné párty, pracovné stretnutia atď. Čipkované dámske overaly sú skôr vhodnejšie na večeru s partnerom, na rande, či do kina.

Pri výbere nových dámskych overalov sledujte predovšetkým materiál a kvalitu šitia. Odporúčame skôr jednofarebné dámske overaly, ku ktorým si môžete dovoliť aj výraznejšie šperky.

 Nové dámske topy 

Tielká a topy sú najnositeľnejším oblečením počas letných mesiacov, preto ak vo vašom šatníku nemáte kvalitné dámske topy, pár si ich kúpte. Odporúčame predovšetkým farebné s týmito vzormi – pásiky, bodky. Týmito vzormi nič nepokazíte, práve naopak, vyniknete.

Aj pri dámskych topoch si všímajte kvalitu materiálu a kvalitu šitia. Viaceré lacné „šmejdy“ sú nielenže krivo šité, ale sú aj vyrobené z nekvalitných materiálov. Odporúčame predovšetkým 100% bavlnu, 100% organickú bavlnu a ak chcete chladivý materiál na horúce letné dni, uprednostnite voľné topy z kvalitného modalu. 

Kulotky – štýlové nohavice, ktoré si zamilujete 

Ak nie ste veľkými fanúšičkami sukní, ktoré cez leto viaceré ženy rady nosievajú, kúpte si štýlové kulotky. Jedná sa o rozšírené a skrátené nohavice, ktoré keď skombinujete s obtiahnutým topom alebo tielkom, vytvoríte si pohodlný ležérny outfit na bežné dni. Kulotky môžete nosiť aj do práce. Stačí, keď ich skombinujete s elegantnými dámskymi mokasínami, poprípade sandálmi na platforme.

Čítajte viac
Komerčné články

3 tipy, ako si vybrať dobré dámske kabelky  

no thumb

Sú nevyhnutnou súčasťou výbavy každej ženy a pri kúpe sa častokrát necháme zlákať prvým dojmom. Kúpime si kabelku, ktorá dobre vyzerá, pričom kvalita je na nízkej úrovni.

Ak si plánujete ešte pred odcestovaním na letnú dovolenku kúpiť nové dámske kabelky, pri výbere sa držte týchto rád. 

1. Na akú príležitosť plánujete kabelky nosiť? 

V prvom rade je potrebné ujasniť si, na aké príležitosti plánujete nové kabelky nosiť. Ak hľadáte kabelky do práce, odporúčame skôr väčšie kožené kabelky ideálne obdĺžnikového tvaru s dostatočným množstvom vnútorných vreciek. Ak hľadáte kabelky na svadbu, rodinnú oslavu, či ples, odporúčame kvalitné listové kabelky neutrálnych farieb.

Ak by ste však túžili po obyčajnej kabelke, ktorú by ste nosili pri akejkoľvek príležitosti, odporúčame kožené crossbody kabelky s kvalitným zapínaním. Vždy pred kúpou kabelky si ujasnite, na aké príležitosti chcete kabelku nosiť. 

2. Farba kabelky musí byť ľahko kombinovateľná 

Ak si chcete vybrať dobrú kabelku, s ktorou budete spokojní, vyberajte si takú, ktorá bude ľahko kombinovateľná. Je dôležité, aby ste novú kabelku mali s čím skombinovať. Preto sa odporúčajú práve neutrálne dámske kabelky, ktoré skombinujete s takmer všetkým oblečením, čo máte v šatníku. Ak máte predsa len radšej farby, vyberajte si skôr pastelové farby. Sú jemnejšie a nebijú tak do očí ako neónové farby. Farebne neutrálne dámske kabelky vysokej kvality nájdete v širokej ponuke nadčasových talianskych kabeliek, ktoré sú vyrobené z prémiovej kože.

Odporúčame tieto farby – hnedú, béžovú, čiernu, tmavo sivú, svetlo sivú. 

3. Dbajte na kvalitné zapínanie, kvalitnú podšívku a kvalitu rúčok

 

Okrem príležitosti a farebného prevedenia si pri výbere dobrých kabeliek všímajte aj to, aké má zapínanie, akej kvality je podšívka kabelky a akej kvality sú rúčky kabelky. Práve tieto časti kabely bývajú najviac opotrebovávané a preto je dôležité pri výbere kabelky sústrediť sa práve na ne. dobré zapínanie, kvalitnú podšívku a kvalitné rúčky majú ale kabelky z kvalitnej kože. Kabelky z lacných syntetických materiálov nevydržia dlho a majú nekvalitné zapínanie, ktoré sa zasekáva, nekvalitnú podšívku, ktorá sa trhá a nekvalitné rúčky, ktoré po krátkom používaní začínajú praskať/ trhať sa.

Čítajte viac
Komerčné články

Ako si vybrať kvalitné sedenie do kancelárie?

no thumb

Každý podnikateľský subjekt si dáva záležať na zariadení kancelárskych priestorov. Sústreďuje sa predovšetkým na kvalitnú techniku a kvalitné police, ktoré sú prioritne určené na ukladanie faktúr a dokumentov.

Dôležitou súčasťou kancelárií sú však aj kvalitné kancelárske stoličky. Ako si ale vybrať kvalitné sedenie do kancelárie? 

Kvalitná tvarovaná sedacia časť 

Ak chcete pre seba a svojich zamestnancov kupovať kvalitné kancelárske stoličky, všímajte si predovšetkým kvalitu sedacej časti a to, či je tvarovaná. Práve táto časť bude počas celej pracovnej doby najviac zaťažovaná spolu s chrbticou a preto je dôležité vyberať ergonomické sedenie. Keď si kúpite ergonomické kancelárske stoličky, ktoré majú kvalitnú tvarovanú sedaciu časť, zamestnancov zabezpečíte pohodlné sedenie, ktoré ich ochráni od bolesti chrbáta a krížovej oblasti. 

Nastaviteľná výška 

Aj keď málokde dnes nájdeme stoličky do kancelárie, ktorým sa nedá nastaviť výška, treba brať ohľad aj na toto. Keď si budete vyberať nové kancelárske stoličky, všímajte si, či je možnosť nastaviť výšku podľa potreby. Tento mechanizmus musí byť kvalitný a musí sa ľahko ovládať, aby s tým nemali zamestnanci problém. 

Kvalitný poťah 

Či už vyberáte nové kancelárske kreslá, alebo kancelárske stoličky, okrem tvarovateľnej sedačky a v prípade kancelárskych stoličiek aj nastaviteľnej výšky si všímajte kvalitu poťahu nových stoličiek a kresiel. Poťah vyberajte v takom farebnom prevedení, aké máte v logu firmy. Dôležitá je samozrejme aj oteruvzdornosť materiálu. Od toho závisí, či vám kreslá a stoličky poslúžia dlhé roky, alebo ich za pár rokov budete musieť dať prečalúniť alebo úplne vyhodiť. 

Kvalitné opierky hlavy a rúk 

Každé kancelárske kreslo alebo kancelárska stolička musia mať kvalitné opierky hlavy a rúk. Práve tieto opierky majú chrániť krčnú oblasť a ruky pred nadmerným presilovaním. Bolesti krčnej chrbtice a karpálny tunel sa pri správnom kancelárskom sedení neobjavia.

Čítajte viac
Komerčné články

Potrebujete do svojej firmy prepravný vozík? Poradíme vám, na koho sa obrátiť

no thumb

V skladových priestoroch sa bez plastových prepraviek jednoznačne nezaobídete. Ak hľadáte rovno aj spôsob, ako s prepravkami manipulovať, nie je nič jednoduchšie ako si zaobstarať prepravný vozík. Jednou zo spoločností, ktorá dané produkty dodáva do rôznych firiem, je Schoeller Allibert. Ide o špecialistu, v ktorého ponuke nájdete pestrú škálu variantov.

Ideálny pomocník pre prácu s plastovými prepravkami je prepravný vozík. Ľahko s ním môžete prevážať ako samotné prepravky, tak aj materiál, produkty a ďalšie veci. Využitie je naozaj široké.

Čo všetko prepravné vozíky ponúkajú?

U prepravných vozíkov si môžete byť istí vysokej kvality. Spĺňajú priemyselné štandardy. Vybrať si môžete navyše hneď z niekoľkých rozmerov a veľkostí. Spoločnosť Schoeller Allibert používa na výrobu vysoko kvalitné materiály, aby boli výsledné produkty čo najodolnejší. Plastové vozíky vám prídu vhod v skladoch a pri preprave tovaru.

Čo ďalej Schoeller Allibert predáva?

Ďalej si môžete do svojej firmy objednať pevné plastové kontajnery či kontajnery s otvorenými rukoväťami. Veľmi žiadané sú skladacie paletové kontajnery, pri ktorých máte istotu vysokej nosnosti a ľahkej manipulácie. Potom na vás čakajú malé skladacie prepravky, stohovacie prepravky či nápojové prepravky. Samozrejme záleží na tom, v akom sektore pôsobíte, pretože čo spoločnosť, to iné požiadavky.

Schoeller Allibert je spoločnosť, ktorá sa venuje výrobe vysoko kvalitných kontajnerov a prepraviek dlhé roky, a to konkrétne okolo pol storočia. Stala sa lídrom na európskom trhu, ale rozváža svoje produkty do celého sveta. Schoeller Allibert sa snaží firmám znižovať náklady na logistiku, zabezpečiť udržateľnosť a vládnuť v oblasti inovácií.

Ak si neviete s niečím rady, stačí kontaktovať technickú podporu, ktorá vám so všetkým poradí.

Čítajte viac
Komerčné články

Vážnejšie stomatologické zákroky patria do rúk profesionálov

no thumb

Do košického Auparku stále častejšie zavítame nielen kvôli nákupom, ale aj za profesionálnymi stomatologickými službami. Stomatologická chirurgia patrí do rúk skúseným lekárom. Ale nemusíte kvôli nej do nemocnice. HAPPYDENT ponúka nadštandardné zákroky aj v oblasti stomatologickej chirurgie.

Aké zákroky patria do rúk stomatologického chirurga?

Mnoho zubných lekárov nechce zákroky patriace pod stomatologickú chirurgiu vôbec robiť, nemusí mať s nimi dostatok skúseností, alebo k nim nemá najmodernejšie vybavenie. V lepšom prípade vás váš zubný lekár na podobný zákrok pošle do nemocnice, alebo do inej špecializovanej ordinácie, akou je košický HAPPYDENT. V tom horšom sa o podobný zákrok postará sám, ale výsledok nemusí byť dobrý. Pokiaľ vás čaká extrakcia zubu (obyčajná či chirurgická), resekcia koreňového hrotu, sinus lift alebo augmentácia, zbystrite a radšej sa sami obráťte rovno na profesionálov.

TIP: Stomatologická chirurgia – to je HAPPYDENT. Sídli v košickou Auparku.

Dentoalveolárna chirurgia v HAPPYDENT

Aj obyčajná neprofesionálne urobená extrakcia zubu dokáže spôsobiť problémy. Nejde len o bolesť či nutnosť dodatočného odstránenia koreňa, ktorý zostane po extrakcii. Obvykle sa trvale odstraňujú iba tzv. osmičky. U ďalších zubov je nutné zákrok previesť s dôrazom na to, že bude možná potrebné v danom mieste zaviesť implantát.

Veľmi častým zákrokom je extrakcia koreňového hrotu. Robí sa predovšetkým u predných zubov a vedie k možnosti ich zachovania. Čo je samozrejme veľmi žiadúce. Koreň sa odstraňuje v prípade, kedy dôjde k odumretiu zubu a koreň má tvar, kedy ho nejde dôkladne vyplniť. Pod koreňom tak vzniká vačok (granulóm na hrote koreňa).

Pred zavedením implantátov sa veľmi často v hornej čeľusti vykonáva chirurgický zákrok sinus lift. Ten pomáha pacientom, ktorí nemajú dostatočnú výšku kosti k zavedeniu implantátu. Ďalším typom zákroku, ktorý umožní zavedenie implantátu je augmentácia kosti – to znamená doplnenie chýbajúcej kosti pomocou granúl umelej kosti a špeciálnej membrány.

Čítajte viac
1 2 3 10
Page 1 of 10