close

Komerčné články

Komerčné články

Začnite recyklovať a znížte znečistenie na našej planéte

no thumb

V súčasnosti žijeme v dobe, kde produkujeme množstvo odpadu. Odpad produkujeme každý deň, či už vyhadzujeme obaly od jedla, rôzne predmety a iné smeti. Práve veľkou produkciou odpadu vieme našu planétu znečistiť tak, že zelené lúky a lesy uvidíme už len na obrázkoch na internete. Ako sa dá znížiť znečistenie našej planéty?

Globálne otepľovanie je tiež dôsledkom zlého správania sa ľudí k prírode a celkovo planéte. Denne ťažíme nerastné suroviny a fosílne palivá, továrne vypúšťajú škodlivé látky priamo do prírody, autá znečisťujú planétu výfukovými plynmi a ľudia vyhadzujú smeti do prírody a znečisťujú ju. Najviac sa v súčasnosti produkuje plast. Ak chceme znížiť znečistenie na planéte, dobrou možnosťou je práve recyklovanie plastov.

Prečo recyklovať plasty?

Už v škôlke vás určite učili, ako sa správne triedi odpad a do ktorej smetnej nádoby patrí. V súčasnosti sa najčastejšie recykluje plast, papier, sklo. Plasty sú produkované každý deň a sú všade okolo nás. Či ide o plastové obaly, fľaše, ale aj plasty v autách a podobne. Práve platy najčastejšie znečisťujú prírodu. Nájdeme ich v oceánoch, moriach, lesoch a vlastne všade, kde sa pozrieme. Nie každý má však snahu plasty triediť a hádže ich do normálnych odpadkov a podobne. To je však chyba. Ak recyklujeme plasty vieme ich používať niekoľko krát a nezaťažujeme tak prostredie. Samozrejme treba vedieť ako správne plasty recyklovať.

Ako správne recyklovať plasty?

Plasty nájdeme v rôznych typoch a nie všetky sa dajú recyklovať. Medzi plasty patria hlavne PET fľaše, fólie, plastové obaly od potravín, plastové tašky a mikroténové vrecká, obaly od kozmetických a čistiacich prostriedkov. Do plastov však nepatria obaly z nebezpečných látok a znečistené plasty od motorových látok a podobne, guma, molitan a polystyrén.

Tak čo? Už viete ako správne recyklovať plasty?

Čítajte viac
Komerčné článkyLifestyle

Všetko pre vášho miláčika s dvoma kolesami

shutterstock_604757453

Tak ako niektorí z nás nedajú dopustiť na svojho štvorkolesového tátoša a poskytujú mu maximálnu starostlivosť, sú medzi nami aj tí, ktorí pozornosť venujú svojmu bicyklu. Hovorí sa síce, že by sme nemali byť otrokmi vecí a majetku, ale na druhej strane platí, že ak nám majú slúžiť čo najdlhšie, potrebujú, aby sme sa o ne patrične starali. 

Doprajte svojmu bicyklu len to najlepšie

Pamätáte sa ešte na svoj prvý bicykel, ktorý ste dostali v detskom veku? Určite nebolo šťastnejšieho dieťaťa v tej chvíli! Pravdepodobne sme sa tešili z prvého bicykla všetci. Chránili sme si ho ako oko v hlave, umývali kolesá, leštili rám či sedadlo. A keď sa nám na ňom niečo pokazilo, boli sme z toho smutní, pokým nám ho rodičia neopravili.

V dnešnej dobe existujú pre takéto prípady rôzne servisy či opravovne bicyklov, ktoré nám dajú náš bike opäť do poriadku. Samozrejme, ak sme zručnejší a šikovnejší, vieme si poradiť aj sami. Stačí si zadovážiť tie správne cyklistické komponenty, ktoré budeme potrebovať. Nemusí však ísť iba o opravu bicykla, pod komponenty patria aj všelijaké doplnky na bicykel, ktoré sú nielen praktické, ale majú aj skrášľovaciu funkciu.

Materiál je dôležitý

Aj laik vie, že oblečenie na akýkoľvek šport je veľmi podstatnou súčasťou pri podávaní športových výkonov. Platí to aj v prípade cyklistického oblečenia najmä vtedy, keď bicyklujeme závodne alebo sme nadšenými cyklistami a bicyklovanie je naším životným koníčkom. Vtedy by sme určite mali byť dôslední pri výbere cyklistického dresu.

Cyklistické dresy sa vo všeobecnosti vyznačujú komfortnosťou, priedušnosťou, schopnosťou dobre odsávať pot a rovnako aj zabezpečiť potrebné teplo v chladnejšom počasí. Preto je dôležité vyberať si cyklistický dres nielen vizuálne, ale aj z praktického hľadiska. Je lepšie staviť na dres, ktorý je vyrobený z polyesteru ako z bavlny. Polyester je totiž oveľa viac priedušnejší ako bavlna, v ktorej by ste sa necítili na bicykli vôbec komfortne a pohodlne v prípade spotenia. Kto vyskúšal oboje, ten vie najlepšie oceniť polyesterový priedušný  a rýchloschnúci dres.

Zdroj obrázka:

MintImages / Shutterstock.com

Čítajte viac
Komerčné články

Ako jesť zdravo bez varenia?

no thumb

Ak ste zástancom zdravého životného štýlu, alebo chcete začať jesť produkty s nápisom BIO, zistíte, že to môže byť časovo aj finančne náročnejšie, ako jesť obyčajné jedlo, ktoré nemusí byť úplne zdravé. Dá sa to však zjednodušiť.

Jedlo a varenie sú každodenné témy, ktorým sa nikto nevyhne. Spôsobov, ako sa najesť je mnoho. Veľa ľudí sa chce najesť zdravo a rýchlo, ale dá sa to?

Varenie zdravého jedla alebo objednanie ?

Ak si chcete uvariť zdravé jedlo, musíte počítať s drahšou cenou za suroviny. Niekto si zeleninu a ovocie pestuje doma, čo je, samozrejme, najlepšia voľba, ale ak chcete jesť vašu úrodu, musíte sa o ňu starať. Na takúto činnosť nemá každý čas a preto si zdravé potraviny nakupujú. Nakupovanie takýchto potravín nemusí byť najlacnejšie. Nákup kvalitnejších BIO potravín totižto nestojí pár centov, ale eur. Navyše, nie vždy zdravé jedlo aj dobre chutí. V dnešnej dobe si, samozrejme, recepty na zdravé jedlo do pár minút nájdete pár klikmi, ale nie každý má na túto činnosť čas a dá prednosť radšej nezdravým formám stravy, čo sa pri dlhodobom užívaní prejaví problémami. Zdravé jedlo si však viete objednať. Objednanie vám zaberie pár minút a potom nemusíte nič robiť a jedlo príde až k vám domov. Za ten čas, čo jedlo príde k vám, sa viete ísť bicyklovať, alebo si ísť zabehať. Ak si jedlo nechcete užiť doma, ale niekde vonku, stačí zadať miesto, kde má jedlo prísť a vy si ho tak viete užiť kdekoľvek.

Objednávanie jedla

Rozhodli ste sa dať si od varenia deň voľno. Možností, ako sa najesť bez varenia, je mnoho. Viete zájsť do reštaurácie, do fastfoodu, alebo si jedlo viete objednať. Reštaurácie vás však vedia niekedy stáť veľa peňazí, potrebujete sa tam dostať a ešte čakať, kým jedlo uvaria. Vtedy je lacnejšie a výhodnejšie si navariť. Fastfood je síce lacný, ale nie je práve najzdravší. Rovnako sa z neho poriadne nenajete, jedine ak navštívite kvalitný fastfood, kde budú pripravovať jedlo rovnako dlho ako v obyčajnej reštaurácií. Ako posledná možnosť ostáva objednanie jedla. Jedlo si viete objednať z hocijakej prevádzky, ale objednať sa dá aj zdravé jedlo, ktoré vás vyjde lacno. Na stránke JedloBratislava.sk si vyhľadáte zdravé jedlo a objednať si ho viete až domov.

Rozvoz jedla

Ak ste v Bratislave, jedlo nájdete na každom rohu a v dnešnej dobe skoro každá prevádzka ponúka roznášku jedál. Donáška jedla v Bratislave je skvelým riešením. Do vyhľadávača stačí zadať rozvoz jedla v Bratislave, alebo jedlá Bratislava a niečo určite nájdete. Ak sa však chcete najesť zdravo, treba hľadať naozaj kvalitné prevádzky a nehľadať dobre známy fastfood. Ak bývate v Starom meste, čo tak vyskúšať rozvoz jedla Staré mesto. Ak bývate v Karlovej Vsi a chcete si objednanie urýchliť, vyhľadajte jedlo domov Karlova Ves a nemusíte nikde nič hľadať.

Tak nad čím váhať? Začnite jesť zdravo a bez varenia aj vy!

Čítajte viac
Komerčné článkyKrásaLifestyleMóda a štýl

Prehľad najštýlovejších dámskych mikín tejto sezóny

drlife.sk

Mikiny už nemusíte nosiť iba cestou z fitka alebo doma na gauči. Z množstva dizajnov si v súčasnosti nie je problém vybrať obľúbené kúsky, ktoré si môžete obliecť od jesene do jari (a aj počas chladných letných večerov), keď teploty už nestúpajú vysoko.

Ak si myslíte, že mikina je vhodná len na športovo ladené outfity, čítajte ďalej a zistíte, ako ju sofistikovane skombinovať dokonca aj do kancelárie.

Objavte strih, v ktorom vyzeráte božsky a máte vyhraté

Nie každá mikina pristane všetkým typom postáv. Tieto pravidlá si treba pamätať: Ak ste plnšia alebo veľmi nízka, vyhýbajte sa mikinovým šatám. S drobnou figúrou sa stratíte aj v oversized mikinách. Ak potrebujete opticky pridať pár centimetrov, hľadajte výstrihy do véčka.

Mikiny s potlačou nie sú len pre teenagerky

Pokojne po nich siahnite, aj keď už máte strednú školu dávno za sebou. Podľa toho, akú potlač zvolíte a čo si k nej oblečiete, viete dosiahnuť rôzne štýly – športový, chladný mestský alebo roztomilý dievčenský.

Vďaka mikine s potlačou môžete svetu odkázať čokoľvek máte na srdci, niečo vtipné aj inšpiratívne a prezentovať vašu osobnosť i sympatie. Potlač po celej ploche mikiny vás bez pochýb dokonale odlíši od davu.

Pásikavé mikiny sú nesmrteľné

Pásiky nikdy nevyjdú z módy a vyzerajú dobre na všetkom. To platí aj o mikinách ušitých z viacerých farebných blokov. Zlaďte farby niektorých pásikov s nohavicami alebo topánkami. Zaujímavo pôsobí, ak si k pruhovanej mikine vezmete rukavice, šál alebo čiapku v kontrastnej farbe.

Dámske mikiny na zips sú skvelé ako vrchná vrstva

V chladnom počasí nemusíte skrývať svoje obľúbené tričká pod nánosmi oblečenia. Kontrastná mikina na zips je dokonalou vrchnou vrstvou, vďaka ktorej vynikne aj top pod ňou. Je len na vás, koľko z neho ukážete.

Jednofarebné mikiny

Monochromatická mikina je skvelým univerzálnym kúskom, bez ktorého by žiadny šatník nebol kompletný. Vytvoríte s ňou toľko variácií moderných outfitov, koľko si len dokážete predstaviť. Vynikajúco sa hodí na vrstvenie pod rifľovú alebo koženú bundu.

Mikina v neutrálnych farbách spolu s béžovým kabátom, elegantnými nohavicami, jemnou blúzkou a lodičkami môže byť zaujímavým oblečením do práce. Do kancelárie sa hodí aj biela mikina, púzdrová sukňa a lodičky. Váš štýl bude neprehliadnuteľný!

Crop mikiny

Vôbec neplatí, že crop mikiny sú iba pre štíhle dámy. Máte plnšie krivky a postavu v tvare presýpacích hodín? Smelo do toho! Kombinácia crop mikiny a trištvrťových nohavíc na bicykel alebo legín a bielych kožených tenisiek je dôkazom toho, že aj vy môžete vyzerať výborne a zároveň vytvoriť pozoruhodný neformálny outfit. Crop mikiny fantasticky vyzerajú aj s boyfriend džínami a dámy s perfektnou postavou si k nim môžu zobrať obtiahnuté čierne nohavice.

Zaslúžite si mať túto sezónu aspoň jednu štýlovú a pohodlnú mikinu, ktorá vám bude spríjemňovať nadchádzajúce chladné dni. Prezrite si dámske mikiny na Bolf.sk a urobte si radosť kvalitnou mikinou za super cenu.

Čítajte viac
Komerčné článkyLifestyleMóda a štýl

Dánska ekologická elegancia v podaní značky Liewood

produkty-značky-Liewood-Babyvillage.sk

Len čo uzriete produkty dánskej značky Liewood, úsmevu na tvári sa nezbavíte. Bodky, pásiky, jemné pastelové farby a navyše materiály, ktoré zabezpečia dlhú životnosť produktov a ako bonus sú ešte aj priateľské k životnému prostrediu, vás dostanú. Vitajte v nežnom a prepracovanom svete Liewood!

Rozkošní drobci v plavkách Liewood

Keď raz natrafíte na dizajn, ktorý presne vypovedá o vašej osobnosti, nebudete sa ho chcieť vzdať. Zvlášť tí, ktorí majú zmysel pre eleganciu a minimalizmus, sa pri pohľade na produkty značky Liewood zdržia o čosi viac. Budú to jemné farby, jednoduché vzory alebo prepracovanosť strihu či tvaru, čo si ich omotá okolo prsta? Ťažko povedať, keďže mnohým ide oveľa viac ako o dizajn práve o to, aby produkty vydržali v dobrej kvalite celé roky, aby boli schopné dedenia z dieťaťa na dieťa, príp. aby ich raz matky mohli venovať deťom svojich detí ako pamiatku. Dánska značka založená v roku 2015 skúsenou mamou Anne Marie Lie Nielsen si na to trúfa vďaka 15-ročným skúsenostiam v módnom biznise svojej zakladateľky a prináša zákazníkom štýlové plavky, sandálky, čiapky alebo sortiment trvácneho detského riadu a hračiek.

Značka Liewood si potrpí na ekológiu

Tajomstvom úspechu každej značky je staviť na takú filozofiu výroby, ktorá číta myšlienky rodičom súčasnej, ale aj nasledujúcej doby. To znamená, že pri navrhovaní produktov myslí na šetrný prístup k životnému prostrediu (aby sa zachovalo v dobrom stave aj pre nasledujúce generácie) a praktické využitie svojich produktov, prihliadajúc na ich trvácnosť. Na značke Liewood sa vám zapáči jedinečný severský dizajn s pečiatkou detskej nevinnosti, ktorý je príjemnou alternatívou k bežne dostupnému detskému sortimentu. No nielen ekologický, ale aj etický prístup značky vás dostane. Keďže celá výroba prebieha v spravodlivých pracovných podmienkach a s certifikovanými materiálmi, výsledkom nemôže byť nič iné ako produkt vytvorený špeciálne pre vás.

Zábavný svet Liewood

Čo na nás vykukne spoza značky Liewood? Okrem veselého sortimentu na kúpanie, ako sú plavky, plávacie kolesá, detské uteráky, zaujmú aj detské čiapky, čelenky, detský riad, podbradníky a slintáčiky alebo aj detské hračky do piesku. Tkaniny použité na výrobu odevov či osušiek sú príjemné k citlivej detskej pokožke (zvyčajne ide o pleteniny) a sortiment detského riadu a hračiek stavil na trvácny a zdraviu neškodiaci silikón či bambus. Takto sa rodičia už nikdy nemusia strachovať, či ich dieťa vyrastá v bezpečnom prostredí a dali mu to najlepšie. Alebo podarujte produkt značky Liewood svojej priateľke a sledujte, ako sa rozžiari jej tvár. Liewood jednoducho teší deti i dospelých.

 

Čítajte viac
Domácnosť & bývanieKomerčné článkyLifestyle

Koberce, ktoré dokonale zapadnú do vášho interiéru: Vyberte si ideálny kúsok do domácnosti!

luxusné-koberce-jab-ambiente-sk

Na trhu nájdete moderné koberce v stovkách rôznych tvarov, prevedení, materiálov a typov. Dnes sa koberec považuje za dokonalý interiérový doplnok, ktorý dokáže perfektne podčiarknuť charakter priestoru a vniesť doň originálnu atmosféru.

Kedysi pokrývali koberce celú plochu podlahy, čím dodávali okrem estetického rozmeru domácnosti aj teplo. Neskôr prišla doba „holých“ – odkrytých podláh, no aj tento trend pomaly ustúpil. V súčasnosti sú koberce opäť dokonalým spestrením interiérových podláh a možnosťou ako ukázať svoj vkus a štýl, v ktorom sa nesie domácnosť.

Moderné koberce oživia každý byt či dom

Možno by ste tomu neprikladali až taký dôraz, no koberce hrajú v modernej domácnosti dôležitú úlohu. Sú nielen praktické, ale zároveň plnia aj funkciu dekoračného doplnku. Niet divu, že často bývajú jedným z najdominantnejších prvkov celej izby. Moderné koberce však už dávno nie sú len veľké kúsky „od steny k stene“, ktoré pokrývajú celú podlahu, sú to najmä menšie kusové – dizajnérske koberce uprostred miestnosti. Zaobstarajte si ten svoj vysnívaný kúsok – môžete si dovoliť skutočne experimentovať. Vďaka interiérovým štúdiám, ktoré ponúkajú naozaj rôzne typy vrátane tých od renomovaných značiek, si môžete zohnať prakticky akýkoľvek kúsok. Extravagantný, ktorý sa stane dominantou miestnosti i nenápadný, ktorý celkovo neovplyvní charakter izby. Kým niekto dáva prednosť decentným béžovým či sivým kobercom, veľkým trendom sú v súčasnosti koberce s geometrickými motívmi alebo výrazné farebné koberce. Presvedčte sa sami, že vďaka červenému, fialovému alebo zelenému kobercu získa vaša izba úplne nový rozmer.

Ako vybrať ideálny kúsok presne k vám domov?

Neviete, či zvoliť moderný alebo klasický? Akú farbu? Vlnený alebo umelý? Aký veľký? Aj vy si asi kladiete tieto alebo podobné otázky. Vlnený je väčšou finančnou investíciou, spĺňa vyššie nároky na bývanie, má najlepšie úžitkové vlastnosti, dlhú životnosť a bezproblémovú údržbu. Umelý koberec je cenovo dostupnejší a môžete ho častejšie obmieňať. Veľkou výhodou kusového koberca je aj ľahká manipulácia. Veľkosť koberca prispôsobte jeho účelu: pod konferenčným stolíkom vytýči zónu sedenia, pod jedálenským stolom ohraničí jedálenský priestor, pod pracovným stolom zútulní pracovný kút. Niekoľko farebných kobercov v rovnakom tóne v jednej miestnosti zjednotí interiér a zároveň ho rozdelí na jednotlivé časti. Ak použijete koberce rôznych farieb, docielite rozdelenie interiéru na samostatné zóny. Môžu byť farebne odlišné a pritom spolu ladiace alebo kontrastujúce. Ak použijete tmavšie a sýtejšie farby, interiér zmenšíte. Svetlými farbami ho opticky zväčšíte a presvetlíte. Výrazné odtiene na seba strhnú všetku pozornosť, svetlé pastelové farby dodajú interiéru eleganciu, pocit čistoty a luxusu. Nech už zvolíte akýkoľvek typ, vždy si vyberajte moderné koberce od renomovaných výrobcov, vydržia vám ako nové celé roky.

 

Čítajte viac
Komerčné článkyZdravie

Nepodceňujte výber kvalitného matracu

Depositphotos_22188205_s-2019

Rozhodne sa nám nespí dobre na akomkoľvek matraci a jeho výber nesmieme podceniť. Občas dostaneme tip na dobrý matrac, avšak to, čo vyhovuje druhým, nemusí vyhovovať nám. Myslite teda na svoje preferencie a vždy vsaďte na kvalitu a dobrého dodávateľa. Rozhodne sa neorientujte iba nízkou cenou. Platí totiž aj opačný extrém – drahý matrac nemusí byť vôbec zdravým či nám vyhovovať.

Rutina, pri ktorej sa občas spletieme

Veľkosť matracu na dĺžku a šírku väčšinou trafíme. Kde ale chybujeme je výška matracu. Obecne platí, že vyššie matrace vedia ponúknuť lepšie vlastnosti. Avšak výška matracu musí byť aj správna pokiaľ ide o našu posteľ. Pokiaľ má posteľ vysokú bočnicu, rozhodne nesmie byť matrac nižší. Vždy by mal byť o niečo vyšším. Príliš vysoký matrac nám ale taktiež vyhovovať nemusí. Preferujú ho však starší ľudia a každý, kto má pohybové potiaže. Umožňuje totiž jednoduchšie vstávanie.

Kvalitné matrace do manželských postelí

Často dlho vyberáme matrac práve do manželskej postele, kúpime si kľudne drahší, a potom sa nám na ňom aj tak špatne spí. Prvou otázkou, ktorú ste si pri výbere mali položi: Máme s partnerom skutočne rovnaké požiadavky na tvrdosť matracu? Mäkký, stredne tvrdý, tvrdý – často nájdeme tried delenia ešte viac.

Problémom môže byť taktiež zónovosť, ktorá vyššiemu partnerovi bude vyhovovať, hodne menšia žena ju nielenže nevyužije, ale ešte sa jej bude špatne spať. Pre príliš malých ľudí a pre deti nie sú zónové matrace vhodné.

U spojeného veľkého matracu môže byť tiež problém v rozdielnej hmotnosti partnerov. Nielenže muž nad 100kg potrebuje inú tvrdosť matracu než 50kg žena, ale môže sa vám stať, že sa spojený matrac bude pod ťažším partnerom deformovať a vy sa k nemu v podstate vždy prikotúľate. Výber matracu teda nie je jednoduchý. Najlepším riešením je zvoliť matrace dva. V tomto prípade ale voľte radšej matrac z rovnakej série (aby mal rovnakú výšku aj poťah) a líšil sa iba svojou tvrdosťou.

TIP: Viete, že sa zo zdravotných a hygienických dôvodov odporúča meniť matrac každých 7 rokov? Rozhodne to nepodceňujte. Matrac časom nielenže stráca svoje úžitkové vlastnosti, ale taktiež je plný roztočov.

Materiály pre matrace ponúkajú zaujímavé vlastnosti

Určite je dobré zvážiť, aký vybrať materiál pre matrac. Či už ten, z ktorého je samotný matrac, ale záleží tiež na poťahu. Obľúbené sú matrace z pamäťovej peny (tiež z lenivej peny), vďaka ktorej drží matrac tvar prirodzený vášmu telu. Veľkú výhodu ponúka prateľný poťah. Nezabudnite ale, že nech zvolíte akúkoľvek výplň matracu, nesmiete prehliadnuť jeden dôležitý parameter: tým je nosnosť. Ak nebude nosnosť odpovedať vašej hmotnosti, matrac nedokáže splniť vaše očakávanie.

Čítajte viac
Komerčné články

Hliníkové okná a dvere: Tieto vlastnosti z nich robia najkvalitnejšie produkty na trhu!

no thumb

Je pre vás výber nových okien a dverí aktuálnou témou? Ak hľadáte kvalitný materiál, rozhodne stavte na hliník!

Dvere a okná sú investíciou na dlhý čas

Do domácnosti by ste si najradšej vybrali jednotlivé prvky tak, aby vám vydržali čo možno najdlhšie, však? Nie je tajomstvom, že hliník ako materiál skvele odoláva klimatickým vplyvom. Hliníkové okná a dvere veľmi dobre zvládajú pôsobenie nepriaznivých vonkajších vplyvov a dokážu si tak zachovať rovnaký vzhľad a funkcie dlhé roky.

Hliníkové okná a dvere sú na esteticky vysokej úrovni

Hliníkové okná sú rozmerovo veľmi variabilné, z tohto materiálu je možné vyrobiť rámy veľkých rozmerov, rovnako tak rôzne posuvné systémy, ktoré sú u zákazníkov mimoriadne obľúbené. Hliník je považovaný za jeden z najelegantnejších materiálov. Hliníkové rámy nepôsobia pri oknách robustným dojmom, takže sa veľmi dobre snúbia s modernými architektonickými konceptmi. Hliníkové rámy tiež menej zaťažujú stavebnú konštrukciu, nakoľko je pre nich príznačná nižšia hmotnosť. Hliníkové okná a dvere sa veľmi ľahko udržiavajú a touto vlastnosťou disponujú napríklad aj plastové okná.

Investícia, ktorá sa vám oplatí? Stavte na hliník!

Hliníkové okná a dvere sú tvarovo stále, preto nedochádza k ich deformácii. S tým súvisí aj väčšia bezpečnosť, produkty z hliníka sú takmer nezničiteľné a ťažko ich zdolať. Pri prvkoch, akými sú okná a dvere, je táto vlastnosť doslova na nezaplatenie. Okná a dvere vyrobené správnymi technologickými postupmi sú charakteristické dlhou životnosťou. Práve preto sa napríklad hliníkové dvere inštalujú do frekventovaných budov, kde sa ráta s ich odolnosťou a pevnosťou a takisto sú obľúbeným riešením aj v rodinných domoch. Vďaka rôznym metódam povrchovej úpravy si môžete vybrať hliníkové produkty presne podľa svojich preferencií, nie je problém zhotoviť hliníkové okná a dvere do atypických priestorov alebo na mieru.

Kúpou hliníkových okien a dverí ušetríte

Ako je to možné, keď majú vyššiu obstarávaciu cenu? Produkty z hliníka síce majú vyššiu nákupnú cenu, lebo ich výroba je náročnejšia z energetického i technologického hľadiska, avšak v kľude vám vydržia 20 rokov bez toho, aby ste s nimi niečo robili. Výsledok? Hliník vám ušetrí starosti i prostriedky, ktoré by ste po rokoch investovali do nových okien. A ešte jeden zásadný fakt: hliník sa veľmi dobre recykluje, preto výberom tohto materiálu zvolíte ekologické riešenie.

 

 

 

Čítajte viac
Komerčné článkyMóda a štýl

Vyrovnajú sa zrkadlovkám: 3 najlepšie mobily na fotenie

1

Fotenie sa stalo bežnou súčasťou našich životov. Každý deň na sociálnych sieťach pribudnú milióny nových fotiek. Oproti minulosti sa klasické fotoaparáty používajú čoraz menej. Postupne ich nahrádza fotenie smartfónmi, ktorých schopnosti sa často vyrovnajú aj profesionálnym zrkadlovkám. Prečo je fotenie mobilom také obľúbené a ktoré smartfóny sú na fotky najlepšie?

 

 

Zdroj: pixabay.com

Výhody fotenia mobilom

Fotenie mobilom sa stalo obľúbené najmä preto, že je oveľa pohodlnejšie ako fotenie zrkadlovkou. Ak sa vyberiete na výlet, nemusíte so sebou ťahať zbytočnú záťaž navyše. Mobil vytiahnete z vrecka a aj bez potreby ďalších nastavení urobíte pekné fotky. Ak sa však s nastaveniami  predsa len trochu pohráte, napríklad s expozičným časom, clonou a hĺbkou ostrosti, dokážete vytvoriť snímku, za ktorú by sa nemusel hanbiť ani profesionálny fotograf.

Nezabudnite váš smartfón chrániť na cestách podobne, ako pri klasickom fotoaparáte. Oplatí sa investovať do kvalitného ochranného skla, krytu alebo obalu. Mobil vám totiž vykĺzne z ruky rýchlejšie než zrkadlovka.

Myslite však na to, že kvalitný záber nezávisí len od množstva megapixelov. Dôležité je najmä dobre nasvietenie, ideálne prostredníctvom prirodzeného svetla. Tie najlepšie fotky doma i na cestách urobíte ráno a večer.. Hodina pred a po východe (resp. západe) slnka sú na fotenie najideálnejšie. Svetlo je vtedy mäkké a obloha farebná.

3 najlepšie fotomobily na trhu

Apple iPhone 11 Pro Max

V cenovej kategórii nad 800 eur vyhráva jednoznačne iPhone 11 Pro Max. Tento model uspokojí aj tých najnáročnejších nadšencov fotografie. Na jeho zadnej strane sa nachádzajú tri snímače s rozlíšením 12 Mpx (rovnaké rozlíšenie má aj predná selfie camera) a telefón ponúka mnoho ďalších profesionálnych funkcií.

Zdroj: unsplash.com

Nájdete tu optickú stabilizáciu, automatické ostrenie či portrétovú fotku. iPhone 11 Pro Max nesklame ani za zhoršených svetelných podmienok. Nočný režim je na naozaj vysokej úrovni. Bočné rámy sú oceľové a zadná strana je z kvalitného skla. Telefón je vďaka tomu odolnejší, čo sa zíde najmä pri fotení na cestách. Základná verzia iPhonu 11 Pro Max vás vyjde približne na 1200 eur.

Samsung Galaxy S20

Ak hľadáte o trochu lacnejšiu alternatívu k iPhonu 11 Pro Max, siahnite po modeli Samsung Galaxy S20. Za jeho základnú verziu zaplatíte okolo 700 eur. Priaznivci Androidu určite ocenia kompaktnejšie rozmery oproti predošlému modelu, prémiový fotoaparát a prvotriedny obraz. Foťák na zadnej strane disponuje tromi objektívmi. Rozlíšenie hlavného fotoaparátu je 64 Mpx a rozlíšenie širokouhlého objektívu 12 Mpx (predná kamera má však len 10 Mpx).

Zdroj: bigstock.com

Vo funkciách nechýba ani premakaný nočný režim, trojnásobný zoom, inteligentná redukcia rozostrenia a šumu, optická stabilizácia či automatické ostrenie. Keďže je displej tohto modelu bezrámčekový, zvážte ochranné sklá alebo kvalitnejšie puzdrá na mobily Samsung. Zabránite tak poškodeniu mobilu, ak vám spadne počas fotenia.

Huawei P30 Pro

Posledným špičkovým fotomobilom z oveľa priaznivejšej cenovej kategórie je Huawei P30 Pro, ktorý vás bude stáť len niečo cez 500 eur. Tento telefón sa pýši až štyrmi objektívmi na zadnej strane. Hlavný objektív má rozlíšenie 40 Mpx a je širokouhlý, ďalší ponúka 20 Mpx a je ultraširoký, tretí má rozlíšenie menšie, „iba“ 8 Mpx, avšak prináša až 10-násobný zoom.

Zdroj: bigstock.com

Posledný objektív sa stará o rozmazanie pozadia. Huawei P30 Pro fotí perfektne aj v nočnom režime. Problém mu nerobia ani snímky na priamom slnku. Profesionálne fotografie spravíte dokonca aj prednou selfie kamerou, ktorá má pozoruhodné rozlíšenie 32 Mpx. Súčasťou tohto modelu je aj umelá inteligencia, vďaka ktorej budú vaše fotky vyzerať ešte profesionálnejšie.

Na záver je vhodné dodať, že tieto modely sa od seba veľmi nelíšia. Všetky totiž ponúkajú mimoriadne kvalitné výsledné fotografie. To, ako sa nakoniec rozhodnete, závisí od vášho vkusu, požiadaviek a finančných možností. Najdôležitejšie sú vaše fotografické zručnosti, cit pre detail a chuť fotiť.

 

Čítajte viac
ChudnutieKomerčné článkyKrásaLifestyleZdravie

Myslíte to s cvičením vážne? Fitness strava musí byť súčasťou zmeny vášho životného štýlu

woman-girl-fitness-28061

Chcete mať krajšiu postavu, dokonalo vyrysované svaly a zbaviť sa tukových vankúšikov? Len cvičiť rozhodne nestačí. Dokonca ani správne cvičiť nestačí. Jednoznačne musíte kompletne zmeniť svoje stravovanie. Ako vypadá zdravá výživa pre cvičenie a čo v nej nesmie chýbať?

Aby svaly rástli, potrebujú vhodnú výživu

Fitness strava musí byť bohatá na kvalitné proteíny. Bez nich vám nebude pribúdať svalová hmota. Okrem správnej stravy je vhodné užívať aj proteínové prípravky. Celkový príjem bielkovín by mal byť 2 g na 1 kg hmotnosti.

Časťou bielkovín sú aminokyseliny. Aj tie sú dôležité pre rast svalovej hmoty, ale bez nich nie je možná ani regenerácia svalov. Aminokyseliny sú nevyhnutné pre aeróbnych športovcov aj pri posilňovaní.

Medzi ďalšie doplnky výživy patrí tiež keratín. Naše telo si síce keratín vytvára samo, ale na väčší rast svalovej hmoty to nestačí, rovnako ako to nie je dosť na zvýšenie výkonu. Dôležité je preto pridať ho do výživy prostredníctvom vhodného výživového doplnku.

Anabolizanty sú doplnky stravy priamo určené pre podporu tvorby svalovej hmoty. Podporujú silu svalov aj celkový výkon.

Nadchli ste sa pre cvičenie? Tak to sa nezaobídete ani bez vhodných sacharidov. Rastú po nich svaly aj hmotnosť, čo vítajú hlavne muži. K naštartovaniu rastu svalovej hmoty potrebujeme vhodné tuky, bielkoviny a samozrejme sacharidy.

Zbavte sa tuku vhodnými spaľovačmi tukov

Rast hmotnosti je žiadúci, ale nárastom svalov. Tuku sa naopak potrebujeme radikálne zbaviť. Preto sa používajú fitness doplnky, ktoré fungujú ako spaľovače tuku. Zbavia nás tuku na problematických miestach, zlepšia náš cholesterol, zabraňujú opätovnému ukladaniu tuku. Bežne ich poznáme i z rôznych diét. Obľúbenou zložkou spaľovačov je napríklad L-Carnitin. Kvalitné spaľovače ponúka značka German Pharmaceutical, špecialista na doplnky stravy pre zdravie, fitness doplnky aj farmakologické prípravky. Vyrába nielen účinné spaľovače tuku, ale tiež doplnky stravy určené pre zvyšovanie športovej výkonnosti a rast svalov.

Ďalšie fitness doplnky pomáhajú kĺbom

Všetky doplnky výživy sa až doteraz točili okolo rastu svalovej hmoty, zvýšenia výkonu či odstránenia tuku. Ale myslite aj na zdravie svojich kĺbov. Vhodné je medzi doplnky stravy doplniť aj kvalitnú kĺbnu výživu. Najlepšie takú, ktorá súčasne chráni chrupavky, šľachy aj väzy.

Pozor na nákup neoverených produktov

Vždy nakupujte iba tam, kde máte záruku pôvodu doplnkov stravy a výživových doplnkov. Najlacnejšie doplnky výživy s overeným pôvodom ponúka e-shop Muscleagresive.sk.

A ako na regeneráciu po tréningu?

Veľmi dôležitým je pitný režim. Práve on podporuje obnovu svalov, znižuje únavu a taktiež zlepšuje trávenie. Doplňte tiež vitamíny a minerály. To všetko môžete urobiť vďaka vhodným fitness nápojom, ktoré v oddelení Pitný režim ponúka Muscle Aggressive vo svojom e-shope.

Čítajte viac
1 2 3 12
Page 1 of 12