close

Komerčné články

Komerčné články

Objavte silu elektrických bicyklov: Vydaj sa na ďalšiu cestu s Van2.eu

crussis

Elektrické bicykle, často označované ako e-bike, predstavujú revolučnú zmenu v spôsobe, akým vnímame mestskú mobilitu a cyklistiku ako takú.

Výhody elektrických bicyklov

Jednou z najväčších výhod elektrických bicyklov je schopnosť dostatočne cestovať na dlhšie vzdialenosti bez toho, aby sa nadmerne neunavili. To otvára dvere k novým možnostiam pre tých, ktorí by inak mohli bicyklovanie vzdávať kvôli fyzickým obmedzeniam alebo vzdialenosti ich cesty.

Rôzne typy elektrických bicyklov

Elektrické bicykle Crussis prichádzajú v rôznych tvaroch a veľkostiach, každý typ je navrhnutý s ohľadom na špecifické potreby a preferencie jazdcov. Od robustných horských e-bikov, cez elegantné mestské modely, až po skladovanie elektrického bicykla pre ľahkú prepravu, existuje e-bike pre každého. Táto poskytne prehľad o rôznych dostupných typoch sekcií a pomôže vám pochopiť, ktorý z nich mohol byť pre vás ten pravý.

Výber správneho e-bike pre vás

Výber správneho elektrického bicykla môže byť náročný, vzhľadom na ponuku modelov na trhu. V tejto časti poskytneme tipy a odporúčania, ktoré vám pomôžu zorientovať sa v dostupných možnostiach a vybrať si e-bike, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám a životnému štýlu.

Príslušenstvo a vybavenie pre elektrické bicykle

Aby ste mohli svoj elektrický bicykel využívať na maximum, je dôležité vybaviť ho správnym príslušenstvom a vybavením. Od batérie s dlhou výdržou, cez bezpečnostné zámky a svetlá, až po špeciálne cyklistické oblečenie a prilby, správna výbava môže výrazne zlepšiť váš zážitok z jazdy a zabezpečiť vašu na ceste.

Začnite svoju cestu s elektrickým bicyklom s Van2.eu

Elektrický bicykel predstavuje spôsob možnosti pre každého, kto hľadá udržateľnejšieho, zdravšieho a zábavnejšieho, ako sa pohybuje. Či už zapálený cyklista alebo len alternatívu k svojej dennodennej doprave, e-biky ponúkajú flexibilnú a prístupnú možnosť. S Van máte prístup k širokému výberu elektrických bicyklov a príslušenstva, ktoré vám môže začať túto2. možnosť cestu. Nechajte sa inšpirovať možnosťami, ktoré vám elektrické bicykle ponúkajú, a začnite svoju cestu s nami ešte dnes.

Čítajte viac
Komerčné články

Kto môže vykonávať zber a odvoz komunálneho odpadu?

no thumb

Pravdepodobne ste už neraz počuli o zbere a odvoze komunálneho odpadu. Ide o činnosť, ktorá je veľmi špecifická a môžu ju vykonávať len oprávnené osoby. Kto konkrétne môže robiť zber odpadu, prípadne jeho odvoz? Na to sme sa pozreli bližšie v nasledujúcich riadkoch tohto článku.

Existuje zákon, ktorý hovorí o tom, kto môže vykonávať zber a prepravuj odpadov. Ide, predovšetkým, o ľudí, ktorí majú uzatvorenú zmluvu na túto činnosť priamo s obcou. Pokiaľ chcete vykonávať zber odpadov z neobalových výrobkov, je dôležité mať uzavretú zmluvu s OZV pre obaly. Zaručene by ste si tiež mali plniť všetky povinnosti, ktoré sú uvedené v príslušných zákonoch. Odvoz komunálneho odpadu, je dôležité spĺňať povinnosti, ktoré sú prislúchajúce výkupu odpadov.

Školské zbery

Chceli by ste vykonávať školský zber odpadu? V tom prípade musíte príslušnému úradu oznámiť informácie, ktoré sa týkajú druhu a množstva vyzbieraného odpadu, a tiež informácie o následnom držiteľovi. Ide teda o človeka, ktorému boli odovzdané všetky vyzbierané zložky. Tieto informácie sú kľúčové a nezaobídete sa bez nich. Škola tiež oznamuje zber odpadu svojej obci alebo mestu, v ktorom sa nachádza a tiež aj organizácii, ktorá je určená na zodpovednosť výrobcov pre obaly.

Dôležitá je registrácia na zber a prepravu odpadu

Existuje zákon, ktorý hovorí o tom, že každý, kto vykonáva zber odpadov bez prevádzkovania zariadenia na zber odpadov hlavne ako svoj predmet podnikania, je povinný do 14 dní od začiatku výkonu tejto činnosti registrovať sa. Kde je potrebné registrovať sa? Ide o príslušný orgán štátnej správy odpadového hospodárstva, a to priamo v mieste sídla alebo miesta svojho podnikania. Samozrejme, aj v tomto prípade existujú isté výnimky, napríklad, tieto povinnosti neplatia pre dopravcu odpadu, ktorý vykonáva prepravu pre cudziu alebo vlastnú potrebu.

Čítajte viac
Komerčné články

Poľovnícka výbava, to nie je len zbraň a strelivo

Crop,Image,Of,The,Hunter,Looking,Straight,Into,The,Rifle.

Poľovnícka výbava obsahuje oveľa viac vecí ako len zbraň, či strelivo. Ak sa chcete stať poľovníkom, okrem všetkých právnych úkonov, ktoré budete musieť absolvovať, musíte počítať aj s tým, že ak si budete svoju výbavu kupovať od základu, nebude to malá suma.

Ďalekohľad

Čo všetko by teda poľovník mal mať? Nebudeme teraz hovoriť o úplných základoch, akými sú zbraň alebo dobré poľovnícke oblečenie, ale pozrieme sa na ďalšie veci, ktoré by v žiadnej poľovníckej výbave nemali chýbať.

Ako prvý na našom zozname je ďalekohľad. Môžete mať síce puškohľad na zbrani, ale ak chcete napríklad len dôkladnejšie preskúmať spozorovanú zver, mieriť rovno zbraňou by bolo celkom nepraktické. Ďalekohľad preto poľovníkovi nesmie chýbať.

Nožom

Pokračujeme nožom. Hovorí sa, že poľovník bez noža ani nie je poľovník. Nuž, nôž je pre poľovníka skutočne potrebný. A to hneď na viacero vecí, napríklad vyvrhovanie zveri, zakladanie značky a mnohé ďalšie činnosti.

Baterka

Keďže poľovníci nevyrážajú do svojich revírov len cez deň, ale trávia vonku čas aj v noci, nezaobídu sa bez spoľahlivej baterky, ktoré je odolná vode aj nárazu a vždy ukáže poľovníkovi cestu. A samozrejme, netreba zabudnúť na náhradné batérie.

Termovízia

Mimochodom, keď hovoríme o potrebe vidieť aj v tme, k pokročilej výbave môže patriť aj kvalitná termovízia. Nie je to síce niečo, čo poľovník nutne potrebuje hneď na začiatku, ale časom o nejakej rozhodne pouvažujte.

Mobil

Ďalšiu vec síce nekúpite ani v tých najlepších poľovníckych potrebách, ale rozhodne ju budete musieť mať stále pri sebe. Ide o mobilný telefón. Rovno zabudnite na názory, že do prírody mobily nepatria, v revíre budete zvyčajne osamote a v prípade núdze si budete musieť nejako privolať pomoc.

Batoh

V neposlednom rade je dôležitý aj dobrý batoh. Práve doň dáte veľkú časť vecí, ktoré so sebou budete na poľovačke potrebovať. Všetko sa totiž nedá nosiť vo vreckách. Mimochodom, batoh vám môže poslúžiť aj ako podložka pod zbraň pri posiedke.

Zdroj obrázka:

Autor: dr.D / Shutterstock.com

Čítajte viac
Komerčné články

V drevodome nájdete najzdravšie prostredie pre život

Construction,Of,New,And,Modern,Modular,House.,Walls,Made,From

Záujem o ochranu životného prostredia a zároveň aj o vytváranie si najlepšieho možného prostredia pre život začal v posledných rokoch stúpať. Prejavuje sa to v rôznych oblastiach našich životov a výnimkou nie je ani stavebníctvo.

Domy, ktoré spĺňajú aj požiadavky náročných zákazníkov

A nejde len o spĺňanie noriem a nariadení ohľadom energetickej účinnosti novostavieb. Ľudia hľadajú nielen komfortné bývanie, či také, ktoré ich bude stáť čo najmenej, ale tiež chcú, aby to bolo aj zdravé bývanie.

Všetky tieto požiadavky dokážu splniť drevodomy alebo odbornejšie: panelové prefabrikované montované stavby na báze dreva. Ak sú pre vás takéto domy neznámou, pokúsime sa vám ich priblížiť.

Základom celej stavby sú zvislé nosné konštrukcie – panely, ktoré vznikajú vo výrobnej hale, čiže bez vonkajších vplyvov počasia. Akonáhle sú pripravené panely na celý dom, dovezú sa na stavbu, kde sa ihneď začnú montovať.

Najvýraznejšie výhody moderných drevodomov

Montáž hrubej stavby domu je pritom bleskurýchla, trvá totižto len 2 dni od dovezenia panelov na stavbu! To je ale rýchlosť, čo poviete? Ako sme už spomenuli, v hale nevplýva na výrobu panelov počasie, takže garantovaná je maximálna presnosť a dôkladná kontrola predtým, ako jednotlivé panely opustia výrobnú halu.

A čo majú takéto moderné drevostavby spoločné so spomínanou ochranou prírody a vytvorením čo najzdravšieho priestoru pre život? Veľa! Drevodomy sú ultranízko-energetické, takže žiadnych noriem sa báť nemusíte. A ani vysokých účtov za energie.

Drevo ako stavebný materiál zároveň podporuje koncentráciu záporných iónov v ovzduší a eliminuje vplyv tých kladných. Spolu s kvalitnou rekuperáciou zabezpečovanou decentrálnymi jednotkami tak získate najvyššiu možnú kvalitu vnútorného prostredia.

Zdroj obrázka:

Autor: Bilanol / Shutterstock.com

Čítajte viac
Komerčné články

Stručný návod, ako si vybrať tlačiareň na domáce použitie

Woman,Using,Modern,Printer,On,Chest,Of,Drawers,At,Home

Rozhodli ste sa kúpiť si domov tlačiareň? Ak často potrebujete tlačiť rôzne dokumenty alebo si chcete fotografie uchovávať aj vo „fyzickej“ podobe, tlačiareň sa vám určite zíde. Aby ste si však vybrali správne, je potrebné pred kúpou zvážiť niekoľko vecí.

Čo plánujete tlačiť?

V prvom rade by ste mali vedieť, čo plánujete tlačiť. Ak sú to len dokumenty, prípadne jednoduchá grafika, oplatí sa vám kúpiť laserovú tlačiareň. Sú síce o niečo drahšie, ale investícia do nich sa vám vráti vďaka tomu, že majú podstatne nižšie náklady na tlač.

Akonáhle však plánujete tlačiť aj fotografie, siahnuť by ste mali po atramentovej tlačiarni, napr. obľúbenej Epson L3050. Tie totiž dokážu vytlačiť oveľa vernejšie farby a sú na tlač fotografií omnoho vhodnejšie ako laserové tlačiarne (ktoré v podstate nie sú na tlač fotografií vhodné takmer vôbec).

Chcete len tlačiť?

Taktiež by ste sa mali vedieť, či chcete multifunkčné zariadenie, ktoré okrem tlače ponúka aj skenovanie a kopírovanie, alebo si vystačíte výlučne s tlačou a radšej ušetríte v porovnaní s kúpou multifunkčného zariadenia.

Aké sú prevádzkové náklady?

Keď už sa „točíme“ okolo cien, zaujímať by vás malo aj to, koľko stojí cartridge HP 301 a ďalší spotrebný materiál, aby ste vedeli odhadnúť, koľko vás asi bude „prevádzka“ novej tlačiarne stáť. Len kúpou totiž náklady nekončia.

A možnosti pripojenia?

Ak už viete, čo všetko chcete s vašou novou tlačiarňou robiť, je dôležité zvážiť, z čoho budete tlačiť. Z počítača? A bude k tlačiarni pripojený káblom alebo uprednostníte Wi-Fi pripojenie? Prípadne chcete skôr tlačiť zo smartfónu, či tabletu? Podľa toho, čo sa vás týka, si musíte vybrať tlačiareň s adekvátnymi možnosťami pripojenia.

A čo doplnkové funkcie?

Zamerajte sa aj na rôzne doplnkové funkcie, ktoré by ste mohli požadovať. Na mysli máme napríklad obojstrannú tlač, automatický podávač dokumentov, tlač z cloudu, či NFC pripojenie. Ak nejakú takúto funkciu považujete za nevyhnutnosť, uistite sa, že ju vami zvažovaná tlačiareň má.

Zdroj obrázka:

Autor: New Africa / Shutterstock.com

Čítajte viac
Komerčné články

Začnite podnikať bez starostí so zakladaním s.r.o. a hľadaním sídla

Smiling,Cheerful,Funny,Beautiful,Attractive,Young,Brunette,Woman,20s,Wearing

Máte premyslený podnikateľský plán, ktorý čaká na to, kedy ho zrealizujete? Ak vám k tomu ostáva „len“ založiť si vlastnú spoločnosť, máme pre vaše podnikateľské začiatky jednu radu týkajúcu sa práve tohto prvého kroku.

Vlastná s.r.o. bez námahy

Na prvý pohľad sa môže zdať, že založenie s.r.o. je komplikovaný proces, ale to vôbec nemusí platiť. Vlastnú spoločnosť môžete mať aj úplne bez námahy. Stačí, ak si ju necháte založiť sprostredkovane.

Výhoda takéhoto riešenia spočíva aj v tom, že spoločnosť, ktorá vám sprostredkuje založenie s.r.o., vám dokáže poradiť a zodpovedať otázky, ktoré by ste prípadne mali ohľadom založenia spoločnosti. Aby ste hneď na začiatku nabrali sebavedomie a pocit, že všetko robíte správne.

Vašou úlohou tak bude len počkať, aby celý proces prebehol a môžete začať podnikať. Zvyčajne je zakladanie s.r.o. hotové do 2 týždňov. Tento čas môžete stráviť napríklad tak, že sa budete venovať ďalším prípravám na podnikanie.

Virtuálne sídlo je často ideálna voľba

Je tu ešte jedna vec. Každá spoločnosť potrebuje mať svoje sídlo zapísané v obchodnom registri. Nemusíte si však hneď hľadať priestory na prenájom. Ak to vaše podnikanie (aspoň na začiatku) nebude vyžadovať, môžete podnikať kľudne aj z pohodlia domova.

A akú adresu teda bude mať vaša s.r.o.? V takomto prípade budete mať 2 možnosti. Prvou je zapísať si ako sídlo spoločnosti adresu svojho trvalého pobytu. To však nepôsobí príliš profesionálne a mnohým to nevyhovuje ani z dôvodu, že ide o veľké miešanie podnikania a súkromia.

Alternatívou je lacné virtuálne sídlo. Takéto virtuálne registračné sídlo môžete mať za minimálnu sumu aj na nejakej lukratívnej adrese, ktorá hneď od začiatku pozdvihne imidž vašej spoločnosti. A v prenájme sú zahrnuté aj služby prijímania a úschovy pošty a zároveň notifikácie o prijatej pošte. Aby vám nič neuniklo.

Zdroj obrázka:

Autor: ViDI Studio / Shutterstock.com

Čítajte viac
Komerčné články

Preskúmajte nové možnosti v liečbe sklerózy multiplex, bolestí krížov aj duševných problémov

no thumb

V dnešnej dobe, keď sa zdravotné problémy ako skleróza multiplex, bolesti krížov a psychické ťažkosti stávajú čoraz viac rozšírenými, je dôležité skúmať a prijímať inovatívne liečebné metódy. Tento článok ponúka pohľad na alternatívne prístupy v liečbe týchto problémov, ktoré sľubujú nielen zmiernenie symptómov, ale aj zlepšenie celkovej kvality života.

Pomoc pri skleróze multiplex ponúka cesta mimo tradičnej medikácie

Skleróza multiplex, ako komplexné neurologické ochorenie, vyžaduje multidisciplinárny prístup k liečbe. Nová vlna terapie, ktorá zahŕňa metódy ako EESystem, sa zameriava na posilnenie celkového zdravia pacienta a zlepšenie jeho energie a životného štýlu.

Ako čeliť bolestiam krížov? Alternatívne riešenia pomáhajú

Bolesti krížov môžu mať ničivý dopad na každodenné fungovanie jedinca. Namiesto bežných analgetík a fyzioterapie, terapia ako EESystem prichádza s prísľubom dlhodobej úľavy bez vedľajších účinkov. Tento prístup podporuje nielen fyzické, ale aj psychické uzdravenie.

Nový pohľad na depresiu a úzkosť

Depresia a úzkosť sú často sprevádzané fyzickými symptómami, vrátane porúch spánku. Liečba prostredníctvom technológií ako EESystem môže poskytnúť podstatné zlepšenie v oblasti psychického zdravia, čo vedie k hlbšiemu vnútornému pokoju a zlepšeniu spánkovej kvality.

Integrácia nových prístupov do starostlivosti o zdravie

Využitie pokročilých technológií a alternatívnych metód liečby ako EESystem ukazuje sľubné výsledky v boji proti mnohým zdravotným problémom. Tieto prístupy nám pripomínajú význam celostnej starostlivosti o zdravie a potrebu neustáleho objavovania a prijímania nových metód v medicíne.

TIP: Pre ďalšie informácie o liečbe sklerózy multiplex, bolestí krížov, psychických problémov ale aj ďalších diagnóz pomocou EESystem, navštívte web Zázracnaenergia.sk.

Čítajte viac
CvičenieKomerčné článkyŠport

Tipy, ako cvičiť na posilňovacej veži čo najefektívnejšie

Athletic,Fitness,Man,Doing,Cable,Tower,Pulling,Exercises,Fitness,Working

Posilňovacia veža je multifunkčné zariadenie, vďaka ktorému môžete mať fitness centrum k dispozícii kedykoľvek sa vám zachce priamo v obývačke, ani do posilňovne nemusíte chodiť. Ak chcete tréningom na nej dosiahnuť čo najlepšie výsledky, prinášame vám niekoľko overených tipov, ako na nej cvičiť, na čo sa zamerať a čomu sa vyhnúť.

Čo môžete trénovať na posilňovacej veži?

V závislosti od modelu posilňovacej veže, ktorú si zvolíte, môžete na nej precvičovať veľké množstvo rôznych cvikov zameraných na konkrétne svalové partie. Na multifunčných typoch dokážete precvičiť celé telo. Posilňovacie veže zabezpečujú, že počas celého cviku sú svaly v rovnakom napätí a príliš ich nepreťažuje. Na posilňovacej veži môžete trénovať s vlastnou váhou, no ak si chcete pridať obtiažnosť, môžete tiež využiť závažia na činky.

Posilňovacia veža vám pomôže precvičiť bicepsy, tricepsy, ramená príťahmi, ale aj dolné končatiny predkopávaním, zakopávaním. Hrudník a chrbát precvičíte tlakmi v sede, na prsia či sťahovaním horných kladiek, brucho napríklad skracovačkami. Cvičení, ktoré môžete na posilňovacej veži praktizovať, je mnoho, od jednoduchých až po komplexnejšie.

Odporúčania pre začiatočníkov

Začínate s cvičením a ešte nemáte vybudovanú kondíciu? Nech už máte akýkoľvek cieľ, prvých šesť až osem týždňov začnite opatrne, s najnižšou záťažou približne dvakrát až trikrát do týždňa. Pred tréningom si doprajte rozcvičku na zahriatie svalov a trénujte celé telo, postupne pridávajte frekvenciu. Nepreháňajte to, aby ste neprecenili svoje možnosti a nezranili sa. Po približne ôsmich týždňoch sa môžete zamerať na konkrétne svalové partie, rozdeliť si tréningy na tri až štyri týždenne.

Tréningy si prispôsobte podľa toho, aký cieľ chcete dosiahnuť. Na schudnutie a vyrysovanie svalstva sa odporúča menšia záťaž, no viac opakovaní. Na naberanie svalovej hmoty sa odporúča zase pridať si záťaž a menší počet opakovaní s dôrazom na správne prevedenie. V oboch prípadoch si doprajte dostatok času na regeneráciu svalov po tréningu.

Tipy pre efektívny tréning

Najlepšie výsledky prinesie pravidelný tréning, pri ktorom striedate svalové skupiny, no zároveň si doprajete aj deň alebo dva na regeneráciu. Niektoré svalové partie môžete cvičiť častejšie, pokojne aj denne (napríklad brucho), no iné si vyžadujú čas na oddych. Hovorí sa totiž, že svaly vám nerastú v posilňovni, ale práve po tréningu a pre ich rast je potrebná aj regenerácia.

Dbajte na správnu techniku pri jednotlivých cvikoch. Nastavte si posilňovaciu vežu podľa svojich proporcií, ak to niektoré časti umožňujú, cvičte pravidelne v sériách a postupne si pridávajte záťaž.

Ak sa vám časom tréningy na posilňovacej veži zunujú, pustite si hudbu, ktorá vás namotivuje a naladí k výkonom. Môžete tiež popri cvičení sledovať napríklad obľúbený seriál, no sústreďte sa aj na techniku pri cvikoch. Len poctivé prevedenie jednotlivých cvikov a najmä pravidelnosť a vytrvalosť vám prinesú vytúžené výsledky.

Cviky na jednotlivé svalové partie

Túžite po vyrysovaných tricepsoch? Na posilňovacej veži sa zamerajte na zhyby alebo cviky na bradlách. Pri zhyboch dbajte na správne držanie tela a poctivé prevedenie.

Ak je vaším cieľom vyformovaný hrudník a prsné svalstvo, takisto aj ramená, osvedčeným cvikom sú kľuky. Tie si viete prispôsobiť podľa toho, či ste začiatočník alebo pokročilý a navýšiť si obtiažnosť vďaka rukoväti na veži a vykonávať hlbšie kľuky, ktoré spevnia hrudník aj ramená.

Brušné svalstvo si dôkladne precvičíte na bradlách, ktoré nájdete na väčšine posilňovacích veží. Na bradlách totiž zapájate rôzne časti brucha. Predlaktia si položte na bradlá, chrbát oprite o zvislú podložku a nohami prednožujte. Výsledok sa zaručene dostaví, ak budete poctivo vykonávať cviky.

Chrbtové svalstvo na posilňovacej veži precvičíte napríklad vďaka zdvihom na hrazde. Zvoľte si úchop zhora alebo zdola, ruky k sebe alebo od seba, podľa toho, či chcete trénovať bicepsy, chrbát alebo ramená.

Zdroj foto: Janon Stock / Shutterstock.com

Čítajte viac
Komerčné články

Zlaté zliatky s hologramovou technológiou: Prečo sú rozumnou voľbou pre vašu investíciu?

no thumb

Investovanie do zlata má dlhú históriu. Zlato je známe svojou stabilitou a schopnosťou udržať hodnotu majetku v priebehu času. Zlato je cenené nielen pre svoje fyzické vlastnosti, ale aj ako prostriedok diverzifikácie portfólia, ktorý môže pomôcť zmierniť riziká spojené s trhovými výkyvmi.

Pozrite sa na dôvody, prečo by ste mali zvážiť investíciu do zlata a na rady, ako si vybrať to najlepšie investičné zlato.

Ochrana proti inflácii: Zlato tradične slúži ako ochrana proti strate kúpnej sily meny, čo z neho robí ideálnu investíciu v časoch rastúcej inflácie.

Nízka volatilita: V porovnaní s akciami a inými finančnými nástrojmi je zlato menej volatilné (menej nestále), poskytuje stabilnejšie výnosy a je odolné voči ekonomickým šokom.

Diverzifikácia portfólia: Pridaním zlata do investičného portfólia môžete zredukovať riziko, pretože zlato často reaguje na trhové udalosti odlišne než iné aktíva.

Likvidita: Zlato si udržuje vysokú likviditu, čo znamená, že ho môžete ľahko a rýchlo predať v prípade potreby.

Vyskúšajte inovatívne zlaté zliatky s hologramovou technológiou

Plánujete nakúpiť investičné zlato? Zlatovna predstavuje zliatky od Argor-Heraeus, ktoré sú nielen spoľahlivou investíciou, ale sú tiež zabezpečené najnovšími technológiami. Hologramy a giloše na zlatých zliatkoch poskytujú dodatočnú vrstvu ochrany pred falšovaním a potvrdzujú autenticitu každého kúsku zlatej tehly či tehličky.

Giloše ako záruka kvality a pravosti

Giloše, jemné gravírované vzory na zlatých zliatkov, nie sú len krásnou ozdobou, ale slúžia aj ako zložitý bezpečnostný prvok. Tieto vzory sú tak detailné, že ich nemožno ľahko napodobniť, čo pridáva ďalšiu úroveň istoty pre investorov. Súčasne je na zlatom zliatku aplikovaná patentovaná technológia Kinebar®.

Prečo je Kinebar® technológia dôležitá?

Kinebar® technológia, patentovaná Union Bank of Switzerland, pridáva na zliatok holografický prvok, ktorý zmení svoj vzhľad podľa uhla pohľadu. Tento prvok nielenže zvyšuje estetickú hodnotu zliatku, ale aj výrazne znižuje riziko falšovania.

Zlaté zliatky s hologramom ako inteligentná investícia

V dnešnom ekonomickom prostredí, kde sa mnohí investori obávajú nestability a neistoty, ponúkajú zlaté zliatky s hologramovou technológiou od Argor-Heraeus jedinečnú kombináciu tradičnej hodnoty a moderného bezpečného prístupu. Investície do zlata už dlho nie sú len o uchovávaní bohatstva, ale tiež o jeho ochrane a zvyšovaní estetickej hodnoty, čo hologram v kombinácii s gilošom ponúka. Tieto unikátne zlaté zliatky, investičné zlato, ponúka Zlatovna.

Čítajte viac
CestovanieKomerčné články

Čo skontrolovať na aute pred cestou na zimnú dovolenku?

drlifeSK – obrázok k článku 1

Väčšina ľudí si pod cestovaním autom na dovolenku predstaví leto a talianske, či chorvátske pobrežie. Milovníci lyžovania a zimných športov však neraz vyrážajú do zahraničia aj cez zimu, aby si vychutnali zahraničné zjazdovky.

Svetlá a chladiaca zmes

Jednu vec však majú takéto dovolenky spoločnú s tými letnými. Je dobré, ak si pred cestou skontrolujete, resp. necháte skontrolovať technický stav vášho vozidla a niektoré dôležité autodiely. Nebudeme však hovoriť o prezúvaní pneumatík, či naliatí nemrznúcej zmesi do ostrekovačov. To sú predsa veci, ktoré musíte mať bez ohľadu na to, či idete cez zimu do zahraničia, alebo nie. Pozrime sa na iné veci, ktoré je dobré pred cestou na zimnú dovolenku (alebo aj zimou všeobecne) na aute skontrolovať.

Začnime pri svetlách. Veď v zime slnko neskôr vychádza a skôr zapadá, takže funkčnosť svetiel je o to dôležitejšia. Všetky žiarovky, ktoré je možné vo vašom aute vymeniť bez návštevy servisu, by ste preto mali mať v rezerve. Okrem toho je dobré skontrolovať aj sklon svetiel, aby ste neoslepovali ostatných vodičov. Predsa len, zľadovatené alebo mokré cesty spôsobujú viac odrazov.

Čo sa motora týka, dôležité je nechať si skontrolovať koncentráciu nemrznúcej zmesi v chladiacej sústave. Ak už nedokáže dostatočne odolávať mínusovým teplotám, riskujete jej zamrznutie a poškodenie chladiacej sústavy aj motora.

Brzdy a akumulátor

Pri brzdách je okrem bežnej kontroly hrúbky brzdových platničiek alebo bodu varu brzdovej kvapaliny dôležité v súvislosti so zimnou dovolenkou a zimou všeobecne skontrolovať rovnomernosť brzdného účinku. Nesúmerný účinok bŕzd a klzký povrch na zimných cestách sa totiž takmer zákonite rovná nebezpečnému šmyku.

Na záver sme si nechali zimnú „klasiku“, ktorou je akumulátor. Neexistuje väčšia záťaž pre batériu vo vašom aute ako nízke teploty. Zvládnuť cestu na zimnú dovolenku a aj celú zimu jej môžete pomôcť aj tak, že očistíte pólové vývody. A samozrejme, pre vlastné dobro si nechajte skontrolovať stav batérie a aj funkčnosť alternátora.

Zdroj obrázka:

Autor: prostooleh / Stock.adobe.com

Čítajte viac
1 2 3 19
Page 1 of 19