close
Komerčné články

Pri strešných oknách je tienenie extra dôležité. Nemusí však ísť o nič komplikované

New Wooden Roof Windows Installation in Newly Built Residential Building. Construction Industry Theme.

Podkrovné izby majú svoju špecifickú atmosféru, ktorú si ťažko nezamilovať. Preto sa aj veľa ľudí, ktorí stavajú viacpodlažný dom, rozhodne pre obývateľné podkrovie. To si vyžaduje jednak vhodné množstvo a veľkosť strešných okien a tiež vhodný typ ich tienenia.

Jednoduché a účinné riešenie

Pri strešných oknách by sme mohli dokonca povedať, že dobrá tieniaca technika je tu ešte dôležitejšia ako v prípade klasických okien. Cez strešné okná totiž do miestnosti preniká väčšie množstvo slnečných lúčov.

V zime to je výhodné, keďže aj to málo slnka dokážete efektívnejšie využiť, čo sa týka vyhrievania vášho interiéru, ale cez leto sa z výhody stáva nevýhoda. S nedostatočným tienením sa vaše podkrovie môže počas letných horúčav zmeniť na vyhriaty skleník.

Riešenie však komplikovanejšie byť nemusí. Podobne ako pri klasických oknách aj pri tých strešných je veľmi účinné aj jednoduché riešenie v podobe látkových roliet na strešné okná. Ich pomer ceny a kvality je viac než skvelý a montáž je tak jednoduchá, že ju bez problémov zvládnete aj bez predošlých skúseností. A vďaka modernému vzhľadu sa nemusíte báť, že by látkové rolety nejakým spôsobom zhoršovali vzhľad miestnosti.

Využijete nielen tienenie

Len tienením však nekončíme. Na strešné okná si môžete namontovať aj rôzne doplnky, ktoré ďalej zvýšia komfort bývania v podkrovných izbách. Za všetky spomenieme doplnok, ktorý je z hľadiska praktickosti jednoznačne najlepší.

Tým doplnkom je odolná moskytiera na strešné okná. V nadchádzajúcich teplých mesiacoch ju určite oceníte. Obzvlášť, ak počas leta radi spávate pri otvorenom okne kvôli čerstvému nočnému vzduchu. S moskytierou sa nemusíte báť, že sa v noci budete budiť na bzučanie rôzneho hmyzu a ráno si počítať štípance na svojom tele. Účinnejšie riešenie ako moskytiera neexistuje.

Zdroj obrázka:

Autor: Tomasz Zajda / Stock.adobe.com

angelo

The author angelo