close
Komerčné články

Hlavné rozdiely medzi EAN a QR

Je lepšie používať EAN čiarový kód alebo modernejší štvorcový QR kód? Každý má svoje výhody a záleží na vás, čo si pre svoje podnikanie zvolíte práve vy.

Moderné a rýchle

QR kódy sú jednoznačne ľahko a rýchlo skenovateľné a veľmi rýchlo sa načítavajú. QR kódy využívajú technológie krátkych adries URL, v ktorých sú všetky informácie obsiahnuté v krátkom odkaze. Dynamické QR kódy možno navyše používať pri marketingových kampaniach, keď potrebujete sledovať dôležité informácie a štatistiky. Navyše môžete ľahko zmeniť odkaz použitý pre QR kód. Jeho vzhľad pritom zostane zachovaný.

Staromódne, ale stále obľúbené

Mnohými sú síce EAN kódy považované za staromódne, predsa však pre mnohých obchodníkov majú svoj význam a za QR kódy by ich nevymenili. Ide o to, že z EAN kódu možno ihneď podľa čísel vyčítať, o aký tovar ide a kto ho vyrobil. Je malý, nenápadný a uľahčuje respektíve zrýchľuje predaj. Ak predávate desiatky, stovky alebo dokonca tisíce produktov, rozhodne vám lepšie poslúži práve EAN kód.

Dynamické QR kódy

Ak medzi jedným alebo druhým váhate, opýtajte sa odborníkov zo spoločnosti Barcodes.cz, čo je pre vás lepšie. Tí vám nielen poradia vhodnú variantu, ale zároveň pre vás čiarový kód alebo dynamické QR kódy vytvoria behom pár okamihov. Akonáhle sa zaregistrujete na stránkach firmy, budete mať prístup aj ku všetkým svojim predchádzajúcim objednávkam a navyše si ľahko stiahnete zakúpenú grafiku.

Barcodes.cz vám tiež poradí, ako používať čiarový kód alebo aký je rozdiel medzi čiarovými kódmi UPC-A a EAN-13. Ďalej sa dozviete všetko potrebné o formátoch a rozmeroch čiarových kódov. Barcodes.cz vám predá čiarové kódy bez ďalších poplatkov, teda za jednorazovú cenu, ktorú samozrejme poznáte vopred.

angelo

The author angelo