close
Komerčné články

Poľovnícka výbava, to nie je len zbraň a strelivo

Poľovnícka výbava obsahuje oveľa viac vecí ako len zbraň, či strelivo. Ak sa chcete stať poľovníkom, okrem všetkých právnych úkonov, ktoré budete musieť absolvovať, musíte počítať aj s tým, že ak si budete svoju výbavu kupovať od základu, nebude to malá suma.

Ďalekohľad

Čo všetko by teda poľovník mal mať? Nebudeme teraz hovoriť o úplných základoch, akými sú zbraň alebo dobré poľovnícke oblečenie, ale pozrieme sa na ďalšie veci, ktoré by v žiadnej poľovníckej výbave nemali chýbať.

Ako prvý na našom zozname je ďalekohľad. Môžete mať síce puškohľad na zbrani, ale ak chcete napríklad len dôkladnejšie preskúmať spozorovanú zver, mieriť rovno zbraňou by bolo celkom nepraktické. Ďalekohľad preto poľovníkovi nesmie chýbať.

Nožom

Pokračujeme nožom. Hovorí sa, že poľovník bez noža ani nie je poľovník. Nuž, nôž je pre poľovníka skutočne potrebný. A to hneď na viacero vecí, napríklad vyvrhovanie zveri, zakladanie značky a mnohé ďalšie činnosti.

Baterka

Keďže poľovníci nevyrážajú do svojich revírov len cez deň, ale trávia vonku čas aj v noci, nezaobídu sa bez spoľahlivej baterky, ktoré je odolná vode aj nárazu a vždy ukáže poľovníkovi cestu. A samozrejme, netreba zabudnúť na náhradné batérie.

Termovízia

Mimochodom, keď hovoríme o potrebe vidieť aj v tme, k pokročilej výbave môže patriť aj kvalitná termovízia. Nie je to síce niečo, čo poľovník nutne potrebuje hneď na začiatku, ale časom o nejakej rozhodne pouvažujte.

Mobil

Ďalšiu vec síce nekúpite ani v tých najlepších poľovníckych potrebách, ale rozhodne ju budete musieť mať stále pri sebe. Ide o mobilný telefón. Rovno zabudnite na názory, že do prírody mobily nepatria, v revíre budete zvyčajne osamote a v prípade núdze si budete musieť nejako privolať pomoc.

Batoh

V neposlednom rade je dôležitý aj dobrý batoh. Práve doň dáte veľkú časť vecí, ktoré so sebou budete na poľovačke potrebovať. Všetko sa totiž nedá nosiť vo vreckách. Mimochodom, batoh vám môže poslúžiť aj ako podložka pod zbraň pri posiedke.

Zdroj obrázka:

Autor: dr.D / Shutterstock.com

angelo

The author angelo