close
Komerčné články

V drevodome nájdete najzdravšie prostredie pre život

Záujem o ochranu životného prostredia a zároveň aj o vytváranie si najlepšieho možného prostredia pre život začal v posledných rokoch stúpať. Prejavuje sa to v rôznych oblastiach našich životov a výnimkou nie je ani stavebníctvo.

Domy, ktoré spĺňajú aj požiadavky náročných zákazníkov

A nejde len o spĺňanie noriem a nariadení ohľadom energetickej účinnosti novostavieb. Ľudia hľadajú nielen komfortné bývanie, či také, ktoré ich bude stáť čo najmenej, ale tiež chcú, aby to bolo aj zdravé bývanie.

Všetky tieto požiadavky dokážu splniť drevodomy alebo odbornejšie: panelové prefabrikované montované stavby na báze dreva. Ak sú pre vás takéto domy neznámou, pokúsime sa vám ich priblížiť.

Základom celej stavby sú zvislé nosné konštrukcie – panely, ktoré vznikajú vo výrobnej hale, čiže bez vonkajších vplyvov počasia. Akonáhle sú pripravené panely na celý dom, dovezú sa na stavbu, kde sa ihneď začnú montovať.

Najvýraznejšie výhody moderných drevodomov

Montáž hrubej stavby domu je pritom bleskurýchla, trvá totižto len 2 dni od dovezenia panelov na stavbu! To je ale rýchlosť, čo poviete? Ako sme už spomenuli, v hale nevplýva na výrobu panelov počasie, takže garantovaná je maximálna presnosť a dôkladná kontrola predtým, ako jednotlivé panely opustia výrobnú halu.

A čo majú takéto moderné drevostavby spoločné so spomínanou ochranou prírody a vytvorením čo najzdravšieho priestoru pre život? Veľa! Drevodomy sú ultranízko-energetické, takže žiadnych noriem sa báť nemusíte. A ani vysokých účtov za energie.

Drevo ako stavebný materiál zároveň podporuje koncentráciu záporných iónov v ovzduší a eliminuje vplyv tých kladných. Spolu s kvalitnou rekuperáciou zabezpečovanou decentrálnymi jednotkami tak získate najvyššiu možnú kvalitu vnútorného prostredia.

Zdroj obrázka:

Autor: Bilanol / Shutterstock.com

angelo

The author angelo