close
Komerčné články

Stručný návod, ako si vybrať tlačiareň na domáce použitie

Rozhodli ste sa kúpiť si domov tlačiareň? Ak často potrebujete tlačiť rôzne dokumenty alebo si chcete fotografie uchovávať aj vo „fyzickej“ podobe, tlačiareň sa vám určite zíde. Aby ste si však vybrali správne, je potrebné pred kúpou zvážiť niekoľko vecí.

Čo plánujete tlačiť?

V prvom rade by ste mali vedieť, čo plánujete tlačiť. Ak sú to len dokumenty, prípadne jednoduchá grafika, oplatí sa vám kúpiť laserovú tlačiareň. Sú síce o niečo drahšie, ale investícia do nich sa vám vráti vďaka tomu, že majú podstatne nižšie náklady na tlač.

Akonáhle však plánujete tlačiť aj fotografie, siahnuť by ste mali po atramentovej tlačiarni, napr. obľúbenej Epson L3050. Tie totiž dokážu vytlačiť oveľa vernejšie farby a sú na tlač fotografií omnoho vhodnejšie ako laserové tlačiarne (ktoré v podstate nie sú na tlač fotografií vhodné takmer vôbec).

Chcete len tlačiť?

Taktiež by ste sa mali vedieť, či chcete multifunkčné zariadenie, ktoré okrem tlače ponúka aj skenovanie a kopírovanie, alebo si vystačíte výlučne s tlačou a radšej ušetríte v porovnaní s kúpou multifunkčného zariadenia.

Aké sú prevádzkové náklady?

Keď už sa „točíme“ okolo cien, zaujímať by vás malo aj to, koľko stojí cartridge HP 301 a ďalší spotrebný materiál, aby ste vedeli odhadnúť, koľko vás asi bude „prevádzka“ novej tlačiarne stáť. Len kúpou totiž náklady nekončia.

A možnosti pripojenia?

Ak už viete, čo všetko chcete s vašou novou tlačiarňou robiť, je dôležité zvážiť, z čoho budete tlačiť. Z počítača? A bude k tlačiarni pripojený káblom alebo uprednostníte Wi-Fi pripojenie? Prípadne chcete skôr tlačiť zo smartfónu, či tabletu? Podľa toho, čo sa vás týka, si musíte vybrať tlačiareň s adekvátnymi možnosťami pripojenia.

A čo doplnkové funkcie?

Zamerajte sa aj na rôzne doplnkové funkcie, ktoré by ste mohli požadovať. Na mysli máme napríklad obojstrannú tlač, automatický podávač dokumentov, tlač z cloudu, či NFC pripojenie. Ak nejakú takúto funkciu považujete za nevyhnutnosť, uistite sa, že ju vami zvažovaná tlačiareň má.

Zdroj obrázka:

Autor: New Africa / Shutterstock.com

angelo

The author angelo