close
Komerčné články

Začnite podnikať bez starostí so zakladaním s.r.o. a hľadaním sídla

Máte premyslený podnikateľský plán, ktorý čaká na to, kedy ho zrealizujete? Ak vám k tomu ostáva „len“ založiť si vlastnú spoločnosť, máme pre vaše podnikateľské začiatky jednu radu týkajúcu sa práve tohto prvého kroku.

Vlastná s.r.o. bez námahy

Na prvý pohľad sa môže zdať, že založenie s.r.o. je komplikovaný proces, ale to vôbec nemusí platiť. Vlastnú spoločnosť môžete mať aj úplne bez námahy. Stačí, ak si ju necháte založiť sprostredkovane.

Výhoda takéhoto riešenia spočíva aj v tom, že spoločnosť, ktorá vám sprostredkuje založenie s.r.o., vám dokáže poradiť a zodpovedať otázky, ktoré by ste prípadne mali ohľadom založenia spoločnosti. Aby ste hneď na začiatku nabrali sebavedomie a pocit, že všetko robíte správne.

Vašou úlohou tak bude len počkať, aby celý proces prebehol a môžete začať podnikať. Zvyčajne je zakladanie s.r.o. hotové do 2 týždňov. Tento čas môžete stráviť napríklad tak, že sa budete venovať ďalším prípravám na podnikanie.

Virtuálne sídlo je často ideálna voľba

Je tu ešte jedna vec. Každá spoločnosť potrebuje mať svoje sídlo zapísané v obchodnom registri. Nemusíte si však hneď hľadať priestory na prenájom. Ak to vaše podnikanie (aspoň na začiatku) nebude vyžadovať, môžete podnikať kľudne aj z pohodlia domova.

A akú adresu teda bude mať vaša s.r.o.? V takomto prípade budete mať 2 možnosti. Prvou je zapísať si ako sídlo spoločnosti adresu svojho trvalého pobytu. To však nepôsobí príliš profesionálne a mnohým to nevyhovuje ani z dôvodu, že ide o veľké miešanie podnikania a súkromia.

Alternatívou je lacné virtuálne sídlo. Takéto virtuálne registračné sídlo môžete mať za minimálnu sumu aj na nejakej lukratívnej adrese, ktorá hneď od začiatku pozdvihne imidž vašej spoločnosti. A v prenájme sú zahrnuté aj služby prijímania a úschovy pošty a zároveň notifikácie o prijatej pošte. Aby vám nič neuniklo.

Zdroj obrázka:

Autor: ViDI Studio / Shutterstock.com

angelo

The author angelo