close

Ponorte sa to starého Grécka, do čias bohov a titánov. Prometeus, jeden z titánov mal rád ľudí a daroval im oheň. Hnev ostatných bohov na seba nenechal dlho čakať. Prometeus bol prikovaný ku skale. Herkules ho oslobodil, ale aby bol trest bohov naplnený musel Prometeus nosiť prsteň, v ktorom bol kúsok skaly, na ktorú bol prikovaný. Takto bol stále, na veky vekov (bol to titán, takže bol nesmrteľný) spojený ku skale. V tejto povesti hľadajte vznik snubných prsteňov. Zásnubné prstene sú symbolom vernosti, lásky a spojenia… tak ako bol Prometeus spojený so skalou tak budú spojené dve ľudské duše – na veky vekov.

Zásnubné prstene sú predzvesťou nadchádzajúcej svadby. Dostať tento prsteň je záväzkom nie len pre obdarovaného, ale aj pre osobu, ktorá prsteň darovala.

BRILIO ZLATÝ ZÁSNUBNÝ PRSTEŇ S KRYŠTÁLOM 226 001 01023 55 MM. Zdroj: Vivantis.sk

Bežná cena prstena BRILIO: 172,50 €. 

Ako má vyzerať zásnubný prsteň.

Zásnubný prsteň sa od ostatných prsteňov odlišuje. Je z drahého kovu a mal by obsahovať drahokam, najčastejšie priezračný diamant. V minulosti bol tento prsteň zo žltého zlata, ale v súčasnosti sa používajú aj iné materiály – striebro, platina, biele alebo ružové zlato.

Diamant – áno, či nie?

Drahokam v prsteni je najčastejšie priezračný diamant.  Ako najtvrdší a najvzácnejší nerast aký sa na Zemi vyskytuje je takto symbolom pevného a nezničiteľného zväzku. Diamant – aj keď je to len drobný kamienok v prsteni je kúskom drahokamu, ktorému trvalo milióny rokov kým vznikol, bol svedkom všetkého čo sa na Zemi stalo. Kým on rástol do podoby, v ktorej ho máte v prsteni bol svedkom obrovských zmien na planéte a odteraz bude tichým svedkom Vašej nehynúcej lásky.

BOCCIA TITANIUM TITÁNOVÝ SNUBNÝ PRSTEŇ S DIAMANTOM 0130-06 52 MM. Zdroj: Vivantis.sk

Bežná cena prstena Boccia Titanium: 122,10 €

V súčasnosti sa ale objavujú zásnubné prstene aj s inými vzácnymi kameňmi. Najlepšie urobíte ak si zistíte čomu dáva prednosť Vaša nastávajúca, alebo akú farbu obľubuje a podľa toho vyberiete kameň. Červené rubíny, zelené smaragdy alebo modré zafíry sú pre moderne zmýšľajúce páry, ktoré sa chcú vymaniť s tradícií, rovnako vhodné do tohto druhu prsteňov.

Za podobu zásnubných prsteňov môžeme ďakovať Charlesovi Tiffanovi… áno, zakladateľ a majiteľ celosvetovo známeho klenotníctva Tiffany. Práve Ch. Tiffany dostal nápad vyzdvihnúť  krásu diamantu v prsteni a dať ho nad úroveň zlatého prúžku. Takto môže lesk a brilancia diamantu vyniknúť v celej svojej kráse.

TROLI STRIEBORNÝ ZÁSNUBNÝ PRSTEŇ S KRYŠTÁLMI 426 158 00113 04 55 MM. Zdroj: Vivantis.sk

Bežná cena prstena TROLI: 38,3 €

Ako nosiť zásnubný prsteň.

Podľa etikety je jedno či nosíte prsteň na pravej, alebo ľavej ruke. Po svadbe môžete nosiť zásnubný prsteň aj ďalej. Ak máte na jednom prste aj zásnubný prsteň a obrúčku platí tu jedno nepísané pravidlo. Obrúčka sa nosí bližšie pri srdci. Neznamená to že musíte mať prstene na ľavej ruke. Najskôr si navlečte na prst obrúčku a až potom (na obrúčku) zásnubný prsteň.

Ak sa Vám nepozdáva v klenotníctvach žiadny zásnubný prsteň môžete si dať vyrobiť prsteň podľa Vašich predstáv. Určite nájdete vo svojom okolí zlatníkov, ktorí to dokážu. Poradia Vám s Vašou predstavou a dotiahnu ju do konečného, hmotného produktu.


Ako bude reklama vypadať?
-
Zobraziť formulár pre nákup
Tags : diamantystrieborný zásnubný prsteňzásnubný prsteňzlatý zásnubný prsteň
Elena

The author Elena

Leave a Response