close

Zhodiť pár kíl, alebo sa dostať na svoju ideálnu váhu – po tom túži veľa žien, ale nie každej sa to podarí. Na internete je množstvo článkov ako rýchlo zhodiť, ako cvičiť aby sme zhodili čo najviac a ako sa stravovať aby sme nepribrali. Pre zdravé chudnutie ale platí jedno základné pravidlo. Spáliť viac kalórií ako prijať.

Na to aby ste začali úspešne zhadzovať nadbytočné kilogramy je treba upraviť jedálniček. Mastné jedlá, sladené nápoje, slané chipsy, cigarety, alkohol,… to všetko narobilo v našom tele neporiadok.

Zdravá strava

Reštartujte sa – detox.

Nezdravé jedlo, o ktorého výživovej hodnote by sa dalo debatovať, zanechalo v našom tele škodlivé látky, ktorých je dobré sa zbaviť.  Práve preto je najlepšie naše telo na začiatku chudnutia detoxikovať a zbaviť ho všetkých škodlivých látok, ktoré sa v ňom roky ukladali (podľa odborníkov je v našich telách cca 2kg odpadu, ktorý nás len zaťažuje – zbavte sa ho). Detoxikáciou reštartujete svoje telo. Pocit únavy a vyčerpanosti zmizne. Na ďalšiu aktivitu sa nebudete musieť premáhať. Prídete z práce domov a môžete pokojne zájsť do posilňovne alebo si len tak zabehať.

Detox

Jedálniček.

Svoj jedálniček nemusíte meniť od základov. Stačí sa len naučiť pár trikov. Vymeňte sladkosti za ovocie a zeleninu. Ovocie obsahuje fruktózu – prírodný cukor, ktorý naše telo lepšie strávi, ale stále je to cukor, preto by ste sa ovociu mali vo večerných hodinách vyhýbať.

Oklamte žalúdok  – porcie jedla si naberajte na menšie taniere. Máme tendenciu zjesť všetko čo je na tanieri – tak nás vychovávali a aj my tak vychovávame svoje deti. Ak si naberiete jedlo na menší tanier zjete toho menej a Váš žalúdok dostane signál, že zjedol plný tanier takže má dosť.

Vláknina je pri chudnutí veľmi dôležitý pomocník. V kontakte s tekutinou zväčší svoj objem. Práve to je jej veľká výhoda. V žalúdku sa zväčší a pocit nasýtenosti sa dostaví oveľa skôr ako pri jedlách bez vlákniny. Táto vlastnosť vlákniny zabráni prejedaniu sa.

Sladené nápoje nahraďte čajom, minerálnymi vodami, alebo čistou vodou. Ľudský organizmus na správne fungovanie potrebuje denne 1 – 2 čajové lyžičky cukru. Na pokrytie tejto dávky nám bohato postačí jedlo, ktoré bežne počas dňa zjeme. Lenže priemerný človek si ešte k tomu pridá sladený nápoj, sladkú čokoládu, cukor do kávy či čaju. To všetko je cukor naviac a keď ho nespálime tak sa v našom tele uloží.

Začiatky budú ťažšie, budete si musieť dávať pozor na to čo jete, koľko toho zjete, ale po pár dňoch si určite zvyknete. Nevzdávajte to po prvých dňoch, vydržte a po mesiaci budete badať prvé výsledky.

Tags : čajchudnutiestravavlákninazelenina
Elena

The author Elena

Leave a Response