close
Komerčné články

Ako správne detoxikovať organizmus s pestrecom mariánskym

Každé správne chudnutie by malo začať detoxikáciou organizmu. A nie len chudnutie, ale aj snaha udržať si zdravie čo najdlhšie by mala byť podporená očistou organizmu.

Pestrec mariánsky
Pestrec mariánsky

Detoxikácia organizmu

Do nášho tela sa vzduchom a stravou dostáva množstvo škodlivých látok – toxíny, ťažké kovy,… to všetko náš organizmus zbytočne zaťažuje. Kým je týchto škodlivých látok v tele menej vieme si s nimi poradiť. Rokmi sa ale v nás nazhromaždí veľké množstvo týchto nebezpečných látok a my sa cítime unavení, vyčerpaní, bez štipky energie. Odnesie si to nie len naša vitalita, ale aj pokožka, ktorá začne predčasne starnúť a orgány, ktoré nevládzu plniť svoju funkciu. Zbaviť telo toxínov nie je ťažké, nežiada si to dlhodobé diéty a ani špeciálne a drahé potraviny. Stačí len na pár dní zmeniť jedálniček, pridať do neho zdravé potraviny, vylúčiť škodlivé a pre zvýšenie efektívnosti si môžete zadovážiť kvalitný prírodný prípravok na detoxikáciu organizmu. Práve tieto prípravky prispejú k rýchlejšiemu zbaveniu sa škodlivých látok – organizmus sa tak rýchlejšie dostane zas do formy.

Pestrec mariánsky – zázračná rastlina

Pokiaľ ste sa rozhodli pre detox najlepšie je vylúčiť zo stravy ťažké jedlá, ktoré obsahujú tuky a sacharidy. Zamerať by ste sa mali na ovocie a zeleninu (pár dní to určite vydržíte). Ak pridáte počas týchto dní do svojho denného menu aj pestrec mariánsky detoxikujete celý svoj organizmus (Všetky účinky pestreca nájdete tu). Pestrec mariánsky môžete pokojne užívať aj po skončení detoxu. Váš organizmus sa bude vďaka nemu prečisťovať a nebudú sa v ňom ukladať toxíny.

Táto rastlina sa vyznačuje práve svojimi detoxikačnými účinkami. Vyčistí pečeň a následne aj celé telo od škodlivých látok. Pravidelným užívaným prípravkov (čaj, olej, tabletky) udržíte svoj organizmus vitálny a zbavíte ho odpadových látok.

Silymarín – najúčinnejšia látka pestreca mariánskeho

Pestrec mariánsky je v podstate bodliak. V jeho semenách je látka silymarín, ktorá je známa svojimi silnými antioxidačnými účinkami. Nájdete ho aj v iných častiach rastliny, ale najviac ho je práve v semenách. Na náš organizmus má viac než priaznivý vplyv. Okrem spomínaných detoxikačných účinkoch znižuje tvorbu rakovinových nádorov, poskytuje organizmu ochranu na bunkovej úrovni (chráni DNA pred poškodením), podporuje regeneráciu buniek pečene, znižuje hladinu cukru v krvi a priaznivo ovplyvňuje činnosť srdca a tráviaceho traktu.

Užívanie pestreca mariánskeho

Čaj, olej, alebo tabletky – na výber je množstvo foriem ako užívať pestrec. Nevýhodou týchto foriem je, že sú často zmiešané s inými látkami a účinnosť látok prospešných pre zdravie sa tak znižuje. Najvhodnejší spôsob je užívanie drviny z plodov pestreca mariánskeho.

Drvina z pestreca – práve v plodoch pestreca je najviac silymarinu. Tento produkt obsahuje len rozdrvené plody rastliny. Môžete si z neho urobiť zápar. Jednu lyžičku drviny zalejte 2 dcl vriacej vody. Zápar užívajte 3 krát denne.

Miesto záparu môžete drvinu zjesť aj normálne – dajte si kávovú lyžičku zmesi do úst, zmiešajte zo slinami a prehltnite. 3 – 4 lyžičky drviny denne a pravidelné užívanie pestreca udrží váš organizmus zdravý, čistý a vitálny.

Nežiaduce účinky

Táto rastlina nie je vhodná pre ľudí, ktorí majú problém s pečeňou. Alergici by sa o užívaní pestreca mali najprv poradiť s lekárom. Vápnik a železo sú látky, ktoré pestrec mariánsky v organizme ovplyvňuje – ak máte problém práve s týmito prvkami túto rastlinu neužívajte.

Tags : chudnutiedetoxikácia
Jaroslav

The author Jaroslav