close
Chudnutie

3 jednoduché kroky, ktoré vám pomôžu s redukciou vašej hmotnosti

Obezita sa stáva nechcenou súčasťou našej spoločnosti. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) odhaduje, že v roku 2030 bude týmto ochorením trpieť viac ako 3,3 miliardy ľudí na celom svete. V takejto forme je to pre niekoho jedno bezvýznamné číslo, ktoré sa však do reality premieta s obrovskými následkami.

Chudnutie
Chudnutie

Podľa štatistík spôsobuje obezita oveľa viac úmrtí ako fajčenie a dokonca dokáže náš život skrátiť o viac ako osem až desať rokov.

Zmeňte aktuálnu situáciu

Pokiaľ nechcete patriť k ľuďom, ktorých toto ochorenie postihuje, mali by ste si dať záležať na svojom životnom štýle.

Zo všetkých strán sa vám dostávajú „pod ruky“ zaujímavé a nemenej dôležité informácie ohľadom toho, ako to dosiahnuť. Je ale len na vás, ktorým spôsobom budete nadobúdať požadované výsledky, dôležité je, aby ste niekde začali a zmenili štatistické údaje, ktoré nie sú príliš lichotivé.

Urobte si plán, poraďte sa s výživovým poradcom a neváhajte na to využiť aj tonery Epson, ktoré vám cez vytlačenú papierovú formu jednotlivé kroky sprehľadnia a uľahčia.

Existuje mnoho spôsobov, ako redukovať úbytok na vašej váhe, no nespoliehajte sa na to, že to pôjde hladko a bez prípadných komplikácií. Pevná vôľa a odhodlanie budú na začiatok najdôležitejšie, potom to môžete skúsiť s týmito troma jednoduchými krokmi.

1. Zvažujte príjem cukrov

Najdôležitejšou súčasťou je zníženie obsahu cukrov a škrobov vo vašej strave. Dobrý dôvod na to, aby ste vyhľadali spoločnosť alebo obchod, ktorý sa špecializuje na predaj váh, vďaka čomu bude vaše chudnutie oveľa jednoduchšie. Sledovanie množstva cukrov však nie je len o jeho vážení. Je to o potravinách, ktoré ho obsahujú.

Jedná sa o jedlá, ktoré najviac stimulujú sekréciu inzulínu. Ak ste doteraz nevedeli, inzulín je hlavným zásobníkom tuku v tele. Spomaľuje využitie tukov na tvorbu energie

Keď inzulín klesne, tuk má ľahšiu cestu dostať sa z tukových zásob a telo ich tak začne spaľovať namiesto sacharidov.

2. Jedzte bielkoviny, zdravé tuky a zeleninu

Každé z vašich jedál by malo obsahovať zdroj bielkovín, tukov a zeleniny s nízkym obsahom cukru. Vytváranie jedál týmto spôsobom automaticky zredukuje príjem vašich sacharidov na odporúčaný rozsah 20-50 gramov denne.

Potrebujete špeciálne počítacie váhy, ktoré by sledovali počet kusov a hmotnosť ideálne bez vášho pričinenia. Aj keď sa svet technológií nezadržateľne rozrastá, bez osobného zaangažovania to asi tak celkom ale nepôjde.

Nepotrebujete k tomu žiadne ďalekosiahle informácie a postupy, kvalitné a neškodné zdroje bielkovín nájdete v:

Mäse – hovädzie, kuracie, bravčové, jahňacie;
Rybách a morských plodoch – losos, pstruh, krevety, homáre;
Vajciach -ideálne BIO

Nízko sacharidová zelenina:                  Zdroje tuku:
brokolica                                                              olivový olej
špenát                                                                   kokosový olej
kel                                                                         avokádový olej
šalát                                                                      maslo
uhorka a i.                                                           loj a i.

3. Cvičte

Ak vás tento tretí bod vôbec neprekvapuje, prečo ho potom vo svojom životnom štýle neaplikujete? Nemusí to byť cvičenie priamo v špeciálne upravenej miestnosti, kde máte na tvarovanie dôležitých partií optimálne stroje. Vyskúšali ste beh, jazdu na bicykli, saunu alebo otužovanie v studenej vode? Možností je veľa, nemali by ste však o nich len čítať, ale zaviesť ako súčasť do vašich každodenných rituálov.

Tags : chudnutie
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response