close

Kytica kvetov patrí jednoznačne medzi najobľúbenejšie darčeky drvivej väčšiny žien. Takže ak neviete, čo kúpiť dáme svojho srdca na meniny, narodeniny, či napríklad na výročie svadby, kyticou určite nič nepokazíte.

Gratulačná alebo darčeková kytica? A je v tom vlastne rozdiel?

Vedeli ste však, že aj všetky tie krásne kytice sa delia na niekoľko druhov? A nie len na svadobné a všetky ostatné. Dokonca aj kytice, ktoré slúžia ako dar, môžeme rozdeliť na gratulačné a darčekové. Mysleli ste si, že to je to isté? Nie je to celkom tak.

Za gratulačné kytice sa považujú tie, ktoré slúžia ako hlavný dar. Zväčša sa takáto kytica dáva pri naozaj špeciálnych príležitostiach a preto by mala obsahovať kvety, ktoré budú najkrajšie a najrozvinutejšie práve v okamihu darovania. Predstavte si napríklad, že chcete podarovať kyticu partnerke, ktorá má promócie. Takže kytica by mala vyzerať najlepšie práve počas tejto udalosti.

Na druhej strane, darčeková kytica slúži ako doplnok k inému daru, či darom. Obdarovaná dáma vtedy skôr ocení, keď jej bude kytica robiť radosť čo najdlhšie, preto by mala byť z čerstvých kvetov, aby čo najdlhšie vydržala. Pre čo najdlhšiu výdrž kytice je dobré vyberať kvety, ktoré sa v danom období aj vyskytujú v prírode.

Chcete, aby kytica pôsobila harmonicky, či výrazne?

Keď už sme načrtli tému výberu kvetov do kytice, platí nasledovné. A je jedno, či chcete podarovať kyticu osobne, alebo využijete donášku kvetov v Žiline. Záleží totiž od toho, či chcete, aby kytica pôsobila príjemne harmonicky, alebo chcete niečo výraznejšie. Môže vás inšpirovať napríklad aj povaha ženy, ktorú sa chystáte obdarovať.

Harmonicky pôsobiacu kyticu dosiahnete kombinovaním kvetov, ktorých farby plynule prechádzajú jedna do druhej. Výraznú kyticu, ktorá bude plná kontrastov, získate ak zvolíte kvety, ktoré majú navzájom úplne odlišné farby. Takéto kytice pekne vyniknú v interiéri.

Zdroj obrázka:

Autor: New Africa / Shutterstock.com

angelo

The author angelo