close
Komerčné článkyLifestyleMóda a štýl

Športový kočík pomáha zvládať maminkám aj náročnejšie dni

Golfové a športové kočíky sú dlhodobo obľúbené a pomáhajú maminkám neobmedzovať sa vo svojich aktivitách a zvládať aj so zatiaľ nerozchodenými deťmi všetko, čo potrebujú.

Športový kočík a golfový kočík – tieto kočíky tak trochu splývajú, ale predsa len je medzi nimi rozdiel. Športový kočík sa hodí pre dieťa od chvíle, kedy začne samostatne sedieť. Kočík s klasickou vaničkou deti staršie ako šesť mesiacov obmedzuje. Chcú mať lepší výhľad, skúmať a pozorovať. Pre tento účel je ideálnym športový kočík. Maminky dnes často volia taký, u ktorého si je možné voliť orientáciu kočíka. Dieťa môže sedieť buď proti smeru jazdy, alebo po smere jazdy. Druhá možnosť je pre deti staršie ako 8 až 12 mesiacov lepšia.

Veľmi často je športový kočík súčasťou klasickej trojkombinácie, kde je tzv. vajíčko (a súčasne autosedačka pre deti do šiestich mesiacov), klasická hlboká vanička aj športový kočík. Ale štýlové športové kočíky sa dajú kúpiť aj samostatne. Často až neskôr, ako dieťa rastie, zisťujeme, čo vlastne potrebujeme a aký športový kočík nám vyhovuje.

Pre staršie deti sa hodí golfový kočík

Nie každé dieťa dnes a denne nadšene ťapká s vami za ručičku. Naviac nie vždy majú maminky čas na takto spomalený život. Preto je ideálne mať po ruke golfový kočík. U menších detí ho zastúpi ten športový. U tých väčších je praktickým práve ľahký a skladný golfový kočík.

Neujde vaše dieťa v ZOO viac ako sto metrov? Pravidelne s dieťaťom nestíhate autobus? Je každý výlet pre vás utrpením, pretože nakoniec dieťa musíte niesť na rukách? V tom prípade ste ideálny rodič pre golfový kočík. Vďaka nemu nebudete v tak veľkom strese z neustáleho nestíhania. Golfový kočík vám umožní všetko stíhať. Nemusíte tiež dieťa nútiť k pohybu, pokiaľ preňho ešte nie je prirodzeným. Nechajte ho dozrieť. Nebojte, nakoniec vám samo naznačí, že už žiadny golfový kočík nepotrebuje.

angelo

The author angelo