close
Móda a štýl

Vliesové tapety prinášajú nové možnosti v interiérovom dizajne!

Vliesové tapety patria k tým najpraktickejším riešeniam pokrytia steny. Tapety z vliesu sú odolné proti mechanickému poškodeniu, ľahko sa aplikujú a v neposlednom rade aj dobre vyzerajú. Aké možnosti vám prinášajú?

Vlies je stály a jednoducho sa udržuje

Ako je možné, že na rozdiel od papierových kúskov, vliesové tapety sú farebne a rozmerovo stále? Môže za to spôsob ich výroby z netkaných textílií. Lisujú sa z buničitých a syntetických vlákien a jednostranne sa impregnujú, vďaka čomu ostávajú maximálne rozmerovo stabilné, o farebnosti ani nehovoriac. Umývateľnosť a tiež odolnosť proti odretiu a znehodnoteniu, to sú ďalšie vlastnosti vliesových tapiet, ktoré oceníte.

Ich použitie je veľmi univerzálne, avšak do miestností s vyššou vlhkosťou – napríklad do kúpeľne alebo do kuchyne sú vhodnejšie tapety vinylové, aj keď niektorí zákazníci volia aj do týchto priestorov vlies. Nevadí mu vlhkosť, nepodlieha mechanickému poškodeniu a máločo z estetických nedostatkov je na ňom vidieť. Tapety z vliesu predstavujú skvelú voľbu pre vytapetovanie  detskej izby, obývačky, spálne či pracovne.

Vliesové tapety sa ľahko kombinujú

Nájdete ich v širokom spektre vzorov a farieb, jednoducho ich tak skombinujete s ostatným zariadením vášho interiéru. Okrem jednoduchých vzorov, abstraktných tvarov alebo konkrétnych obrazov sa často používajú aj imitácie iných materiálov. Tieto napodobeniny betónu, kameňa, dreva či tehál sú takmer na nerozoznanie od originálnych materiálov.

Tapety z tohto materiálu sa hodia nielen do domácnosti, perfektne ukážu aj v komerčných priestoroch. Sú moderné, pôsobia luxusným dojmom a môžete ich aplikovať na stenu prakticky v akejkoľvek miestnosti v byte i dome, vrátane priestorov s vyššou vlhkosťou.

umývateľné a dajú sa ľahko udržiavať, bez problémov ich môžete kedykoľvek vymeniť za iné – jednoducho ich stiahnete zo steny. Sú tiež podstatne menej horľavé ako papierové tapety a použiť sa dajú nielen na stenu či betónový panel, ale aj na drevotriesku alebo sadrokartón. Asi jedinou nevýhodou je ich vyššia cena v porovnaní s obyčajnými papierovými tapetami, avšak, za výsledný efektný dekor vynaložené prostriedky rozhodne stoja.


Ako bude reklama vypadať?
-
Zobraziť formulár pre nákup
angelo

The author angelo