close
Domácnosť & bývanie

Trápi vás neustály neporiadok v kuchyni? Pomocou týchto rád si udržíte kuchyňu vždy čistú

Ak dennodenne varíte, veľmi dobre viete, že udržať si v kuchyni popri varení poriadok je prakticky nemožné. Ak však chcete, aby kuchyňa vyzerala naozaj čisto, držte sa nasledujúcich rád.

Neporiadok v kuchyni
Neporiadok v kuchyni

Drez umývajte až na záver

Ak pri chystaní jedla spotrebujete viac riadov, priebežne si ich umývajte, aby ste toho nemali na záver veľa. Čo sa týka drezu, umývajte ho až na záver. V sitku sa vám zachytia zvyšky potravín, ktoré následne odstráňte, ale pozor, nedávajte ich do prázdneho koša. Mohli by vám tam niekoľko dní zapáchať. Odtrhnite si igelitové vrecúška, alebo ak bývate na dome a máte kompostovisko, zvyšky potravín vyhoďte naň. Drez určite umývajte až na záver. Odporúčame vám namiesto chemikálii vyskúšať citrónovú kôru z už vyšťaveného citróna.

Nezabúdajte na pracovnú dosku

Aby sa vám zvyšky potravín nerozniesli po celom byte, nezabúdajte si dôkladne zmiesť, ale aj poumývať pracovnú dosku. Pozor na med a šťavu z ovocia. Pracovnú dosku očistíte klasickou hubkou, ktorú používate na umývanie riadu.

Koberec pred kuchynskou linkou prášte

Možno si to neuvedomujete, ale pri príprave jedla vám môže ľahko niečo spadnúť na podlahu. Ak máte v kuchyni kvalitnú a modernú travertínovú dlažbu, o to viac by ste si mali dávať pozor, aby sa vám v škáričkách neusádzala špina.

Čistenie takejto dlažby je jednoduché. Ak vám však padne niečo na zem, môžete to na podrážkach šľapiek rozniesť a túto podlahu poškriabať. Ak máte pred kuchynskou linkou behúň, snažte sa ho prášiť aj každý deň. Nezaberie vám to veľa času a špinu a padnuté zvyšky jedla si potom neroznesiete po celom dome.

Tags : kuchyňaporiadokupratovanie
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response