close
Komerčné články

Menšie nepríjemnosti, ktoré sa môžu v kuchyni stať aj vám

V kuchyni trávime veľmi veľa času, ale predsa si ju niekedy nevieme zorganizovať tak, aby sme v nej mali prehľad. Sem-tam nám robí problém nájsť obľúbený hrniec na polievku, väčšiu varechu alebo plech na pečenie. To je ale nič v porovnaní s týmito nepríjemnosťami. Určite sa aj vám niektorá z nich stala a neradi na ňu spomínate.

Nepríjemnosti v kuchyni
Nepríjemnosti v kuchyni

Zaprskaná stena od oleja

Ak vaša rodina miluje vyprážané jedlá, určite sa vám aspoň raz stalo, že vám olej oprskal nielen šporák, ale i stenu a obkladačky v kuchyni. Nič príjemného, že? Nielen pri vyprážaní strávite minimálne hodinu, ale aj pri čistení obkladačiek a kuchynskej linky.

Ak si chcete trošku pomôcť a nechcete sa vzdať obľúbeného vyprážania, zmeňte olej alebo si vyobkladajte priestor okolo varnej dosky kvalitnými kuchynskými utierkami. Papierové kuchynské utierky vám ochránia šporák, ale i obklad v okolí šporáka. Tie jednoducho vyhodíte a obklad budete mať čistý. Pri vyprážaní si dávajte ešte pozor aj na to, aby ste sa nepopálili. Dávajte si pozor, aby vám olej neprskol aj na keramickú dlažbu v imitácii dreva. Táto originálna dlažba v imitácii dreva sa hodí do minimalistických kuchýň a ak ju máte, musíte byť na ňu právom hrdí.

Prasknutá dlažba

Poznáte to. Chcete rýchlo nájsť potrebnú surovinu, ale pri hľadaní nechtiac zhodíte smaltový hrniec a jeho pokrievku na zem. Nielenže si ublížite na prsty na nohách, ale vám aj praskne krásna dlažba v kuchyni. Dlažbu zalepíte pevným lepidlom, ale zlom bude viditeľný.

Dávajte si pozor pri vyberaní hrncov z kuchynskej linky a hlavne ukladajte ich od najväčšieho po najmenší. Budete mať prehľad a hlavne pri vyberaní spodného hrnca z kôpky hrncov vám jeden z nich nepadne na dlažbu.

Okrem týchto nepríjemností sa vám môžu v skrinke vysypať koreniny alebo múka. V tomto prípade vám odporúčame kúpiť si plechové dózy alebo nájsť si čisté zaváraninové poháre, do ktorých budete tieto potraviny umiestňovať. Návrat k ekologickému materiálu je cititeľný aj v slovenských domácnostiach. Zabudnite na plast a používajte sklenené poháre s korkovými vrchnákmi.

Tags : kuchyňa
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response