close
Lifestyle

3 praktické veci, ktoré zúžitkujete aj vo svojej kuchyni

Varievame si v nej rannú kávu, pripravujeme chutný nedeľný obed, ale aj napriek tomu v nej máme chaos a neustály neporiadok. Ako si však zariadiť kuchyňu tak, aby ste presne vedeli, kde čo máte a nemuseli tak niektoré potraviny, či riady zháňať po všetkých skrinkách? Inšpirujte sa našimi praktickými radami a kúpte si tieto skvelé pomôcky aj do vašej kuchyne.

Kuchyňa
Kuchyňa

1. Poháre na koreniny

Ak nechcete mať v špajzi veľa pootváraných sáčkov s koreninami, odporúčame vám kúpiť si dózičky, poprípade zúžitkovať staré menšie poháre napríklad z kapary/ z olív. Práve takéto malé dózičky vám pomôžu uskladniť všetky koreniny, ktoré používate a zároveň tak získate prehľad v tom, kde sa ktorá korenina nachádza. Kúpte si farby na sklo a nakreslite si na sklenené poháre obrázok spolu s názvom koreniny, poprípade si kúpte ozdobené lepky, na ktoré si napíšete názov koreniny. Skvelá pomôcka pre každú gazdinku!

2. Ponorný mixér

Máte radi ovocné a zeleninové nápoje, poprípade si radi robievate krémové polievky? Ak áno, tak v tom prípade vám odporúčame kúpiť kvalitný výkonný mixér, ktorý vám pomelie všetko ovocie a zeleninu a vytvorí vám naozaj chutný pokrm. Dávajte pozor, aby ste si pri mixovaní ovocia a zeleniny neoprskali kuchynský obklad a aby sa vám jedlo nedostalo do zvyšných elektrických zásuviek.

3. Švédska utierka

Je vynikajúcou pomôckou nielen v kúpeľni, ale aj v kuchyni. Ak sa vám pri umývaní riadu dostane voda do tesnení, utrite tento priestor kvalitnou švédskou utierkou z mikrovlákna. Touto utierkou utierajte aj váš drez. Ak máte modernejší a odolnejší granitový drez, nemusíte sa báť, že by vám švédska utierka mohla tento drez poškodiť. Je jemná a má vynikajúce savé vlastnosti. Nikdy nenechávajte drez mokrý a vždy ho vyutierajte úplne dosucha.

Tags : domácnosťkuchyňa
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response