close

Ako by mala vyzerať moderná kuchyňa? Odpoveď na túto otázku nie je vôbec jednoduchá, no my sa o ňu predsa len pokúsili. Identifikovali sme štvoricu trendov, ktoré kuchyniam budú svedčať.

Moderná kuchyňa
Moderná kuchyňa

High-tech kuchyne

Tempo vývoja smart aplikácií je priam raketové a každý, kto v tomto roku bude riešiť inštaláciu novej kuchyne, by tento moment mal zohľadniť. Zabudovateľná umývačka riadu a iné vstavané momenty ako integrované reproduktory na hudbu, osvetlenie, Wi-Fi alebo konektory na nabíjanie mobilných zariadení budú, zdá sa, celkom bežnou súčasťou moderných kuchýň dnes a aj v budúcnosti.

Zabudovateľná umývačka riadu
Zabudovateľná umývačka riadu

Zelené riešenia

Túžba po návrate k prírode je v spoločnosti badateľná už niekoľko rokov a konečne sa premietne aj do priestorov kuchýň. Ako? Dobrým príkladom sú vstavané odpadkové koše, v ktorých sa dá jednoducho separovať odpad, ale aj akési „živé“ steny z machu či iných rastlín, ktoré sú posadené vertikálne. Takáto stena prináša nie len výrazný vizuálny a prírodný aspekt, ale tiež vynikajúco absorbuje akustické podnety.

Vstavaný odpadkový kôš
Vstavaný odpadkový kôš

Farebnosť

Farebné zladenie kuchyne je veľmi dôležité. Priestor na varenie by mal byť ladený skôr vo svetlejších farbách, no ani tmavšie tóny nie sú v kuchyni celkom out. Napríklad rôzne odtiene tmavomodrej v kombinácii so žltou a bielou dokážu vytvárať veľmi zreteľný a dramatický efekt, ktorý modernej kuchyni neuveriteľne sedí. Mimo v zásade nie je ani zlatistý akcent, najmä v prípade, že kuchyňa a jej vybavenie je z prírodného dreva vo svojej prirodzenej farbe.

Hra so svetlom

Ideálne je, ak do kuchyne prúdi čo najviac prirodzeného svetla. Ak to nie je možné, treba ho nahradiť svetlom umelým. Základom by mal byť jeden centrálny svetelný zdroj, ktorý bude dopĺňať niekoľko menších, no nie menej významných svetiel. Či už pôjde o zapustené osvetlenie alebo LED pásiky pod (alebo nad) pracovnou doskou, možnosti sú naozaj pestré.

Tags : kuchyňa
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response