close
Komerčné články

Jazdite bezpečne na zimných cestách

Zima patrí k najmenej obľúbeným ročným obdobiam. Krátke dni, dlhé zimné večery a neustále zasnežené cesty nás vedia veľmi potrápiť. Ak pravidelne jazdievate do práce autom, veľmi dobre poznáte situácie, kedy je na cestách súvislá vrstva ľadu a snehu a cestári samozrejme nikde. Jazdite bezpečne po zimných cestách a skôr, ako sa vydáte na cesty, osvojte si tieto pravidlá.

Jazdite bezpečne
Jazdite bezpečnejazde

Vždy choďte k autu skôr

V zimných mesiacoch vám odporúčame neustále sledovať počasie. Budete presne vedieť, či bude v noci mrznúť a snežiť a podľa toho sa zariadite. Ak bude snežiť a mrznúť, odporúčame vám na predné sklo umiestňovať ochrannú plachtu, ktorá vám ochráni predné sklo pred snehom a silnými mrazmi. Ráno tak nebudete musieť oškrabávať celé auto, sklá a nezdržíte sa.

Majte výhľad

Ak v noci padal sneh a ráno, keď prídete k autu, máte na ňom súvislú vrstvu, auto očistite od snehu. Na aute nesmie byť žiadna súvislá vrstva snehu. Mohla by ohroziť nielen vás, ale aj ostatných účastníkov premávky. Na cestu nevychádzajte skôr, ako budete mať dobrý výhľad – okná nesmú byť zarosené. Ľahko by ste totiž mohlo stať, že na prechode nezbadáte chodca, prudko zabrzdíte, spravíte hodiny a poškodíte si váš športový tlmič Bilstein.

Pozor na prudké brzdenie

Ak je na ceste súvislá vrstva snehu, brzdite veľmi opatrne. Prudký stúpaním na brzdu môžete spôsobiť to, že nad autom stratíte kontrolu a začnete sa kĺzať zo strany na stranu. Dávajte si na to veľký pozor a buďte pripravený aj na použitie ručnej brzdy. Rýchlosť prispôsobujte nielen tabuliam, ale najmä aktuálnej situácii na cestách.

Jazdite aj vy bezpečne na zimných cestách. Venujte sa len riadeniu motorového vozidla a nenechajte sa rozptýliť vyzváňajúcim telefónom. Ak si budete potrebovať pozrieť navigáciu/mapu, zastavte na krajnici. Neriskujte zbytočne, pretože aj malá chyba môže spôsobiť vážnu nehodu.

Tags : autojazdenie
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response