close
Lifestyle

Máte strach z jazdenia? Pomôžeme vám ho prekonať

Mnohí mladí ľudia si robia vodičský preukaz ešte pred dovŕšením dospelosti. Máme však aj takých vodičov, ktorí aj po niekoľkých rokoch po skúškach stále nejazdia. Aj keď si veľmi dobre uvedomujú, že auto nevyhnutne potrebujú, za volant sa boja sadnúť. Ako teda prekonať strach z jazdenia a uľahčiť si tak život?

Strach z jazdenia
Strach z jazdenia

Myslite na to, že to potrebujete

Ak pracujete ďaleko a jediná možnosť, ako prísť do práce v rozumnom čase, je prísť autom, mali by ste si stále pripomínať, že jazdenie je pre vás dôležité. Odradiť vás môžu aj nevyhovujúce autobusové a vlakové spoje. Keď sa zatnete, uvidíte, že tento strach prekonáte. Myšlienka na to, že jazdiť jednoducho potrebujete, vám v tomto prípade pomôže. Spomeňte si na to, ako to bolo v autoškole. Museli ste jazdiť a hotovo!

Na začiatok nejazdite sami

Dôležité je na začiatok vždy jazdiť s niekým- najlepšie s niekým, komu 100% dôverujete. Zájdite si na parkovisko. Vyskúšajte parkovanie, štartovanie, cúvanie a zoznámte sa s funkciami na palubovej doske. Je dôležité mať niekoho pri sebe, keby sa náhodou niečo stalo. Keď nemáte nikoho, kto by s vami chodieval, dohodnite si kondičné jazdy v hociktorej autoškole.

Jazdite, keď je menšia premávka

Potom, čo si vyskúšate parkovanie, cúvanie a rozbiehanie na parkovisku, vyjdite na cestu, ale pozor, len vtedy, keď je menšia premávka, čiže doobeda cez víkendy. Najskôr sa musíte naučiť jazdiť, keď je v meste menšia premávka a keď vám to pôjde, potom môžete ísť naostro do tej najväčšej špičky.

Tags : autojazdenie
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response