close

Keď si plánujeme zariadiť vlastné bývanie, neuveriteľne sa na to tešíme. Pozeráme rôzne portály, hľadáme inšpirácie, pričom niekedy stačí prísť do obchodov s nábytkom a doplnkami a inšpirácie sa budú len tak hrnúť. Niekedy to však prepískneme a nakúpime viacero doplnkov, ktoré jednoducho k sebe nepasujú a čo s nimi urobíme? No jedine ich vyhodíme. My vám skúsime poradiť zopár rád, ktoré pri zariaďovaní vášho nového domova rozhodne využijete.

Zariaďovanie bývania
Zariaďovanie bývania

Nábytok objednávajte v dostatočnom predstihu

Pochopiteľne, že budete chcieť bývať v čo najskoršom možnom termíne. Ak si však plánujete kupovať nový nábytok, musíte si nábytok objednať v dostatočnom predstihu, aby vám stihol prísť vo vami požadovanom časovom rozmedzí. Najčastejšie trvá dodanie nábytku jeden mesiac, ale pokojne to môže byť aj viac. Keď budete mať na dverách staršie kľučky, nebudete mať problém ísť do obchodu a vybrať si nové kľučky. Nábytok si však nekúpite hneď pri prvej návšteve nábytkárstva.

Investujte do masívneho nábytku

Masívny nábytok zažíva v poslednej dobe veľký boom, avšak oprávnený. Je síce niekoľko násobne drahší ako nábytok vyrobený z drevotriesky. Jeho životnosť je ale niekoľkonásobne vyššia a ak patríte k takým, ktorí jednoducho neplánujú a nechcú meniť nábytok každých päť rokov, masívny nábytok je tá správna voľba. Najmä v spálni oceníte masívnu posteľ a masívne skrine.

Myslite dopredu

Ak ste mladí a nemáte ešte deti, zariadenie domácnosti prispôsobíte sebe, ale čo potom, keď prídu deti? Odporúčame vám preto pri zariaďovaní domácnosti myslieť dopredu. Vyberajte bezpečné nábytkové kovania, zariaďujte v štýle minimalizmu a uvidíte, že po narodení detí nebudete musieť absolútne nič meniť.

Tags : nábytoknové bývaniezariadenie bytu
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response