close

Keď si chce v súčasnosti rodina zaobstarať vlastné bývanie, neostáva jej nič iné, len sa na niekoľko rokov zadĺžiť. Aj keď úroky neustále klesajú, nikto nevie predpovedať, ako sa situácia v budúcnosti vyvinie, preto ak je možné bývať a nezadĺžiť sa, túto možnosť využite. Keď však budete nútení kúpiť si vlastné bývanie, mali by ste si ujasniť, či chcete staršiu nehnuteľnosť, do ktorej budete musieť investovať vaše úspory, alebo si zabezpečíte nový byt, ktorý si nebude vyžadovať takmer žiadne investície. Akým investíciam sa ale nevyhnete, keď budete kupovať starší byt?

Rekonštrukcia
Rekonštrukcia

Výmene okien

Ak panelový byt nie je zateplený a má ešte staré okná, s najväčšou pravdepodobnosťou sa projekt zateplovania bude realizovať a vás okrem zateplenia fasády čaká výmena starých okien za kvalitnejšie plastové okná. Plastové okná majú lepšiu izoláciu – v zime vás chránia pred únikom tepla do exteriéru a v lete zase pred prehrievaním. Výmena okien bude patriť k tým prvým, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou zrealizujete vo svojom staršom byte.

Zbúraniu umakartového jadra

Umakartové jadro ešte „zdobí“ väčšinu starých bytov. Búranie umakartového jadra a následná stavba murovaného jadra vám zhltne veľa peňazí, preto na to myslite už v predstihu. Rátajte s tým, že zbúranie umakartového jadra musíte realizovať ešte keď v danom byte nebývate. Všade bude plno prachu a viete si predstaviť, že by ste tam spali, keď vám budú po byte behať robotníci so stavebnej firmy? Na stavbe murovaného jadra by ste nemali šetriť. Keď budete meniť plastové okná, môžete si vybrať z ponuky lacnejšie plastové okná, ale myslíte si, že keď si kúpite nekvalitný obklad a dlažbu do kúpeľne, tak ušetríte?


Ako bude reklama vypadať?
-
Zobraziť formulár pre nákup
Tags : bytnové bývaniestarší byt
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response