close
Komerčné články

Otázky, ktoré by ste si mali položiť skôr, ako si začnete hľadať nový domov

Už v tínedžerskom veku si predstavujeme, ako bude vyzerať naše prvé bývanie. Predstavujeme si, že si ho zariadime v čo najmodernejšom štýle, kúpime si luxusnú koženú sedačku a vyberieme si najmodernejšiu kuchynskú linku. Realita však býva častokrát úplne iná. Vo väčšine prípadov za to môže práve nedostatok finančných prostriedkov. Viete ale, čo by ste mali riešiť skôr, ako si začnete hľadať nový domov? Ak nie, my vám to prezradíme.

Nový domov
Nový domov

Vystačia vám peniaze na prerábanie nehnuteľnosti?

Skôr, ako si začnete hľadať na realitných portáloch nehnuteľnosti, ktoré by vám vyhovovali, spýtajte sa sami seba, máte dostatok peňazí aj na prerábanie nehnuteľnosti? Vystačia vám peniaze?

Stanovte si limit, koľko maximálne ste ochotní zaplatiť za nehnuteľnosť a tomu prispôsobte aj výber lokality v danom meste/obci. S najväčšou pravdepodobnosťou si beriete aj hypotéku, preto situáciu nepodceňte, aby sa nestalo, že by ste aj niekoľkých mesiacoch po prevode nehnuteľnosti v nehnuteľnosti ešte stále nebývali. Nielen kúpa nehnuteľnosti, ale aj jej rekonštrukcia vás finančne zaťaží, preto si všetko dôkladne premyslite skôr, ako si nehnuteľnosť kúpite. Potom už nebude cesty späť.

Skutočne zvládnete vybaviť všetky potrebné dokumenty bez advokátskej kancelárie?

Pri prevode nehnuteľnosti vám odporúčame spolupracovať s dobrou advokátskou kanceláriou v Púchove. Prevod nehnuteľnosti nie je len vypracovanie kúpnej zmluvy. Až vkladom vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností sa nehnuteľnosť stáva vašou. Nepodceňte preto vybavovanie všetkých potrebných dokumentov a zverte sa skúsenému advokátovi v Púchove alebo v meste, kde žijete.

Vyhovuje vám lokalita?

Skôr, ako si začnete vyberať nový domov, zvážte výber lokality. Budete to mať blízko do práce? Bude v okolí vášho nového domova škola, autobusová zastávka, škôlka, potraviny, pošta?

Zvážte výber lokality a nenechajte sa ovplyvniť nízkymi cenami nehnuteľností. Radšej si priplaťte pár stoviek eur za nehnuteľnosť, od ktorej nebudete mať ďaleko prácu, obchody, školu atď.

Tags : bývanienové bývanienový domov
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response