close

Grécko má množstvo ostrovov, a skoro každý z nich má čo turistom ponúknuť. Kréta – najväčší ostrov Grécka s množstvom pláží ponúkajúcich turistom všetko, na čo si len pomyslia. Exotiku, romantiku, vodné športy, zábavu ale aj nikdy nekončiace párty … stačí si len nájsť tú správnu pláž a dovolenka sa môže začať. Kam sa vyberiete najbližšie?

Pláž Stalis

Nádherná dlhá piesočná pláž vhodná nie len pre rodiny s deťmi, ale aj pre dovolenkárov, ktorí majú obmedzené pohybové schopnosti. Pozvoľný vstup do mora je vhodný aj pre menšie deti. Množstvo reštaurácií, barov, kaviarní, neutíchajúci nočný život,  ale aj výborná vybavenosť (kabínky, sprchy, slnečníky, ležadlá,..) radia túto pláž medzi najobľúbenejšie a najnavštevovanejšie pláže v Grécku.

Pláž Elafonissi

Ružový zlatistý piesok a krištáľovo priezračná voda – táto pláž splní aj tie najkrajšie predstavy každej romanticky založenej duše. Tejto pláži sa hovorí aj Karibik Európy. Síce si tu za ležadlá a slnečníky budete musieť zaplatiť, ale pobyt na tomto mieste sa bude radiť medzi tie nezabudnuteľné.

Pláž Falassarna

Pláž na západnej strane Kréty s jemným pieskom je ideálnym miestom pre vychutnanie si západov slnka. Pri silnom vetre toto miesto vyhľadávajú milovníci windsurfingu. Plážové párty do neskorých nočných hodín tu bývajú často. Táto pláž pozostáva zo 4 pláží. Piesočná v blízkosti mesta Falassarna, druhá pláž je veľká piesočná s názvom Pachia Ammos. V tretej a štvrtej časti nenájdete slnečníky a lehátka, ale zato tam je menej ľudí takže ak dávate prednosť súkromiu tieto miesta budú pre Vás.

Pláž Vai

Pláž je obklopená palmami, v ktorých tieni sa môžete skryť kedykoľvek Vám bude teplo. Vstup do mora je celkom prudký. Po pár metroch od brehu už nedosiahnete na dno. Vďaka čistej vode je toto miesto vhodné na šnorchľovanie. Z vodných športov sa tu dá jazdiť na vodných lyžiach a windsurfingu.

Pláž Matala

Tmavý až čierny piesok je typickým znakom tejto pláže. Táto pláž je obklopená skalnými masívmi, v ktorých je množstvo jaskýň a jaskyniek. Ak túžite po dobrodružstve navštívte toto miesto.

Zdroj pixabay.com

Elena

The author Elena

Leave a Response