close

Majitelia rodinných domov vedia koľko starostí pri výbere plotu môže nastať. Vybrať ten správny je niekedy veľký problém. Mal by ladiť s domom, mal by zapadnúť do prostredia a zároveň by mal jasne ohraničovať pozemok. Mal by zaistiť pocit súkromia a zvýšiť bezpečnosť a mal by aj nejako vyzerať.

Plot
Plot

Tiež berte na zreteľ aj starostlivosť o plot. Koľko času môžete venovať svojmu plotu. Je rozdiel či budete pri plote tráviť niekoľko dní v roku aby vám vydržal čo najdlhšie, alebo si zaobstaráte plot, o ktorý sa netreba vôbec starať.

Tí, ktorí majú radi prírodu isto dajú prednosť plotom z prírodných materiálov. Tie sú však na údržbu náročnejšie a aj ich životnosť je kratšia.

Vyznať a vybrať si z toho množstva plotov je niekedy naozaj náročné, ale dá sa to ak poznáte výhody a nevýhody jednotlivých druhov.

Živý plot

Rad husto vysadených drevín vedľa seba patrí medzi najprirodzenejšie druhy plota. Môžete ho vytvoriť z rôznych druhov drevín ( kvitnúce, listnaté, ihličnaté, popínavé…). Ak si vyberiete dreviny s tŕňmi a pichliačmi zaistíte tak jeho celkom slušnú nepriechodnosť a vy si tak zaistíte vyššiu bezpečnosť. Zároveň vás živý plot ochráni pred hlukom, vetrom a prachom.

Kým ale získate nádherný, hustý, dostatočne vysoký a široký plot bude to nejaký čas trvať. 4-5 rokov sa bude plot len rozrastať. Ak nejaká drevina vyschne, alebo vymrzne bude ju treba nahradiť novou, budete musieť plot pravidelne strihať, a v prípade nepriaznivého počasia polievať. Ešte stále musíte ale brať do úvahy, že vám plot napadnú nejaký škodcovia, alebo plesne a vy budete musieť plot vysádzať od znova, prípadne ho postrekovať.

Drevený plot

Tento plot je ideálny pre chalupy, chaty a domy na vidieku v blízkosti prírody. Zapadnú do prostredia a nebudú pôsobiť rušivo. Môžete si vybrať výšku drevených latiek, hustotu ale aj farbu.

Nevýhodou dreveného plotu je jeho krátka životnosť, ktorú keď chcete predĺžiť musíte sa o plot starať. Drevo je prírodný materiál, na ktorý majú veľký vplyv poveternostné podmienky – slnko, dážď, sneh, … to všetko vplýva na plot a znižuje jeho životnosť. Minimálne raz ročne budete musieť drevený plot natrieť prípravkami proti plesni a hubám a aj zabrániť drevokaznému hmyzu aby napadol čo i len jednu latku.


Ako bude reklama vypadať?
-
Zobraziť formulár pre nákup
Tags : bývanieplot
Elena

The author Elena

Leave a Response