close
Cestovanie

Aké lákadlá ponúkajú Vysoké Tatry počas letnej sezóny?

Pod pojmom „dovolenka na Slovensku“ si väčšina ľudí v prvom rade predstaví Vysoké Tatry. Niet sa čomu diviť, veď ide o našu top dovolenkovú lokalitu, ktorá láka nielen našincov, ale aj hostí z mnohých zahraničných krajín.

Takmer nekonečné možnosti turistiky

Vysoké Tatry majú čo ponúknuť tak počas zimnej ako aj počas letnej dovolenkovej sezóny. A keďže sa blíži tá letná, zameriame sa na ňu. Kvôli čomu sa oplatí v lete rezervovať pekné ubytovanie v Tatrách?

Cez leto lákajú Vysoké Tatry najmä na množstvo turistických trás. Nezáleží na tom, či ste skúsený turista so skvelou kondičkou, alebo si na veľké túry ešte netrúfate. Bez ohľadu na vašu fyzickú zdatnosť máte vo Vysokých Tatrách bohatý výber rôznych turistických trás. A na všetkých vás čaká nádherná príroda a často aj dychberúce výhľady.

Zaujímavé múzeá

Okrem turistiky môžete vo Vysokých Tatrách zájsť napríklad aj do múzea. V Tatranskej Lomnici nájdete hneď dve: Múzeum Tatranského národného parku, v ktorom nájdete náučné expozície venované faune a flóre Vysokých Tatier a tiež Ski Museum, ktoré je venované histórii zimných športov.

Bližšie aj širšie okolie

Z ďalších atrakcií vo Vysokých Tatrách môžeme spomenúť napríklad bobovú dráhu, ktorá sa taktiež nachádza v Tatranskej Lomnici a pre vodné osvieženie množstvo neďalekých aquaparkov. Tie sú ako stvorené na relax po náročnej túre.

Aj širšie okolie Tatier ponúka zaujímavé miesta. Za všetky spomenieme jedno, ktoré je síce vzdialené zhruba hodinku od Štrbského Plesa, ale ak prichádzate do Tatier zo západu (alebo vám nevadí spraviť si dlhší výlet), mali by ste sa tam určite zastaviť. Ide o Vlkolínec, pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry. O jeho výnimočnosti svedčí aj fakt, že je už od roku 1993 na zozname lokalít patriacich do Svetového dedičstva UNESCO.

Zdroj obrázka:

Autor: Creative Travel Projects / Shutterstock.com

angelo

The author angelo