close
CestovanieKomerčné články

Dovolenka na Slovensku? Skúste pobyt v kúpeľoch v Turčianskych Tepliciach

Slovensko je známe kúpeľníctvom ďaleko za hranicami. Kamkoľvek sa na mape pozrieme, tam nájdeme významné kúpeľné mestá s termálnymi liečivými vodami.

Ak hľadáte tip na dovolenku na Slovensku, doprajte si oddych práve v kúpeľoch v Turčianskych Tepliciach. Sú považované za jedny z najlepších na Slovensku nielen kvôli priaznivým účinkom termálnej vody na našej zdravie, ale aj kvôli službám a luxusnému ubytovaniu.

Aké ubytovanie tu nájdete?

Izby, či apartmány sú zariadené v štýle art- deco. Dýchajú luxusom a preto potešia aj tých najnáročnejších klientov. V ponuke nájdete krásny priestranný apartmán s obývacou izbou a rozkladacou pohovkou, ale môžete tu nájsť aj štýlovo zariadené jednolôžkové, či dvojlôžkové izby s nadštandardným vybavením, ktoré vám poskytnú dokonalý komfort a samozrejme aj vytúžené súkromie. Nájdete tu moderne vybavený hotel, ktorý patrí k najkrajším 5 hviezdičkovým hotelom na Slovensku. Žiadne staré nefunkčné vybavenie izieb. Nájdete tu všetko nové krásne zariadené už v spomínanom štýle art-deco.

Aké procedúry by ste mali vyskúšať?

Výber procedúr je čisto na vás. V ponúkaných pobytových balíčkoch budete mať nárok na konkrétne procedúry, ale ak máte záujem o ďalšie, nie je problém si objednať ďalšie nad rámec pobytového balíčka.

Medzi najobľúbenejšie procedúry v kúpeľoch v Turčianskych Tepliciach radíme vodoliečbu. V ponuke procedúr vodoliečby si môžete vybrať aromaterapeutický kúpeľ, rašelinový kúpeľ, bahenný kúpeľ, bylinný kúpeľ, smaragdový kúpeľ, škótske streky, perličkový lazuritový kúpeľ a ešte mnoho ďalšieho.

Okrem vodoliečby môžete vyskúšať termoterapiu, liečbu zlatom, masážne procedúry, elektroliečbu a plynové procedúry, či saunu a fyzioterapiu.

Vynikajúci gastronomický zážitok

Kúpele v Turčianskych Tepliciach ponúkajú nielen bohatý výber procedúr a liečivú vodu, ale aj vynikajúci gastronomický zážitok. Švédske stoly sú bohaté a vyberiete si z nich každý, aj prieberčivý jedák. Obsluha je na vysokej úrovni.

Tipy na výlety v okolí Turčianskych Teplíc

Plusom týchto kúpeľov je aj krásne okolie. V blízkosti je pohorie Veľká Fatra. Odporúčame absolvovať výlet do Gaderskej doliny a na zrúcaninu hradu Blatnica.

Ak by ste si radi spravili výlet aj do neďalekých miest, odporúčame centrum Banskej Bystrice. Cestou sa môžete zastaviť v Španej Doline.

Zdroj obrázka:

Autor: Vera Prokhorova / Shutterstock.com

angelo

The author angelo