close

O znečistení vody sme asi čítali veľa článkov. Voda, s ktorou sa denne stretávame nie je až v takej dobrej kondícií, ako by sme si mohli myslieť. Voda môže mať rôzne stupne tvrdosti. Tvrdá voda môže mať negatívny vplyv na naše zdravie. Veľmi tvrdá voda zaťažuje naše obličky, pečeň a celkovo neprispieva k dobrému tráveniu.

Ale ten, čo veľa hľadá, veľa sa dozvie. A preto najlepšou metódou, ako si jednoducho dopriať kvalitnejší život je úprava vody pomocou rôznych filtračných staníc. Voda, ktorú pijeme a používame okrem toho môže obsahovať aj veľa chlóru, rôzne baktérie a anorganické minerálne zložky.

Vodný kameň sa následne usádza na vašich spotrebičoch nielen z vonku, ale aj z vnútra, čo má v konečnom dôsledku vplyv na zvýšené finančné náklady chodu spotrebičov.

Ako odstrániť usadený vodný kameň:

Usadený vodný kameň na vodovodnom kohútiku alebo na sprchovej hlavici odstránite jednoducho tak, že zmiešate klasický ocot so sódou bikarbónou a nalejete do igelitového vrecúška kam ponoríte  hlavicu od sprchy, alebo vodovodného kohútika, utesnite gumičkou a necháte pôsobiť 30 minúť. Následne opláchnite vodou a sprcha alebo kohútik bude ako nový, a to aj bez použitia chémie.

angelo

The author angelo