close


Dom, byt alebo chalupa. Zlodej vás môže prekvapiť všade, preto je dobré mať svoj domov zabezpečený dobrým alarmom. Toto zariadenie vám dokáže ušetriť veľa problémov aj majetku.

Svoj majetok by ste mali chrániť pred zlodejmi. Najjednoduchším a najrýchlejším riešením, ako svoj domov a majetok ochrániť je alarm. Ten dokáže reagovať na neoprávnené vniknutie do priestorov, v ktorých je nainštalovaný. Na zlodejov je to veľmi účinný prostriedok, ako ich vyplašíte.

Ako vybrať domový alarm?

Na trhu nájdete celý rad domových alarmov, od tých jednoduchých až po profesionálne. Ak nepotrebujete profesionálny alarm, vystačíte si na inštaláciu a montáž aj sami, v opačnom prípade zvoľte bezpečnostnú firmu, ktorá vám so všetkým pomôže.

Existuje niekoľko typov alarmov, ktoré môžete zvoliť. Ak si budete alarm inštalovať sami, je na to vhodný bezdrôtový alarm.

Klasický alebo bezdrôtový alarm?

Ak váhate, je lepšie zvoliť bezdrôtový, avšak rozhodujúce je aj prostredie, kde bude alarm umiestnený. Ak ste len vo fáze výstavby, zvoľte drôtové riešenie a nechajte si bezpečnostný systém navrhnúť profesionálmi. Ich výhodou je najmä to, že sú veľmi spoľahlivé a nemusíte myslieť na výmenu batérií.

Bezdrôtové alarmy sú vhodné do už hotového priestoru, keďže nemusíte nič búrať. Majú oveľa jednoduchšiu inštaláciu aj ovládanie, keďže nepotrebujú žiadny počítač a záložný systém. Ďalšou nespornou výhodou je možnosť jednoduchého premiestnenia z miesta na miesto.

Čo alarm obsahuje?

Obe varianty alarmov majú zabezpečovaciu ústredňu a ovládanie s klávesnicou. Súčasťou sú samozrejme senzory pohybov a signalizácia narušenia priestoru. Dnes môžete takmer akýkoľvek alarm prepojiť aj so svojím telefónom a ovládať ho tak alebo dostávať upozornenia, keď nie je niečo v poriadku.

Dom, byt či chalupa

Každá nehnuteľnosť potrebuje trochu iný druh ochrany. Preto aj zabezpečenie sa bude pri každom trochu odlišovať. Byt, najmä vo vyššom poschodí, väčšinou nepotrebuje tak veľký zabezpečovací systém ako dom. Vo veľa prípadoch si vystačíte s alarmom u vchodu. Dôkladnejší rozsah zabezpečenia potrebuje dom alebo chalupa niekde na samote alebo ďalej od seba.

Ďalšie možnosti zabezpečenia

Okrem alarmov môžete svoj majetok chrániť aj bezpečnostnými dverami, mrežami na okná, kamerovým systémom, ale tiež hliníkovými roletami alebo bezpečnostnou fóliou 3M na okná a sklenené plochy.

Zabezpečovacie systémy môžete samozrejme kombinovať a je to dokonca ideálne. Nespoliehajte sa len na jednu vec a alarm skombinujte s bezpečnostnými dverami a ďalšími možnosťami zabezpečenia. Pozor ale na to, aby ste to neprehnali. Na kompletné zabezpečenie rodinného domu sa poraďte z bezpečnostnou firmou, ktorá vám celý systém navrhne na mieru. Do bytu alebo na chalupu, ktorá nie je na samote, môžete využiť bezdrôtové alarmy, ktoré si dokážete nainštalovať aj sami.

Nepodceňujte ochranu svojho domova a majetku.

angelo

The author angelo