close
Zdravie

Čo je to magnetoterapia? A kedy vám pomôže?


V posledných niekoľkých rokoch je magnetoterapia veľmi skloňovanou témou. Ide totiž o fyzikálnu terapiu, pri ktorej je ľudské telo vystavené pôsobeniu pulzného magnetického poľa s nízkou frekvenciou. Ukázalo sa, že metóda má na ľudský organizmus vskutku blahodarné účinky. Stačí, aby sa vhodne zvolili biotropné parametre, a potom môže dôjsť k zvýšeniu membránového potenciálu tkaniva.

V súčasnej dobe je pulzová magnetoterapia vychvaľovaná v súvislosti s opuchmi horných a dolných končatín. Vstrebávanie opuchov je práve kvôli lepšej priepustnosti bunkovej membrány oveľa rýchlejšie, rovnako tak sa lepšie hoja kostne zlomeniny a otvorené poranenia kože.

Účinky magnetoterapia

Pulzná magnetoterapia dokáže obmedziť prenos bolestivých vnemov z nervových zakončení do centrálnej nervovej sústavy. Znamená to teda, že dokáže zmierniť bolesti. V neposlednom rade vás nadchne, že dokáže rozšíriť cievy v ošetrovanej oblasti, a tým pádom zaisťuje lepšie prekrvenie. Ak pociťujete v kostrovom svalstve nepríjemné napätie, pulzná magnetoterapia vám tiež pomôže.

Magnetoterapia je moderný spôsob, ako zmierniť, ba dokonca aj odstrániť príznaky mnohých chorôb, a to bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. Pri aplikácii nepociťujete žiadnu bolesť, ani nič nepríjemného. Dokonca môžete magnetoterapiu podstúpiť, aj keď máte kovové implantáty.

Magnetoterapia a choroby

Zrejme vás zaujíma, na aké ochorenie magnetoterapia pôsobí. Výpočet je vskutku široký, a preto uvedieme tá najčastejšie choroby, ako sú artritída chrbta a kĺbov, artróza kolena či kĺbov, vredy predkolenia, bolesti chrbta a hlavy, cukrovka, diabetická noha, dna, karpálny tunel, kŕčové žily, polyneuropatia, osteoporóza, poruchy prekrvenia končatín, tinnitus, vysoký krvný tlak a podobne. Ak sa chcete pozrieť, na aké choroby magnetoterapia pomáha, tak celý zoznam nájdete na uvedenej stránke.

angelo

The author angelo