close
Komerčné článkyZdravie

Ako sa starať o svoje zuby? Toto sú základné odporúčania

Každý túži po zdravých a krásnych zubov. Na docielenie je však potrebná vhodná starostlivosť. V súčasnosti existuje hneď niekoľko tipov, ako na to. My vám však prinášame také, ktoré vám zaručene pomôžu. Preto neváhajte a inšpirujte sa našimi odporúčaniami aj vy. Určite to neoľutujete.

Zdravé zuby sú základným kľúčom k úspechu. Nikto predsa nechce problémy so zubami, pretože tie okrem bolesti prinášajú aj stratu väčšieho množstva financií. Preto by ste mali o svoje ústne zdravie dbať najviac, ako viete. Určite to nepodceňujte. Veľa ľudí si totiž myslí, že na zuboch nezáleží, no opak je pravdou. Ak to totiž prehĺbi do zdravotných komplikácií so zubami, môžu vzniknúť aj kardiovaskulárne či neurodegeneratívne ochorenia.

Čistite si zuby

Ak chcete mať krásne a zdravé zuby, mali by ste si ich pravidelne čistiť. Používajte všetky potrebné dentálne pomôcky. Základom je zubná kefka. Tá by mala mať malú hlavičku, jemné štetiny a ergonomickú rúčku. Používajte aj dentálnu niť a jednozväzkovú kefu. Dentálna niť je dôležitá najmä preto, aby vyčistila miesta, ktoré predstavujú spojenie zubov. Na medzizubné priestory sú vhodné medzizubné kefky. Tie sa dajú zaobstarať v rôznych veľkostiach.

Navštevujte zubára

Ideálne je, ak chodíte na pravidelné preventívne prehliadky. Nezabúdajte, že pre deti je vhodný detský zubár. Ten má veľmi ochotný prístup, ktorý si deti zamilujú. U detí je povinná preventívna prehliadka dvakrát do roka a u dospelých raz do roka. Čo sa týka tehotných žien, zubára by mali navštíviť tiež dvakrát do roka.

Vyhnite sa sladkým potravinám

Určite by ste mali obmedziť konzumáciu sladkých potravín a pitie sladených nápojov. Práve takéto potraviny a nápoje môžu spôsobiť zubný kaz, prípadne iné orálne problémy. Uprednostnite radšej konzumáciu potravín bez obsahu cukru.

angelo

The author angelo