close
Zdravie

Ako sa v lese chrániť proti medveďom? Toto sú naše odporúčania!

Ako dobre viete, medvede vás v lese môžu zastihnúť skutočne kdekoľvek. Aj napriek tomu, že množstvo oblastí má vypísaný ohrozený výskyt, sami dobre viete, že medvede sa môžu objaviť v akejkoľvek lesnej oblasti. Preto by ste sa mali aj dôkladne chrániť. Ako na to? To vám poradíme v tomto článku.

Asi ste si práve povedali, že predsa pred medveďom vám nič nepomôže, no v tom prípade ste na omyle. Pravdou totiž je skutočnosť, že aj malá drobnosť vás dokáže pred medveďom zachrániť. Zachránite si vďaka tomu svoj vlastný život, čo je predsa to najcennejšie.

Sprej proti medveďom

Počuli ste už niekedy o sprejoch proti medveďom? Ide o produkt, ktorý je vyrobený tak, aby vás dokázal ochrániť pred medveďom. Základom všetkého však je, aby ste sprej na medvede vedeli používať správne. Preto si to neváhajte natrénovať aj vopred. Sprej na medvede je potrebné použiť v prípade, že je medveď vo vašej blízkosti a chce vás napadnúť. Sprej mu postačí nastriekať do očí, jeho to odpudí a nebude vás tak naháňať. Aj keby chcel, jeho zrak by bol rozostretý, vďaka čomu vy budete môcť utiecť. Takýto produkt by ste preto mali mať neustále pri sebe ako prvú pomoc.

Majte po ruke píšťalku

Vždy by ste mali mať po ruke aj píšťalku, ktorá sa vám v rámci prevencie napadnutím medveďa určite zíde. Neváhajte používať píšťalku aj preventívne, aby ste medveďa mohli pre neho nepríjemným zvukom odpudiť. Základom všetkého je, aby ste do lesa nechodili sami. Vždy si so sebou zoberte niekoho so sebou, bude vám veselšie a ľahšie sa budete môcť ochrániť. Neváhajte sa neustále rozprávať, prípadne si do repráku pustiť hudbu.

Možností, ako sa chrániť pred medveďom je naozaj veľa. Možno sa to vraví ľahko, no vždy by ste mali zachovať chladnú hlavu a premýšľať rozumom.

angelo

The author angelo