close
Krása

Urobte si doma vynikajúci zábal na vlasy

Udržať si vlasy zdravé, husté a lesklé dá zabrať. Poškodzuje ich mnoho faktorov. Chémia v šampónoch ich oslabuje, fénovanie ich vysušuje, odfarbovaním ich stenčíme  a to nespomínam farbenie, česanie mokrých vlasov či časté tupírovanie, kulmovanie alebo ich žehlenie. Rovnako im nerobí dobre ani mráz a slnečné žiarenie. To všetko sa odráža na vlasoch. Často sú polámané, slabé, suché či mastné.

Zábal na vlasy
Zábal na vlasy

Zábaly nechajte pôsobiť na umytých vlasoch 20 až 30 minút. Vždy ich zabaľte do uteráku, prípadne aj fólie. Vďaka teplu bude mať zábal lepší účinok a dostane sa do vlasu lepšie. Nikdy si nedávajte kondicionér pred zábalom. Kondicionér obalí vlas a výživné látky zo zábalu sa do neho nedostanú.

Klasický zábal vlasom nijako neuškodí. Osvieži a zlepší ich vzhľad. Hodí sa na všetky druhy vlasov.

Exotický zábal

Je vhodný na posilnenie vlasov. Vyživí, hydratuje a regeneruje ich.

100 ml kokosového oleja

1 lyžička olivového oleja

1 avokádo

Trocha šťavy z citróna

Zrelé avokádo rozmixujte a zmiešajte zo zvyšnými ingredienciami. Zmes naneste na umyté vlasy, ktoré potom zabaľte do uteráku. Nechajte pôsobiť cca 25 – 30 minút a zmyte vlažnou vodou.

Ak použijete miesto avokáda mango Vaše vlasy získajú vitamín E a podporí sa ich rast. Naviac je zábal z manga vhodný aj proti lupinám.

Najznámejší a najpoužívanejší zábal na vlasy je z vajíčok. Podľa toho aké sú Vaše vlasy sa môžete rozhodnúť či použijete celé vajíčko, len žĺtok, alebo len bielok.

Vajíčkový zábal

Ak máte vlasy normálne môžete použiť celé vajíčko – bielok aj žĺtok.

1 vajíčko

1 lyžička olivového oleja

1 lyžička medu

Všetky ingrediencie zmiešajte a naneste na umyté vlasy. Zabaľte vlasy do uteráku a nechajte zmes pôsobiť 20 – 30 minút. Potom vlasy zmyte vlažnou vodou.

Podľa dĺžky vlasov môžete na vytvorenie zábalu použiť viac vajíčok. Následne ale pridajte aj viac oleja a medu.

Ak sú Vaše vlasy mastné použite len bielok. Na suché vlasy je zas najvhodnejší žĺtok.

Tags : krásavlasy
Elena

The author Elena

Leave a Response