close

Ak ste si mysleli, že technologický pokrok a veľké výhody, ktoré vďaka nemu využívame, nám už nemajú čo ponúknuť, ste na omyle. Vďaka internetu si dnes môžete vybaviť takmer všetko. Od vlastnej kancelárie, založenia spoločnosti, až po bežné zaevidovanie trvalého pobytu. Ako to funguje, a ktoré veci musíte spĺňať, vám prezradíme v tomto článku.

Bývajte na lukratívnej adrese

Nájsť si ideálne miesto na bývanie nie je jednoduché. Môže za to vysoká suma nehnuteľností a nájmu za ich využívanie. Niekde ale predsa bývať potrebujeme a pokiaľ sa nám podarí takéto miesto vyhľadať, skomplikovať to môže zasa iná vec.

Nepotrebujte povolenie

Vedeli ste, že na udelenie prechodného pobytu by ste mali mať súhlas vlastníka budovy? Samozrejme, že legislatíva sa môže v tomto smere meniť, no správanie dotknutých osôb býva často iné. Vy sa tomu všetkému vyhnete objednávkou prechodného pobytu, ktorá si nevyžaduje žiadne špeciálne požiadavky ani ohľadom vlastníckeho práva k nehnuteľnosti.

Môžete sa stať plnohodnotným občanom mesta Bratislava, v ktorom vám bude tento typ trvalého pobytu udelený.

Všetky dvere máte otvorené

Vďaka výhodám trvalého pobytu sa dostanete do všetkých dôležitých inštitúcií, ktoré pre svoj pohodlný život a bezpečie potrebujete. Napríklad taká návšteva u lekára. Ak ste pracovali mimo svojho trvalého bydliska, ošetrenie v danom regióne vám u spádového lekára nemuselo byť umožnené, pričom nešlo o pohotovostný charakter zdravotnej starostlivosti.

S evidenčným prechodným pobytom získavate na tieto úkony väčší nárok. Podobne to platí aj v prípade detí, ktoré potrebujete umiestniť do konkrétneho zariadenia ako je materská škôlka alebo klasická škola.

Inak to nebude ani v prípade nároku na zľavu pri cestovaní. Ak máte toto potvrdenie o trvalom alebo prechodnom pobyte, všetkým nedorozumeniam a obmedzeniam sa vyhnete oveľa jednoduchšie. Meníte svoje stanovisko? Nezabudnite pritom na vhodné prostriedky, pomocou ktorých to bude oveľa pohodlnejšie, pretože k takémuto sťahovaniu nepotrebujete naozaj nič výnimočné.

Tags : bývanie
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response