close
Komerčné článkyKrásaLifestyle

Doplnky z týchto rastlín by ste mali užívať ak máte po štyridsiatke

Aby ľudský organizmus fungoval ideálne, potrebuje dostatok rôznych vitamínov, minerálov a iných látok. S pribúdajúcim vekom však môže byť čoraz ťažšie udržiavať správnu hladinu všetkých zdraviu prospešných látok.

Z Ázie do celého sveta

Preto je dôležité vedieť si pomôcť vhodnými doplnkami stravy, ktoré dodajú vášmu telu všetko potrebné. Nemusí ísť pritom o žiadne „zázračné“ novinky, ktoré sľubujú aj nemožné. Stačí sa pozrieť na to, čo používali ľudia v dávnych dobách.

Kotvičník zemný je ťahavá rastlina, ktorej účinky na vitalitu organizmu využívali v Číne už v 4. storočí. A práve piesočnaté morské pobrežia Číny a Japonska sú pravdepodobným miestom, odkiaľ pôvodne pochádza. Ide však o invazívny druh, ktorý sa postupne rozšíril do zvyšku Ázie, Európy, Afriky, Austrálie aj Ameriky, kde ho používali aj indiánske kmene.

Extrakt z tejto rastliny je nanajvýš vhodný pre ľudí po štyridsiatke. Zvyšuje libido, zdravie a fungovanie močovej sústavy, podporný účinok má aj na rast svalovej hmoty, zlepšuje celkovú výkonnosť organizmu, potláča nespavosť, depresie, napätie a podráždenosť a využíva sa aj pri liečbe aterosklerózy, ischemickej choroby srdca a vysokého krvného tlaku.

Spoznajte účinky rastliny, ktorú využívali aj Inkovia

„Starou známou“ pre ľudí je aj Maca peruánska, ktorú používali už starí Inkovia. Táto rastlina z rodu žeruchovitých, ktorá pripomína reďkovku, sa vyskytuje v juhoamerických Andách. Pre organizmus prospešná Maca je považovaná za superpotravinu, keďže je vysoko nutrične hodnotná.

Čo sa týka reprodukčného zdravia, či budovania svalovej hmoty a zvyšovaní fyzickej a psychickej výkonnosti organizmu, má podobné účinky ako spomínaný Kotvičník. Okrem toho je aj skvelou prevenciou pred rôznymi chorobami, keďže posilňuje imunitu.

Zdroj obrázka:

Autor: insta_photos / Shutterstock.com

angelo

The author angelo