close

Správne líčenie dokáže zmeniť človeka. Vybrať si ten správny a najvhodnejší odtieň na oči je niekedy hotové umenie. Najlepšie je zamerať sa na farbu očí a k nej zvoliť prislúchajúcu farbu očného tieňa. Zvýrazniť a rozžiariť oči nie je taký veľký problém ako sa zdá, zvlášť, ak patríte medzi hnedoočky. Ženy s hnedými očami majú oproti ostatným výhodu, ich oči sú krásne a výrazné aj bez make-upu, ale so správnym líčením získajú ich oči ešte výraznejší a žiarivejší vzhľad.

Líčenie hnedých očí (Zdroj: https://pixabay.com/en/smartphone-face-woman-eyes-view-1445448/)
Líčenie hnedých očí (Zdroj: https://pixabay.com/en/smartphone-face-woman-eyes-view-1445448/)

Hnedé oči a líčenie.

Aj hnedé oči majú viac odtieňov – jantárovo hnedé, zelenohnedé, kávové, tmavohnedé,… vybrať k nim vhodný tieň nie je náročné.

K bledším odtieňom hnedej sa najviac hodia hnedé, fialové, medené a vínovo červené tiene.

K stredne hnedým odtieňom sa hodia hnedé, bronzové, fialové a tmavšie odtiene modrej.

Tmavohnedé oči vyniknú pri každom odtieni. Smaragdovo zelené, modré, purpurovo červené odtiene Vám zaručia zvodný a dramatický pohľad. Pre každodenné líčenie sa k majiteľkám tmavohnedých očí hodí prirodzené líčenia. Béžovými, zlatistými a hnedými odtieňmi isto nešliapnete vedľa.

Náročnejšie líčenie – 3 kroky k dosiahnutiu výraznejšieho efektu

Očné tiene

Vyberte si balenie líčidiel na oči, ktoré pozostáva z troch farieb – od najbledšej po najtmavšiu. Najbledší odtieň naneste na viečko pod mihalnicami, stredný odtieň patrí na viečko nad mihalnicami (pohyblivé viečko). Najtmavší odtieň sa zvyčajne nanáša na vonkajší kútik k mihalniciam a tesne pod mihalnice na dolnom viečku.

Nebojte sa zájsť do odtieňov modrej, zelenej alebo fialovej. Vynikajúco sa hnedým očiam hodia. Metalické farby (zlatistá, bronzová, medená) zas dajú Vašej farbe očí dokonale vyniknúť.

Linky

Ďalším krokom k získaniu dokonalého pohľadu sú očné linky. Hnedá očná linka vyznie prirodzene. Čierna linka Vám dodá Vášmu pohľadu nádych dramatickosti a intenzity.

Riasenka

Pri poslednom kroku sa zamerajte na riasy. Vyberajte si medzi tmavými farbami riasenky – tmavomodrá, čierna. Prirodzený efekt získate použitím hnedej riasenky.

Jediný odtieň, ktorý sa k hnedým očiam nehodí je čierny. Chcete svoje oči rozžiariť a zvýrazniť, čiernym líčením vykúzlite pravý opak.

Tags : hnedé očikrásalíčenie
Elena

The author Elena

Leave a Response