close
Krása

Pretrvávajúce mýty a reálne fakty o bielení zubov

Kto by nechcel mať krásny úsmev a pekné biele a zdravé zuby? Receptov ako dosiahnuť túto snovú métu je mnoho, málo však tých, čo sú naozaj účinné. Poďme sa pozrieť na rozdiely v prístupe k bieleniu zubov. Čo funguje a čo nezaberá?

Bielenie zubov
Bielenie zubov

Jahody a sóda? Hlavne to neprehnať

Pravidelná konzumácia ovocia môže prospieť vášmu celkovému zdraviu, ale údajne aj stavu vašich zubov. Jednou z populárnych metód je bielenie pomocou zmesi jahôd (respektíve kyseliny jablčnej, ktorú jahody obsahujú) a jedlej sódy. V porovnaní s komerčnými prípravkami nedosiahnete tak kvalitných účinkov, ale pomôcť vám tento recept predsa len môže, ale skutočne veľmi minimálne. Rozdrvené jahody zmixované so sódou však na kefku, respektíve zuby, aplikujte veľmi umiernene, nanajvýš párkrát za týždeň. Lepšie ale spravíte, ak sa oddáte ich konzumácii.

Ananás pôsobí na trávenie, nie na zubnú sklovinu

Podobné tvrdenia ako o jahodách panujú aj o ďalšom z radu chutného ovocia – o ananáse. Ten je preukázateľne prospešnejší nášmu tráveniu ako zubnej sklovine. Tú, samozrejme, neničí, ale ani ju nevybieli. Aj keď obsahuje enzým bromelín, ktorý to dokáže. Pasty obsahujúce tento enzým majú dokázateľne lepšie bieliace účinky ako pasty, ktoré ho neobsahujú, no neexistuje žiadny dôkaz, že konzumácia ananásu by mala rovnaký efekt.

Kokosový olej všetko dokázať nemôže

Povesť bieliča zubov predchádza aj kokosový olej. Pravdou je, že tento olej má antibakteriálne účinky, ale ničenie baktérií na povrchu ešte nikomu zubnú sklovinu nevybielilo. Tá sa bieli oxidovaním vnútorných, geneticky daných zafarbení vo vnútri zuboviny a tam sa kokosový olej skutočne nedostane. Jeho aplikácia má význam v kuchyni či kozmetike, ale bielenie zubov kokosovým olejom je vyložený nezmysel, ktorý vám potvrdí každý zubný lekár.

Odkiaľ teda vziať americký úsmev?

Ak chcete získať americký úsmev plný bielych zubov, používajte bieliace pásiky značky Crest. Séria 3D White je dostupná v lekárňach, drogériách a obchodných reťazcoch, v USA veľmi populárna Crest Supreme len u zubných lekárov a dentálnych hygienikov. Prípravky sú určené na domáce bielenie zubov a výsledky ich pôsobenia sú na úrovni bielenia zubov laserom.

Ako prebieha domáce bielenie zubov?

Ako vôbec prebieha bielenie zubov? Pri ambulantnom bielení, ktoré sa vykonáva jednorázovo, sa aplikuje bieliaci gél na zuby po dobu 1 až 2 hodín. Domáce bielenie, pri ktorom sa využívajú bieliace pásiky, je šetrnejšie, prebieha totiž postupne – v priebehu určeného počtu dní sa na zuby nasadí na určitý čas pásik. Výsledky sú viditeľné už po pár dňoch, pričom na konci kúry sú už zúbky vybielené absolútne profesionálne a kvalitne.


Ako bude reklama vypadať?
-
Zobraziť formulár pre nákup
Tags : Zuby
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response