close
ChudnutieKomerčné článkyKrásaLifestyleZdravie

Myslíte to s cvičením vážne? Fitness strava musí byť súčasťou zmeny vášho životného štýlu

Chcete mať krajšiu postavu, dokonalo vyrysované svaly a zbaviť sa tukových vankúšikov? Len cvičiť rozhodne nestačí. Dokonca ani správne cvičiť nestačí. Jednoznačne musíte kompletne zmeniť svoje stravovanie. Ako vypadá zdravá výživa pre cvičenie a čo v nej nesmie chýbať?

Aby svaly rástli, potrebujú vhodnú výživu

Fitness strava musí byť bohatá na kvalitné proteíny. Bez nich vám nebude pribúdať svalová hmota. Okrem správnej stravy je vhodné užívať aj proteínové prípravky. Celkový príjem bielkovín by mal byť 2 g na 1 kg hmotnosti.

Časťou bielkovín sú aminokyseliny. Aj tie sú dôležité pre rast svalovej hmoty, ale bez nich nie je možná ani regenerácia svalov. Aminokyseliny sú nevyhnutné pre aeróbnych športovcov aj pri posilňovaní.

Medzi ďalšie doplnky výživy patrí tiež keratín. Naše telo si síce keratín vytvára samo, ale na väčší rast svalovej hmoty to nestačí, rovnako ako to nie je dosť na zvýšenie výkonu. Dôležité je preto pridať ho do výživy prostredníctvom vhodného výživového doplnku.

Anabolizanty sú doplnky stravy priamo určené pre podporu tvorby svalovej hmoty. Podporujú silu svalov aj celkový výkon.

Nadchli ste sa pre cvičenie? Tak to sa nezaobídete ani bez vhodných sacharidov. Rastú po nich svaly aj hmotnosť, čo vítajú hlavne muži. K naštartovaniu rastu svalovej hmoty potrebujeme vhodné tuky, bielkoviny a samozrejme sacharidy.

Zbavte sa tuku vhodnými spaľovačmi tukov

Rast hmotnosti je žiadúci, ale nárastom svalov. Tuku sa naopak potrebujeme radikálne zbaviť. Preto sa používajú fitness doplnky, ktoré fungujú ako spaľovače tuku. Zbavia nás tuku na problematických miestach, zlepšia náš cholesterol, zabraňujú opätovnému ukladaniu tuku. Bežne ich poznáme i z rôznych diét. Obľúbenou zložkou spaľovačov je napríklad L-Carnitin. Kvalitné spaľovače ponúka značka German Pharmaceutical, špecialista na doplnky stravy pre zdravie, fitness doplnky aj farmakologické prípravky. Vyrába nielen účinné spaľovače tuku, ale tiež doplnky stravy určené pre zvyšovanie športovej výkonnosti a rast svalov.

Ďalšie fitness doplnky pomáhajú kĺbom

Všetky doplnky výživy sa až doteraz točili okolo rastu svalovej hmoty, zvýšenia výkonu či odstránenia tuku. Ale myslite aj na zdravie svojich kĺbov. Vhodné je medzi doplnky stravy doplniť aj kvalitnú kĺbnu výživu. Najlepšie takú, ktorá súčasne chráni chrupavky, šľachy aj väzy.

Pozor na nákup neoverených produktov

Vždy nakupujte iba tam, kde máte záruku pôvodu doplnkov stravy a výživových doplnkov. Najlacnejšie doplnky výživy s overeným pôvodom ponúka e-shop Muscleagresive.sk.

A ako na regeneráciu po tréningu?

Veľmi dôležitým je pitný režim. Práve on podporuje obnovu svalov, znižuje únavu a taktiež zlepšuje trávenie. Doplňte tiež vitamíny a minerály. To všetko môžete urobiť vďaka vhodným fitness nápojom, ktoré v oddelení Pitný režim ponúka Muscle Aggressive vo svojom e-shope.

angelo

The author angelo