close

Plánujete bezpečne investovať svoje peniaze tak, aby boli ochránené pred infláciou, kolísaním ekonomiky a mien? Jedným z najlepších spôsobov je investovanie do zlata! Čo na to budete potrebovať?

Hoci na prvý pohľad sa môže investovanie do zlata javiť ako niečo komplikované, v skutočnosti sa jedná o veľmi jednoduchý proces, ktorý zvládne úplne každý. Vlastne, celé investovanie do zlata sa skladá z dvoch krokov – najprv musíte zlato kúpiť. Na svete existuje viacero firiem, ktoré zlato razia do rozličných podôb – tehiel, zliatkov, či mincí. Je už len na vás, ktorú podobu zlata kúpite, v zásade však platí, že tehly a zliatky sú vhodné pri väčších investíciách, mince zase pri menších. V dnešnej dobe je však situácia trochu odlišná. Žiadna česká mincovňa investičné zlato v podobe tehiel a zliatkov nevyrába, a preto sa musí dovážať zo švajčiarskych rafinérií, najmä Argor-Heraues, PAMP a Valcambi. Tie však boli v čase korona krízy zatvorené, v aktuálnom čase je tak na trhu nedostatok zlatých tehiel a zliatkov. V každom prípade ste tak nútení investovať do zlatých mincí.

To však rozhodne nie je žiaden problém, práve naopak. Zlaté mince sú dokonca výhodnejšie ako zliatky, keďže zlaté mince stoja menej ako rovnaká hmotnosť zliatkov. Spôsobené je to najmä tým, že zlaté mince sú oslobodené od DPH. Zároveň, zlaté mince sú krajšie ako zliatky.

Keď mince, tak prvotriednej kvality!

Pri kúpe investičných zlatých mincí si dávajte pozor na ich kvalitu. Aj v dnešnej dobe existujú podvodníci, ktorí predávajú zlaté mince nižšej kvality, ktoré sú na investovanie absolútne nevhodné. Zaručenou cestou sú investičné zlaté mince Wiener Philharmoniker, ktoré sú razené vo Viedni z rýdzeho 24 karátového zlata. Razia sa v hmotnostiach 1 Oz a nižších, vhodné sú tak aj na menšie investície.

A čo je druhý krok pri nákupe zlatých mincí? Už ich len bezpečne uchovať! Je to takto jednoduché…

angelo

The author angelo