close
Krása

5 rád, ktoré vám pomôžu docieliť zdravú pleť

V zdravom tele zdravý duch a zdravá pleť k tomu tiež prirodzene patrí. Ako ju docieliť? Začnite od základov a postupne pridávajte. Dôležitý je nie len stravovací režim, ale aj kvalitný oddych a dobré psychické rozpoloženie. V ľudskom tele totiž všetko súvisí so všetkým.

 

Pozor na slnečné lúče

Pravidelné vystavovanie sa slnku môže bez adekvátnej ochrany spôsobovať vrásky, škvrny na pokožke a zvyšovať riziko rakoviny pokožky. Ak sa dá, vyhýbajte sa najintenzívnejšiemu slnečnému žiareniu medzi 10. a 14.hodinou a používajte širokospektrálny opaľovací krém, aspoň 15tku. Nezabudnite na pravidelnú aplikáciu – zhruba každé dve hodiny, pri kúpaní vo vode aj častejšie.

Fajčenie a zdravá pleť – to nejde dohromady

Fajčenie spôsobuje, že vaša pleť vyzerá staršia. Pravidelné a dlhodobé fajčenie totiž zužuje drobné cievy vo vrstvách kože, čím dochádza k znižovaniu prietoku krvi a teda aj živín a kyslíka, ktoré sú pre zdravie pokožky dôležité. Okrem toho sa pri fajčení stráca aj elastín a kolagén na pleť – vlákna dodávajúce pokožke pružnosť a silu. Ak fajčíte, najlepší spôsob ako ochrániť pokožku, je prestať.

Stres môže byť spúšťačom akné a iných kožných ochorení

Nekontrolovaný stres môže spôsobiť, že vaša pokožka zostane citlivejšia. Považuje sa tiež za spúšťač akné a iných kožných problémov. Ak chcete podporiť zdravú pokožku, telo aj myseľ, naučte sa stres zvládať – nastavte si primerané limity, zredukujte svoj zoznam úloh a nájdite si čas na to, čo máte radi. Pomáha tiež výdatný spánok, ktorý môžu podporiť lieky na spanie a tiež fyzická aktivita počas dňa.

Kyselina hyalurónová – dôležitá látka, ktorú treba dopĺňať

Zdravá pokožka, to je aj hydratovaná pokožka. Vyššiu hydratáciu pokožky docielite pomocou kyseliny hyalurónovej, relatívne novej látky, ktorú používa estetická kozmetika. Aplikuje sa injekčne alebo ako kyselina hyalurónová krém, ktorý je ľahko vstrebateľný. Udržuje pokožku jemnú a vláčnu, zmierňuje vrásky a ochabnutie kože a pomáha udržiavať stabilne zdravé hladiny kolagénu a elastínu. Kyselina hyalurónová sa v tele vyskytuje prirodzene, no vekom sa stráca a je dobré, ak ju dopĺňate prostredníctvom kvalitných prípravkov.

Vaša pleť je odrazom vášho stravovacieho režimu

Zelenina a ovocie prospieva celému organizmu, pretože sú plné antioxidantov a vitamínov. Zakomponujte toľko ovocia a najmä zeleniny do vášho jedálnička ako sa len dá.

  • Marhule, čučoriedky a žlté papriky sú považované za elixír mladosti pre pokožku.
  • Avokádu ju zase pomáha hydratovať.
  • Pružnosť pokožky pomôžu zabezpečiť kiwi a tekvica.
  • Vďaka množstvu antioxidantov sa odporúča aj konzumácia špenátu, kapusty a zelenej listovej zeleniny.
Tags : pleť
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response