close
Krása

Krásna pleť bez čiernych bodiek? Áno, ide to!

Čierne bodky. Nočná mora väčšiny z nás.

Vznikajú upchávaním pórov a je veľmi ťažké sa ich zbaviť. Ale ide to. Vďaka správnej starostlivosti a kvalitným výrobkom je možné sa ich zbaviť, alebo aspoň ich výskyt zredukovať.

Pleť bez čiernych bodiek
Pleť bez čiernych bodiek

Čo určite nerobiť.

Čiernych bodiek sa nezbavíte, keď sa do nich pustíte a začnete ich násilím dostávať von stláčaním a vytláčaním. Nielenže nevyčistíte všetko, ale môžete dokonca pokožku rozdráždiť a následná infekcia proces ešte zhorší.

Nie je ľahké zbaviť sa čiernych bodiek, jediné, čo pomáha, je vytrvalá rutina v starostlivosti o pleť – ráno a večer používať správne produkty z dermokozmetiky.

Ako na to?

Pórov ako takých sa bohužiaľ nezbavíme. Musíme teda nájsť spôsob ako zamedziť ich zanášaniu, alebo prípadne ako póry aspoň zmenšiť.

Čierne bodky sa najčastejšie objavujú pri zmiešanej a mastnej pleti, pretože majú tendenciu k vyššej tvorbe kožného mazu, ktorý póry zanáša a upcháva. Oxidácia upchatého mazu spôsobuje obávané čierne bodky.

Je teda potrebné pleť pravidelne a dôkladne čistiť. Najlepšie je začať peelingom, ktorý obsahuje kyselinu glykolovú a salicylovú, ktoré svojim pôsobením pleť čistia, sťahujú póry a redukujú čierne bodky.

Po dôkladnom vyčistení naneste krém na rozšírené póry, ktorý ich stiahne a zároveň bude chrániť proti ich zanášaniu. Tento krém môžete použiť aj ako podkladovú bázu pod make-up, ktorý vašu pleť zjednotí a póry nebudú tak viditeľné.

Životný štýl

V neposlednom rade ovplyvňuje vzhľad pleti aj životný štýl. Nech už je to duševná pohoda alebo strava, všetko sa odráža na vašej pokožke. Aj tu platí pravidlo, že ste to, čo jete.

Snažte sa jej dopriať to najlepšie a vyhýbať sa stresujúcim situáciám alebo večierkom, ktoré končia nad ránom. Alkohol či fajčenie vašej pleti neprajú, rovnako ako aj fastfoodová strava, káva či presladené nápoje.

Jednoduchým receptom na krásnu a zdravú pleť je zdravá strava, dostatok tekutín a spánku.

Domáci pomocníci

Na záver pár tipov, ako zabojovať proti čiernym bodkám pomocou potravín, ktoré bežne máme doma.

Vyskúšajte napríklad zmiešať med, ktorý má antibakteriálne vlastnosti a zároveň pôsobí trochu ako lepidlo, ktoré na seba nabalí nečistoty a pomôže vyčistiť póry od čiernych bodiek, so škoricou, ktorá zlepšuje krvný obeh a dodáva tak pokožke krásny, zdravý vzhľad.

Tags : Čierne bodkypleť
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response