close

Barcelona – hlavné mesto Katalánska leží len pár kilometrov od Stredozemného mora. Kilometre nádherných piesočných pláží sú roky lákadlom turistov z celého svete. Práve v tejto oblasti môžete prejsť z ruchu veľkomesta na pokojnú pláž s perfektným výhľadom. Stačí si len vybrať, na ktorú sa pôjdete pozrieť.

Piesočné pláže v Barcelone
Piesočné pláže v Barcelone

Barcelonete Beach

10 minút chôdze z centra Barcelony a pred Vami sa objaví nádherná plne vybavená piesočná pláž. Táto pláž získala ocenenie Discovery Chanel ako tretia najlepšia pláž na svete. Nájdete tu množstvo plážových barov a reštaurácií, v ktorých si prídu na svoje milovníci morských pochúťok. Určite sa tu nebudú nudiť ani nadšenci vodných športov – windsurfing a kite-surfing. Vo večerných hodinách sa pláž mení na jednu z najväčších beach párty.

Mar Bella Beach

Táto pláž je ideálna pre rodiny s deťmi a aktívnych turistov. Množstvo centier vodných športov (plavba na kajaku, windsurfing, katamarán,…), bežecká dráha popri pláži a detské ihriská sa postarajú o nezabudnuteľnú dovolenku. Reštaurácií tu je menej, ale s výbornou kuchyňou. Časť pláže je nudistická (je oddelená), takže ak Vám vadia biele neopálené pásiky pokožky…

Llevant Beach

Pokojné miesto na oddych nájdete na najvýchodnejšej pláži Barcelony. Llevant beach je pomerne mladá pláž, ktorá vznikla v roku 2006. Cestovné kancelárie ju ešte neobjavili, takže ak túžite na dovolenke po kľude a pokoji táto pláž je ako stvorená pre Vás.

Bogatell Beach

Ďalšia najnavštevovanejšie pláž v Barcelone. Zahrať si tu môžete ping pong, alebo volejbal.  Reštaurácie, bary, detské ihriská sú samozrejmosťou, ktorú tu nájdete. Časť skoro 600 metrovej pláže má aj bezbariérový prístup.

Sant Sebastia Beach

Jedna z najstarších pláží v Barcelone kde je stále živo a rušno. Obľubujú ju nie len turisti, ale aj domáci. Nájdete tu množstvo klubov ponúkajúcich všetko potrebné pre vodné športy.  Plne vybavená piesočná pláž s lehátkami, slnečníkmi, policajnou stanicou, záchranármi, reštauráciami a barmi je vhodná pre rodiny s deťmi.

Park Guell

Park Guell sa nachádza neďaleko Barceony. Nedá sa tam opaľovať, ale za pozretie rozhodne stojí. 17 ha park mal byť pôvodne luxusnou štvrťou pre aristokratov. Celú štvrť mal postaviť majster A. Gaudi. Bohužiaľ, projekt po pár rokoch stroskotal, a z luxusnej štvrti sa stal verejný park. Ale Gaudiho rukopis tu zostal zachovaný. Domy ako z rozprávky, fontány so salamandrami, farebné mozaikové lavičky, cesty na kamenných hniezdach, stĺpová sieň a obrovská terasa s nezabudnuteľným výhľadom sú len časťou tohto parku.

Tags : Barcelonaletná dovolenkaPiesočné pláže
Elena

The author Elena

Leave a Response