close

Obdobie letných dovoleniek už pomaly, ale isto začína, ale vy zatiaľ ešte nemáte vybratú letnú dovolenku? Poponáhľate sa a výber letnej dovolenky neodkladajte na poslednú chvíľu. Aj keď last minute dovolenky sú lacnejšie, nemusíte sa dostať na miesto a do hotela, ktorý sa vám páči. Podľa čoho si ale vyberať letnú dovolenku?

Letná dovolenka
Letná dovolenka

Cena

Samozrejme, že ako prvé si všímajte cenu. Ak ste troj a viac členná rodina, pre vás bude cena azda najdôležitejšia. Všímajte si hlavne, či majú deti zľavu a do akého veku môžu chodiť zadarmo, resp. za zlomok ceny v porovnaní s dospelými.

Ak hľadáte lacnejšie destinácie, odporúčame dovolenku na Cypre, v Turecku, v Grécku. Tento rok sú spomedzi všetkých prímorských krajín najlacnejšie.

Strava

Okrem ceny by ste si mali všímať aj možnosť stravovania. Ak si objednáte all inclusive, nemusíte riešiť vôbec nič. Takýto typ stravovania je vhodný najmä vtedy, ak máte malé deti a potrebujete pravidelný a hlavne bezstarostný prístup ku strave. Slovenské cestovné kancelárie predávajú all inclusive dovolenky do Egypta, Talianska, ale aj Francúzska.

Ak plánujete spoznávať okolité miesta a chodiť na fakultatívne výlety len vo dvojici, vám sa skôr hodí polpenzia. Nebudete tak v ničom obmedzovaní a môžete si dovoliť stráviť viac času mimo hotela.

Recenzie a videá

Nespoliehajte sa len na nablýskané fotografie v dovolenkových katalógoch a pozrite si recenzie na dané ubytovanie. Odporúčame vám popozerať si aj videá, ktoré nájdete na kanáli Youtube. Získate tak predstavu, ako daný hotel vyzerá a či fotografie, ktoré ste našli v dovolenkovom katalógu, zodpovedajú aj realite.

Ak si chcete vybrať peknú dovolenku, odporúčame vám okrem cien sledovať recenzie na dané ubytovanie a videá. Ak chcete pokojnejšiu dovolenku, vyberajte si skôr tieto lokality – Sardínia, Korzika, Malta, Elba. Ak chcete rodinnú dovolenku s množstvom atrakcií pre deti, pouvažujte nad letnou dovolenkou v Španielsku.

Tags : Dovolenkaletná dovolenka
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response