close

Malorka – španielsky ostrov v Stredozemnom mori Vás prekvapí množstvom nádherných pláží a letovísk. Je ich tu vraj až 260. Okúzli Vás kvitnúcimi oleandrami a množstvom olivovníkov. Nájdete tu vinohrady a zachovalé staré mestečká. Romantické zákutia ale aj moderné a špičkové hotely a množstvo atrakcií nie len pre deti.

Pláže na Malorke
Pláže na Malorke

Malorka má čo ponúknuť turistom. Už len vybrať si kde strávite dovolenku je na zamyslenie. Vybrať si z viac než 200 pláží dá zabrať. Ale nemusíte stráviť dovolenku len na jednej pláži. Ostrov má dĺžku asi 110 km a šírku 70km. Ak patríte medzi aktívnych dovolenkárov, ktorí radi objavujú a spoznávajú… za pár dní časť ostrova isto spoznáte. Ak dovolenku najradšej trávite leňošením, rozhodne stojí za to spoznať tie naj pláže v Malorke.

Cala Formentor

Najkrajšia pláž Malorky dlhá takmer kilometer. Jemný biely piesok, krištáľovo čistá voda a pozvoľný vstup do mora sú ideálnym miestom na dovolenku s deťmi. Pláž je ocenená Modrou vlajkou. Nie je to len najkrajšia, ale aj najpopulárnejšia pláž ostrova, preto tu počítajte s množstvom turistov.

Camp de Mar

Zlatistý piesok a čisté more získali ocenenie Modrej vlajky. Na túto pláž sa vďaka rampám dostanú aj ľudia so zdravotným postihnutím. Nájdete tu množstvo reštaurácií a športových centier. Zaujímavosťou tohto miesta je reštaurácia na blízkom ostrovčeku, z ktorého budete mať dokonalý výhľad pri každom obede.

Cala Mondrago

Pláž ležiaca v chránenej prírodnej rezervácii. Očarí Vás kontrastom skál, jemného bieleho piesku a priezračného mora. Farba mora v tejto oblasti má mnoho odtieňov – od modrej až po smaragdovú. Pláž je plne vybavená (lehátka, slnečníky, prvá pomoc, požičovňa vodných bicyklov, bary, reštaurácie,…). A ak Vás to tu omrzí, o kúsok ďalej je pláž S´Amarador, ktorá bola v roku 2008 vyhlásená za „Najlepšiu pláž Európy“.

Cala Varques

Malá skrytá pláž vo východnej časti Malorky. Dostať sa sem dá len loďou, alebo pešo po skalnom pobreží, ale tyrkysové more, nádherná pláž a pokoj za to stoja. Táto pláž je vhodná pre ľudí, ktorí nemajú radi davy turistov. Ak sa tu plánujete zdržať dlhšie, zoberte si so sebou aj niečo na jedenie. Nenájdete tu žiadne reštaurácie ani bary.


Ako bude reklama vypadať?
-
Zobraziť formulár pre nákup
Tags : letná dovolenkaMalorkaŠpanielsko
Elena

The author Elena

Leave a Response