close
Komerčné článkyLifestyleZdravie

Urologické problémy, s ktorými sa treba obrátiť na odborníka

Urológia je oblasť medicíny, v ktorej prevažná väčšina pacientov sú muži. Urologické ambulancie navštevujú aj ženy, prevažne však kvôli zápalu močových ciest, ktoré sú žiaľ v dnešnej dobe rozšírené.

Keď sa ale objavia urologické problémy, sú sprevádzané väčšími bolesťami. Záleží však samozrejme o aký problém sa jedná. S urologickými problémami sa treba obrátiť na odborníka okamžite, inak sa môže priebeh choroby výraznejšie skomplikovať.

Čo najčastejšie riešia urológovia?

Aby sme si vedeli predstaviť, kedy sa obrátiť na urológa, treba vedieť, aké problémy urológovia na urológii najčastejšie riešia. Urológovia najčastejšie riešia tieto problémy – hrčka na semenníkoch, rôzne nepríjemné a bolestivé urologické zápaly (napríklad zápal obličiek, či krv v ejakuláte), nepríjemné ochorenia prostaty, problémy pri pohlavnom styku (predčasná ejakulácia, erektilná dysfunkcia), preventívne vyšetrenia prostaty a semenníkov, rôzne predzákrokové konzultácie (pred obriezkou, pred vazektómiou), liečba chronickej bolesti panvového dna, liečba bolestivého zakrivenia penisu.

Práve s týmito problémami sa najčastejšie stretávajú urológovia. Ak vás ktorýkoľvek z týchto problémov trápi, treba sa obrátiť na skúseného urológa.

Erektilná dysfunkcia

Ak by sme mali vybrať jeden z najčastejších problémov, ktoré musí urológ riešiť, bola by to práve erektilná dysfunkcia. Kým kedysi trápila predovšetkým mužov, ktorých intímny život nebol taký aktívny ako intímny život mladých mužov, vplyvom stresu a nezdravého životného štýlu však postihuje aj čoraz viac mladších mužov.

Ak sa chcete zbaviť erektilnej dysfunkcie, môžete to dosiahnuť úpravou životného štýlu a odstránením príčiny vzniku týchto problémov. Môžete ale vyskúšať aj liečbu neinvazívnou metódou fokusovej rázovej vlny.

Zdroj obrázka:

Autor: New Africa / Shutterstock.com

angelo

The author angelo