close
Komerčné články

Tip na prvý prázdninový výlet – mesto Bardejov

Tak dlho sa ich nevedeli dočkať a už sú konečne tu! Letné prázdniny sa pomaličky, ale isto rozbiehajú. Máte doma aj vy malých prázdninujúcich špuntov a uvažujete nad tým, kam ísť na prvý prázdninový výlet bez toho, aby vaše deti museli robiť domáce úlohy? Choďte napríklad do mesta Bardejov – do mesta, ktoré sa vám spája najmä so známymi Bardejovskými kúpeľmi.

Bardejov
Bardejov

Mesto Bardejov je od roku 2000 zapísané do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO a vedeli ste, že ako jedno z mála miest má zachované aj pôvodné opevnenie mesta? Vaše deti môže fascinovať práve toto opevnenie, ktoré si môžete pozrieť priamo zblízka. Zachovalo sa desať bášt a tri brány.

Bardejov je postavený na nepravidelnom šachovnicovom pôdoryse a určite si to všimnete, akonáhle vkročíte do tohto mesta. Ak neviete, kam ísť na prvý prázdninový výlet, tak navštívte mesto Bardejov v Prešovskom kraji. Toto mesto vám má čo ponúknuť.

Radničné námestie

Historické námestie, ktoré sa nazýva podľa budovy, ktorá je umiestnený v strede námestia. Je to budova bývalej Mestskej radnice a dnes v nej nájdete Vlastivedné múzeum s množstvom zaujímavých exponátov s histórie tohto mesta. Na tomto námestí sa konali kedysi niekoľkodňové jarmoky, kde sa stretávali bohatý mešťania. Mesto Bardejov sa snaží zachovať tieto tradície a aj teraz v 21. storočí sa tu konajú jarmoky. Pamiatky v Bardejove sú fotogenické, nebudete sa vedieť na ne vynadívať. Okrem toho vás zaujme krásna dlažba a pekné kaviarničky s letnými terasami, kde sa budete môcť osviežiť chutným čapovaným pivom a domácimi limonádami.

Na tomto námestí nájdete aj iné zaujímavé pamiatky v Bardejove. Zaujať vás môže krásna Bazilika minor sv. Egídia, ktorá vás zaujme svojou krásnou architektúrou. Okrem nich si môžete pozrieť pekné meštianske domy, ktoré ako si všimnete, sú postavené tak, aby smerovali kolmo na námestie. Architektúra týchto domov vám bude pripomínať gotiku.

Tags : bardejov
Jaroslav

The author Jaroslav