close
NezaradenéZdravie

Peptidy – zázrak, ktorý Vám vráti mladosť

Anti-aging je nové lekárske odvetvie, ktoré sa zaoberá spomalením prejavov starnutia. Kozmetické spoločnosti do svojich produktov zaradili výsledky vedeckých štúdií a prichádzajú na trh s anti-aging prípravkami. Vyznať sa v tom čo obsahujú je hotová veda. Vybrať si produkt, ktorý naozaj vráti mladosť a spomalí starnutie pleti ale nemusí byť taký problém ak sa trochu vyznáte v účinkoch zložiek produktu.

Starnutie pokožky
Starnutie pokožky

Peptidy

O kyseline hyalurónovej sme si už povedali. Ďalšou významnou zložkou anti-aging kozmetických produktov sú peptidy – aktívne peptidy. Z chemického hľadiska ide o nerozvetvený reťazec aminokyselín v danom poradí. Väzba medzi aminokyselinami sa volá amidová väzba, ale hovorí sa jej aj peptidová väzba. Rozdiel medzi bielkovinami a peptidmi je v dĺžke reťazca. Peptidy ho majú menší (od 10 do 100 aminokyselín v reťazci). ….kto tomu rozumel? Asi málokto …tak inak.

Prečo používať kozmetiku s peptidmi?

Vďaka peptidom náš organizmus funguje tak ako má – bunky, tkanivá, orgány,… Kým sme mladí a plní sily ide všetko ako má, ale časom náš organizmus starne. Už od 25-30 roku nášho života starneme. Prvé znaky sa prejavia na pokožke. Klesne produkcia kolagénu a kyseliny hyalurónovej. Jemné vrásky, unavená a ochabnutá pleť, kruhy pod očami, pigmentové škvrny, problematická pleť, … nič čo by vás pri pohľade do zrkadla nadchlo. Dá sa tomu zabrániť dodaním peptidov zvonka – na pleť.

Ako peptidy fungujú.

Peptidy sa pomocou krému, séra, čistiacej vody,… dostanú do pleti a takmer okamžite začnú účinkovať. Vyšlú signál mozgu a povedia mu čo má robiť J. Na základe signálu začne organizmus produkovať viac kolagénu, elastínu, kyseliny hyalurónovej, spustia sa regeneračné procesy, zlepší sa obranyschopnosť pokožky, … a to všetko v miestach, na ktoré sa dodali peptidy. Pleť sa vypne, vyhladí, získa stratenú elasticitu, obnoví sa, posilnia sa bunkové steny, spevnia sa väzby medzi elastínovými vláknami, vyplní sa medzibunkový priestor, rany sa začnú lepšie hojiť a citlivá, ochabnutá a unavená  pleť sa upokojí a získa vitalitu a sviežosť.

Znateľný účinok peptidov je vidieť po cca 28 dňoch až 2 mesiacoch  pravidelného užívania. Krémy s peptidmi sô vhodné pre všetkých (ženy aj mužov) od cca 30-teho veku života. Nie len že vám prinavrátia mladistvý vzhľad, ale ho aj dlhšie udržia a oddialia viditeľné prejavy starnutia. Pleť vďaka peptidom omladne prirodzene, sám organizmus sa postará o jej omladenie.

Peptidy pokožke zaistia dostatok vlhkosti a zároveň zabránia jej strate. Pleť má optimálnu hydratáciu. Na povrchu kože vytvoria ochranný film, ktorý zabraňuje poškodeniu kože či už vplyvom počasia (mráz, vietor, slnečné žiarenie), alebo smogom a toxínmi z vonkajšieho prostredia.

Kozmetika s peptidmi nie je práve lacná záležitosť. Každý peptid spustí v organizme inú reakciu. Zloženie kozmetických produktov by vám malo prezradiť aké peptidy sa v nich nachádzajú. Prečítajte si preto zloženie a rozhodnite sa, ktorý produkt si kúpite.

Najrozšírenejšie druhy peptidov

Matrixyl 3000

Najúčinnejší peptid aký na trhu nájdete. Vyhladzuje jemné vrásky a výrazne redukuje aj tie hlbšie. Niekoľkonásobne zvyšuje produkciu kolagénu a kyseliny hyalurónovej. Účinkuje pomaly, ale dlhodobo. Preniká aj do hlbších vrstiev pokožky a zaisťuje tak jej dlhodobú sviežosť, pružnosť, pevnosť a výrazne spomaľuje jej starnutie.

Sójové peptidy

Je výborným antioxidantom – chráni bunky pred pôsobením kyslíku. Práve kyslík spôsobuje starnutie buniek. Zjednocuje tón pleti (odstraňuje pigmentové škvrny), udržuje vlhkosť v pokožke a podporuje tvorbu kolagénu. Zvyšuje obranyschopnosť pleti, zvyšuje jej pružnosť a vyhladzuje jemné vrásky.

Proteasyl

Komplex peptidov, ktorý sa získava so semienok hrachu. Ochraňuje elastínové vlákna pred rozpadom, podporuje opravu poškodených kožných buniek a zvyšuje tvorbu kolagénu. Pokožka je vďaka nemu pevnejšia, pružnejšia a zdravšia.

Regu Age

Peptid Regu Age obsahuje proteíny z ryže, sóje a antioxidant. Chráni kožu pred oxidačným stresom, bráni rozpadu kolagénu a elastínu, zlepšuje prekrvenie pleti. Pokožka je po ňom pevnejšia, jasnejšia, elastickejšia. Lepšia cirkulácia krvi zabráni vzniku opuchov pod očami a tmavým kruhom.

Syn Ake

Syn Ake je syntetická forma hadieho jedu. Jeho účinky sú podobné botoxu. Má svalovo-relaxačné účinky – uvoľňuje svaly a tak zabraňuje vzniku nových vrások. Zároveň vyhladzuje pleť a redukuje mimické vrásky.

Tags : anti-agingpeptidy
Elena

The author Elena

Leave a Response