close

Mikina je dôležitý kúsok, ktorý nesmie chýbať v šatníku žiadneho muža. Ide nielen o trendy kús, ktoré poľahky skombinujete s iným oblečením, no taktiež o praktický outfit, ktorý vás ochráni pred chladným počasím. Ako si vybrať mikinu a čo pri výbere zvážiť?

Ideálna voľba materiálu

Medzi obľúbené materiály sa bez pochýb radí bavlna, ktorá je vďaka svojej prispôsobivosti vhodná do teplejšieho aj chladnejšieho počasia. Bavlna je priedušný materiál, ktorý sa vyznačuje pomerne dobrými savými vlastnosťami. Je prírodná, ľahko sa udržiava a komfortne sa nosí.

Pánske mikiny častokrát obsahujú rôzne prímesi. Zväčša ide o polyester, ktorý nájdete aj vo vlnenom oblečení. Výhodou polyesterových látok je nízka krčivosť, vďaka čomu sa môžete spoľahnúť na to, že mikina z bolf.sk bude vyzerať dobre aj po celodennom nosení.

Mikiny vyrobené z bavlny a polyesteru sú preto výhodnou kúpou. Vďaka kombinácii oboch materiálov sú totiž odolnejšie a vydržia vám dlhšie.

Vyberte si správny strih

V širokej ponuke Bolf.sk nájdete dva základné typy mikín čo do ich strihu. Prvým typom sú pánske mikiny bez kapucne. Mikiny bez kapucne sú praktické a vhodné pre tých, ktorým kapucňa prekáža. Hodia sa pod tenké aj hrubé bundy.

Druhým základným typom sú mikiny s kapucňou. Kapucňa je praktická, pretože vás udrží v teple a ochráni pred vetrom alebo dažďom. Navyše, ide o štýlový typ mikiny, ktorý sa hodí k športovému aj bežnému outfitu.

Mikiny sa ďalej delia podľa spôsobu obliekania na mikiny cez hlavu a mikiny rozopínacie.

Ak sa rozhodnete pre mikinu, ktorá sa prevlieka cez hlavu môžete si vybrať kúsok s potlačou alebo bez. Mikiny cez hlavu sú vyrobené z bavlny alebo kombinácii bavlny a polyesteru. Hodia sa pre akýkoľvek typ postavy a ich výhodou je, že ich možno nosiť aj namiesto trička s dlhým rukávom.

Rozopínacie mikiny sú ďalším z obľúbených druhov mikín. Ide o kúsok vhodný do prechodných ročných období, no tiež na chladné zimné dni či letné večery. Rozopínaciu mikinu doplníte tričkom s krátkym alebo dlhým rukávom.

Farby, ktoré vám pristanú

Široká škála farieb a vzorov, v ktorých sa nájdu aj tí najnáročnejší. Taká je dnešná ponuka mikín od rôznych výrobcov a značiek. Môžete sa rozhodnúť pre jednofarebnú klasiku v podobe čiernej, sivej alebo tmavomodrej mikiny. Extravagantnejšie typy sa potešia výraznejším farbám v podobe kráľovsky modrej, svetloružovej či sýtej fialovej. Sklamaní nebudú ani tí, ktorí dávajú prednosť originálnym vzorom či vojenskému štýlu, pretože ponuka Bolf.sk nezaostáva ani v tomto ohľade.

Vyberte si správnu veľkosť

Predtým, ako sa rozhodnete pre konkrétnu mikinu, uistite sa, že je dostupná aj vo vašej veľkosti. Pomocou veľkostných tabuliek, ktoré nájdete pri každom produkte, zistite, či vám mikina rozmerovo padne. V ponuke sú k dispozícii veľkosti v rozmedzí od M až po XXL. Dôležité je premerať celkovú dĺžku oblečenia, šírku hrudníka, šírku v páse, dĺžku rukávu aj dĺžku rukávu od pazuchy. Ideálne je odmerať také oblečenie, v ktorom sa cítite komfortne.

Vyberte si tú pravú mikinu, ktorá vám padne. Tak, aby sa vám pohodlne nosila, a aby ste sa v nej cítili sebavedomo. Veď koniec koncov, to je to najdôležitejšie.

angelo

The author angelo