close

Rozbor vody vám ukáže či je vaša voda, ktorú máte denne doma v poriadku. Pri sofistikovaných metódach čistenia vody sa rýchlo odstraňujú cudzie látky, ako napríklad vápnik, hrdza a iné nečistoty. Zostáva najvyššia kvalita vody a dobrý pocit, že pre potrubný systém robíte niečo užitočné. Tu sa dozviete viac o drobných vinníkoch, ktorí chcú znečistiť našu vodu.

Hrdza

Voda je niekedy zafarbená do hnedasto-červenej farby. Toto môže byť znamenie toho, že vaša voda obsahuje hrdzu. Hrdza neovplyvňuje iba chuť vody. Môže sa usadzovať, čo spôsobuje ďalšiu tvorbu hrdze a diery v starých kovových rúrkach.

Špina

Vírusy a baktérie milujú nečistoty vo vode, ktorá je pre ne potenciálnou ochranou a šľachtiteľskou oblasťou. Odfiltrovanie nečistôt z vody je preto nepriamym a dôležitým príspevkom k dezinfekcii. Filtrácia robí z vody to, čo by malo byť dobré pre ľudí a ich zdravie. Nečistoty sa dostávajú do vody častejšie, než si myslíte. Napríklad kvôli stavebným prácam alebo poškodeniu dodávky pitnej vody.

Vápnik

Príliš veľa vápnika a horčíka vo vode spôsobuje tvrdosť vody. Pri zahrievaní vody reagujú látky vápnik a horčík rozpustené v pitnej vode s hydrogenuhličitanom. Výsledkom sú usadeniny na potrubiach. Toto môže nepekne zvýšiť vaše finančné výdavky a poškodiť potrubný systém pre prívod vody. Ak máte podozrenie, že je vaša voda príliš tvrdá, odporúčame použiť rôzne zmäkčovače vody.

Vychutnajte si výhody mäkkej vody

Mäkká voda je dobrá pre pokožku, potrubia, domáce spotrebiče a príslušenstvo. Chráni tak vaše potrubia, technické systémy a domáce spotrebiče pred škodlivými usadeninami. Šetríte peniaze a energiu. Čistenie kuchyne a kúpeľne bude tiež jednoduchšie.

Finančné výhody

Mäkká voda chráni potrubia a spotrebiče. Mäkká voda sa od tvrdej vody líši tým, že obsahuje menej vápnika (uhličitan vápenatý). Je to menej ako 1,5 milimólu uhličitanu vápenatého na liter. Voda so strednou tvrdosťou má naopak až 2,5 a tvrdá voda nad 2,5 milimólov na liter. Mäkká voda znižuje množstvo vodného kameňa v potrubiach a spotrebičoch. Tým je aj vykurovanie lacnejšie. Usadeniny vodného kameňa na vyhrievacej špirále, môžu drasticky navýšiť vaše náklady na vykurovanie.

angelo

The author angelo