close
Komerčné články

Hliníkové okná a dvere: Tieto vlastnosti z nich robia najkvalitnejšie produkty na trhu!

Je pre vás výber nových okien a dverí aktuálnou témou? Ak hľadáte kvalitný materiál, rozhodne stavte na hliník!

Dvere a okná sú investíciou na dlhý čas

Do domácnosti by ste si najradšej vybrali jednotlivé prvky tak, aby vám vydržali čo možno najdlhšie, však? Nie je tajomstvom, že hliník ako materiál skvele odoláva klimatickým vplyvom. Hliníkové okná a dvere veľmi dobre zvládajú pôsobenie nepriaznivých vonkajších vplyvov a dokážu si tak zachovať rovnaký vzhľad a funkcie dlhé roky.

Hliníkové okná a dvere sú na esteticky vysokej úrovni

Hliníkové okná sú rozmerovo veľmi variabilné, z tohto materiálu je možné vyrobiť rámy veľkých rozmerov, rovnako tak rôzne posuvné systémy, ktoré sú u zákazníkov mimoriadne obľúbené. Hliník je považovaný za jeden z najelegantnejších materiálov. Hliníkové rámy nepôsobia pri oknách robustným dojmom, takže sa veľmi dobre snúbia s modernými architektonickými konceptmi. Hliníkové rámy tiež menej zaťažujú stavebnú konštrukciu, nakoľko je pre nich príznačná nižšia hmotnosť. Hliníkové okná a dvere sa veľmi ľahko udržiavajú a touto vlastnosťou disponujú napríklad aj plastové okná.

Investícia, ktorá sa vám oplatí? Stavte na hliník!

Hliníkové okná a dvere sú tvarovo stále, preto nedochádza k ich deformácii. S tým súvisí aj väčšia bezpečnosť, produkty z hliníka sú takmer nezničiteľné a ťažko ich zdolať. Pri prvkoch, akými sú okná a dvere, je táto vlastnosť doslova na nezaplatenie. Okná a dvere vyrobené správnymi technologickými postupmi sú charakteristické dlhou životnosťou. Práve preto sa napríklad hliníkové dvere inštalujú do frekventovaných budov, kde sa ráta s ich odolnosťou a pevnosťou a takisto sú obľúbeným riešením aj v rodinných domoch. Vďaka rôznym metódam povrchovej úpravy si môžete vybrať hliníkové produkty presne podľa svojich preferencií, nie je problém zhotoviť hliníkové okná a dvere do atypických priestorov alebo na mieru.

Kúpou hliníkových okien a dverí ušetríte

Ako je to možné, keď majú vyššiu obstarávaciu cenu? Produkty z hliníka síce majú vyššiu nákupnú cenu, lebo ich výroba je náročnejšia z energetického i technologického hľadiska, avšak v kľude vám vydržia 20 rokov bez toho, aby ste s nimi niečo robili. Výsledok? Hliník vám ušetrí starosti i prostriedky, ktoré by ste po rokoch investovali do nových okien. A ešte jeden zásadný fakt: hliník sa veľmi dobre recykluje, preto výberom tohto materiálu zvolíte ekologické riešenie.

 

 

 

angelo

The author angelo